Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,519,498 2012-12-03 2012-12-03 36710130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat NENTOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 104,302 2012-12-03 2012-12-03 37010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat NENTOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,668 2012-12-03 2012-12-03 37110130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat NENTOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 460,751 2012-12-03 2012-12-03 36910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat NENTOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 29,314 2012-12-03 2012-12-03 36810130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat NENTOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,580 2012-08-20 2012-08-21 26010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pages vend gjyqi per aida joanidhi vend 1977 dt 12.03.2009
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2012-08-20 2012-08-21 24710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE djeta br vendit liste pages 2.08.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,580 2012-08-20 2012-08-21 25810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pages vend gjyqi per adnan berdica vend 43 dt 28.04.2009
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 259,799 2012-08-20 2012-08-21 24810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE tel fat 106 dt 28.06.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 20,832 2012-08-20 2012-08-21 25410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE rimb shpenz tel jan prill
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) QEMAL ZAJMI(L02107001P) Tirane 21,600 2012-08-20 2012-08-21 25510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenzime pritje percjellje up 25 dt 3.04.2012 pv 3.04.2012 fat 30.04.2012 fh 16 dt dt 30.04.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 66,000 2012-08-20 2012-08-21 24210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenzime djeta list pages 28.07.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 59,510 2012-08-20 2012-08-21 24910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE uji fat 1205-159404-1-1 fat 1206-159404-1-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 165,156 2012-08-20 2012-08-21 25210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE posta maj qershor fat 2292 dt 26.05.2012 sr 87432894 fat 2595 dt 26.06.2012 s 87432699
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,417 2012-08-20 2012-08-21 25110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE tel fat 1099836890 dt 1.07.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 26,000 2012-08-20 2012-08-21 23910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE rimb liste pages tel 27.07.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 188,975 2012-08-20 2012-08-21 25310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE tel fix fat 706056867 dt 5.06.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,274 2012-08-20 2012-08-21 25710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pages vend gjyqi per lavdrim elezi vend 3927 dt 8.10.2009
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,680 2012-08-20 2012-08-21 25910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pages vend gjyqi per ardian gjinishi
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 24,707 2012-04-25 2012-04-25 12010130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE telef mars 2012 ft 00000000812747699
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEAN Tirane 15,600 2012-04-23 2012-04-25 13410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz dog shkrese 3919 dt 02.11.11 ft 648 dt 03.02.12 ser 01181634
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 17,875 2012-04-25 2012-04-25 11910130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE telef mars 2012 ft 00000000812747707
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 32,174 2012-04-25 2012-04-25 9110130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE telef janar shkurt 2012 ft 01.03.12 dt 01.02.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 14,158,881 2012-04-25 2012-04-25 13310130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh kredi austriake shkrese 32 dt 13.04.12 deklarate dog 321 dt 07.12.11 R 74318
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 238,500 2012-04-20 2012-04-25 12810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta lista 12.04.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,140 2012-04-20 2012-04-25 9010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE sherb postar ft 1681 dt 26.03.12 ser 02148731
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KOHA JONE Tirane 30,600 2012-04-20 2012-04-25 12310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE njoftim ne gazete kont sherb 03.06.11 ft 187 dt 03.06.11 ser 41857325
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 679,012 2012-02-03 2012-02-16 3310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta jashte autorizim 3/2 dt 03.02.12 kerkese 3/2 dt 03.02.12 urdher 54 dt 31.01.12 euro 4500x140.4 dollar 440 x 107.3 Elmira Dobi nr 028431086
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SKENDERI G Tirane 2,502,118 2012-02-08 2012-02-16 4010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant kont vazhd 15.06.11 ft 260 dt 26.01.12 ser 00926814 fh 1 dt 26.01.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 421,200 2012-02-09 2012-02-16 5110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta jashte kerkese 9/2 dt 9.02.12 autoriz 9/2 dt 9.02.12 urdher 60 dt 07.02.12 Elmira Dobi nr 028431086euro 3000x140.4
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,274 2012-02-03 2012-02-16 3410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg vendim gjyqi Lavdim Elezi shkrese 3142 dt 09.09 autorioz 342 dt 07.09.11 vendim gjykate 3927 dt 08.10.09 lista muaji shkurt
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SIGAL(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 6,600,000 2012-12-31 2013-01-04 39710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shp kurimiu esmeralda ruci kerkese 27.12.2012,shkres 122,28.12.2012,vkm 852,21.11.2012,f6-3560-11-21,09.01.2012,f1/2012,16.05.2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 105,713 2013-01-10 2013-01-10 410130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,PAGA DHJETOR 2012,LIST PAGESE 2013,NP 131/2
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 472,532 2013-01-10 2013-01-10 310130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,PAGA DHJETOR 2012,LIST PAGESE 2013,NP 131/6
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,700,883 2013-01-10 2013-01-10 110130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,PAGA DHJETOR 2012,LIST PAGESE 2013,NP 131/122
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 88,776 2013-01-10 2013-01-10 210130012013 600,MINISTRIA SHENDETESISE,PAGA DHJETOR 2012,LIST PAGESE 2013,NP 131/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,849,200 2013-01-23 2013-01-24 910130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,karburant,kontr vazh 2178/3 d 18/6/12,fat 534 d 1/10/12 s 02035084,fh 41 d 1/10/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 242,813 2013-01-24 2013-01-24 1810130012013 600,602,MINISTRIA SHENDETESISE,tel,fat 00000001122561267,fat 00000001131291930
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 700,000 2013-01-25 2013-01-25 1910130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,memo e kthyer shpenzim kurimi Bardhyl Agasi,vkm 906 d 12/12/12,fat 7/11/12 s 546442
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,680 2013-01-25 2013-01-25 1110130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,vendim gjyqi Adrian Gjinishi,vendim 10868 d 24/12/09,list pagese 2013