Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 26,460 2012-06-13 2012-06-25 19410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 44,849 2012-06-12 2012-06-25 14610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 32,977 2012-06-12 2012-06-25 15610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 1,457,841 2012-06-13 2012-06-25 18310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQ.CHEMONICS INTERNATIONAL INC. Tirane 340,874 2012-06-13 2012-06-25 18210150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 3,417,591 2012-06-12 2012-06-25 14510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 2,024,782 2012-06-12 2012-06-25 14210150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER UNFPA
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ĒEKE Tirane 180,582 2012-06-13 2012-06-25 16710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 345,837 2012-06-13 2012-06-25 17910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 103,318 2012-06-13 2012-06-25 17810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 777,180 2012-06-12 2012-06-25 16510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 105,660 2012-06-14 2012-06-26 29210150012012 602-MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER 5 DT 31.05.2012 FAT 84 DT 31.05.12 SR 87416188
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALMETA GMBH Tirane 30,000 2012-06-14 2012-06-26 29510150012012 602-MIN E JASHTME RIP MAKINE UP 86 DT 10.04.12 PV 3+4 DT 10.04.12+11.04.2012 FAT 137 DT 12.04.12 SR 86831837
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 142,654 2012-06-14 2012-06-26 29410150012012 602-MIN E JASHTME TAKSA AUTOMJETI URDHER 5350 DT 19.04.12 FAT 229/1 DT 22.05.12 SR 00402745
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 23,700 2012-06-14 2012-06-26 28910150012012 602-MIN E JASHTME TONERA UPN 83 DT 09.04.12 PV 3+4 DT 10.04.12 FAT 126 DT 23.04.12 SR 02856758 FH 39 DT 23.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 68,400 2012-06-14 2012-06-26 29610150012012 602-MIN E JASHTME RIP MAKINE UP 84 DT 09.04.12 PV 3+4 DT 10.04.12 FAT 899 DT 11.04.2012 SR 01288239 UP 74 DT 02.04.12 PV 3+4 DT 02.04.12 FAT 885 DT 09.04.12 SR 01288239
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,652 2012-06-14 2012-06-26 29110150012012 602-MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER 5 DT 26.05.12 FAT 2288 DT 26.05.12 SR 87432890
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GECI Tirane 2,246,776 2012-06-14 2012-06-26 287110150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 111/1 DT 02.05.12 AT 10 DT 16.05.12 SR 02172360
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HATIXHE SHABA Tirane 40,000 2012-06-14 2012-06-26 28810150012012 602-MIN E JASHTME dekor salle up 213 dt 03.12.11 pv 3+4 dt 03.12.11 fat 16 dt 04.12.11 sr 5837316
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 46,296 2012-06-14 2012-06-26 28410150012012 602-MIN E JASHTME AUTO,JETE ME QERA PROG 140 DT 18.05.12 FAT 11 DT 26.05.12 SR 87815528
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KEMINET Tirane 76,080 2012-06-14 2012-06-26 29310150012012 602-MIN E JASHTME MIREMBAJTJE FAQE INTERNETI UP 5 DT 03.02.12 PV 3 DT 03.02.12 PV 4 DT 03.02.12 FAT 213 DT 02.05.12 SR 00875213
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 13,500 2012-06-14 2012-06-26 28510150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 124 DT 23.04.12 FAT 31 DT 24.04.12 SR 02172331
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 58,500 2012-06-14 2012-06-26 28710150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 111/1 DT 02.05.12 AT 10 DT 16.05.12 SR 02172360
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 56,000 2012-06-14 2012-06-27 29810150012012 602-MIN E JASHTME MIREMBAJTJE ASHENSORI UP 226 DT 15.12.11 PV 3+4 DT 18.12.11 FAT 36 DT 10.04.012 SR 86238636
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARAL Tirane 12,000 2012-06-14 2012-06-27 30110150012012 231-MIN E JASHTME GRILA UP 9 DT 05.02.12 PV 3+4 DT 06.02.12+08.02.12 FAT 17 DT 14.02.12 SR 86761754 FH 6 DT 24.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 54,480 2012-06-14 2012-06-27 29910150012012 602-MIN E JASHTME RIP POSRTE UP 32 DT 21.02.12 PV 3+4 DT 22.02.12 FAT 28 DT 27.02.12 SR 86238628 DT 10.04.012 SR 86238636
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 16,450 2012-06-14 2012-06-27 30010150012012 231-MIN E JASHTME PRINTER UP 72 DT 02.04.12 PV 3+4 DT 03.04.12+04.04.12 FAT 684 DT 05.04.12 SR 01336584 FH 12 DT 06.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 14,600 2012-06-14 2012-06-27 29710150012012 602-MIN E JASHTME SIGURACION MJETI UP 85 DT 10.04.12 PV 3+4 DT 10.04.12 FAT 676 DT 10.04.12 SR 88305985
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 18,000 2012-06-19 2012-06-29 30610150012012 602-MIN E JASHTMNE PRITJE PROG 7 DT 04.06.12 FAT 1100 DT 04.06.12 SR 03216350
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,290 2012-06-19 2012-06-29 30710150012012 602-MIN E JASHTMNE LIDHEJ ME INTERNET URDHER 111/1 DT 11.06.2012 FAT 90127710 DT 13.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,719,888 2012-08-01 2012-08-01 32610150012012 600-MIN E JASHTME PAGA KORRIK 2012 PLAN 187 FAKT 171 LISTEPGESA KORRIK 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,512,481 2012-08-01 2012-08-01 32710150012012 600+602-MIN E JASHTME PAGA KORRIK 2012 PLAN 187 FAKT 171 LISTEPGESA KORRIK 2012 +TELEFON KOMPESIM
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 373,871 2012-08-01 2012-08-01 32910150012012 600+602-MIN E JASHTME PAGA KORRIK 2012 PLAN 187 FAKT 171 LISTEPGESA KORRIK 2012 +TELEFON +TRANSPORT KOMPESIM VKM 864 DT 23.07.2012 LIGJI 10160 DT 15.10.09 URDHER 7 DT 31.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 536,268 2012-08-01 2012-08-01 32810150012012 600+602+606-MIN E JASHTME PAGA KORRIK 2012 PLAN 187 FAKT 171 LISTEPGESA KORRIK 2012 +TELEFON +TRANSPORT KOMPESIM VKM 864 DT 23.07.2012 LIGJI 10160 DT 15.10.09 URDHER 7 DT 31.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 207,000 2012-08-01 2012-08-03 33110150012012 602-MIN E JASHMTE TELEFON DIETA SHPENZ TRANSPOR VKM 23.07.2012 LIGJI 10160 DT 15.10.09 URDHER 7 DT 31.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,390,000 2012-08-03 2012-08-03 18810150012012 602-MIN E JASHTME VALUTE DIETA URDHER 02.08.12 AUTORIZIM 3 DT 02.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,083 2012-08-01 2012-08-06 33010150012012 602-MIN E JASHMTE PAGA ME KONTRATE PLAN 7 FAKT 7 VKM 125 DT 22.02.12 BOPRDERO KORRIK 2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 234,270 2012-08-08 2012-08-09 33210150012012 602-MIN E JASHTME UJE QERSHOR FAT 1206-159294-1-1 DT 28.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 375,808 2012-08-08 2012-08-09 33310150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI FAT 128017797 DT 04.07.12 KONT A200848
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A E S S Tirane 39,727 2012-08-08 2012-08-16 33510150012012 602-MIN E JASHTME RIP ZYRE UP 198 DT 22.11.11 PV 3+4 DT 22.11.11 FAT 276 DT 22.11.11 SR 89288540