Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 338,760 2012-09-24 2012-09-25 36210250012012* 602 AP MIN PUNES RIP MJETI,KONTR VAZH 880/6 D 29/5/12,FAT . 437 ser 04825808 dt 7.9.212 fat 440 ser 04925810 dt 7.9.212 fat 438 ser 04925809dt 7.9.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 746,400 2012-09-24 2012-09-25 3481025001/2012* 602 AP MIN PUNES RIPARIM AUTOMJETESH KONTRATA NE VAZHDIM 860/6 DT 29.9.212 FAT NR 425 SER. 03787844 DT 3.9.2012 FAT 423 SER. 037843 DT 3.9.212 FAT NR. 425 DSER. 0787845 DT 3.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-09-25 2012-09-28 3601025001/2012 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNETI KONT NE VAZHDIM . nr 32/1 dt 9.1.2012 fat nr 67 ser. 6208217 dt 31.8.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-09-28 121/610250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 158,822 2012-09-03 2012-09-04 3361025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA , m. gusht npun 106 fakt 1
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 290,366 2012-10-01 2012-10-01 4011025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA M SHTATOR 2012 NR PUNJ PLAN 107FAKT 3
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,687,572 2012-10-01 2012-10-01 4041025001/2012 600 AP MIN PUNES SHTATOR 2012 PL 107 FAKT 82
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,060,985 2012-10-01 2012-10-01 4001025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA. shtator plan 107 pl. 18
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 156,670 2012-10-01 2012-10-01 4021025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m shtator n pnplan 107/2
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 12,620 2012-10-04 2012-10-04 3821025001/2012 602 AP MIN PUNES UJI FAT M GUSHT FAT NR 1208-159752-1-1 FAT 1208-159755-1-1
Aparati Ministrise se Punes (3535) BLU STAR Tirane 8,976,000 2012-10-08 2012-10-09 3161025001/2012 231 AP MIN PUNES blerje paisje ur pr nr 122 dt 13.6.2012 kontr 120/10 dt 23.7.212 nj fit 16.7.2012 fat nr 35 ser 001446185,001142184 ,001146146183 dt 31.7.2012 fh nr 10 dt 31.7.2012 , 14 0014688,0146189 pv. m dore dt 1.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 28,887 2012-10-15 2012-10-15 4161025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL. FAT 0000000110856280 M SHTATOR KLEVES BITRO
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 776 2012-10-15 2012-10-15 4171025001/2012 602 AP MIN PUNES CEL. M SHTATOR FAT 0000000110875526 AB 110051028
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 38,982 2012-10-15 2012-10-15 4121025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 105500803 THOMA MICO
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 157,200 2012-10-11 2012-10-16 3891025001/2012 602AP MIN PUNES perkthime shk./ 50/1 shk. 5755 dt 18.9.2012 mbaj tatim ne burim kontrat nr 50 dt 9.1.212 me liste
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 323,500 2012-10-11 2012-10-16 4081025001/2012 602AP MIN PUNES DIETA BRE LISTA. UR. 129DT.MNDA VENDIT
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,278,540 2012-10-11 2012-10-16 3591025001/2012 602 AP MIN PUNES materiale per paisjen e zyrave min bred aut per lidjkontr nr 2/22 dt 30.5.2012 kontr 1309 dt 26.6.2012 fat nr 80403655 dt 30.7.2012 f, h nr 36 dt 28.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,000 2012-10-11 2012-10-16 4081025002012 602 AP MIN PUNES DJETA . SHPENZIME TRANSPORTI UR. NR 129 DT 29.8.212 LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 161,600 2012-10-11 2012-10-16 3851025001212 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT SHTTOR 2012 UR. NR 113 DT 23.7.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2012-10-11 2012-10-16 4091025002012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT SHTTOR 2012 UR. NR 129 DT 29.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) MONADA DISHANI Tirane 22,000 2012-10-11 2012-10-16 3811025001/2012 602AP MIN PUNES MATERIALE UR PR. NR 1876 DT 11.9.2012 PV. 13.9.2012 FAT NR 23 SER 0000327 DT 14.9.2012 F. H 42 DT 14.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) M I R G E E R A L B Tirane 102,000 2012-10-11 2012-10-16 3831025001/2012 602AP MIN PUNES shtypshkrime ur pr. nr 1762/2 dt 29. 8.2012 pv. 3.9.2012 fat nr 52 ser. 85744338 dt 19.9.2012 f.h nr 43 dt 19.9.20112
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 142,800 2012-10-11 2012-10-16 3841025001/2012 602AP MIN PUNES DIETA BRE LISTA. UR. 129DT.MNDA VENDIT
Aparati Ministrise se Punes (3535) ARIANA SHKORA Tirane 148,560 2012-10-11 2012-10-16 3441025001/2012 602AP MIN PUNES ORGANIZIM SEMINARI UR MINI NR 1609/1 DT 23,7.212 FAT . NR 455 DT 27.8.212114.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 433,944 2012-10-11 2012-10-16 3581025001/2012 602 AP MIN PUNES KANCELARI KONTRT NR 1164 4.6.2012 AUT LIDH KONTR 10.5.212 FAT 80402930 DT 6.7.2012 F. H NR 35 DT 28.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) INET ALBANIA Tirane 390,000 2012-10-12 2012-10-17 4101025001/2012 602 AP MIN PUNES MATERIALE PER FUK E PAISJ E ZYR U R PR NR 1949 DT 21.9.2012 PV 24.9.2012 PV 25.9.2012 FT NR 70 DT 26.9.2012 SER. 0007032 F. H NR 45 DT 26.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) SHPRESA SHPK Tirane 1,820,000 2012-10-16 2012-10-17 4051025001/2012 231 AP MIN PUNES rikost godine kont vaxh nr 1021/4 dt 28.6.212 fat nr 162 ser. 04830108 sit nr. 2
Aparati Ministrise se Punes (3535) BESNIK KOKONA Tirane 9,000 2012-10-15 2012-10-17 41310250012012 602 AP MIN PUNES MIRM RJATI TELFON PV EMERGJ NR , 5 DT 5.9,212 FAT NR 39 DT 5.9.212 SER. 0002135
Aparati Ministrise se Punes (3535) HELGA DEMNERI Tirane 1,198,500 2012-10-15 2012-10-17 3761025001/2012 602 AP MIN PUNES BILETA AVIONI UUR MINISTR NR. 1822 DT 13.9.32012 FAT NR 36 DT 13.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 18,936 2012-10-15 2012-10-17 4121025001/2012 602 AP MIN PUNES POSTA FAT. 369 SER 02145190 M . SHTATOR
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,495,610 2012-10-16 2012-10-17 3791025001/2012 605 AP MIN PUNES TRNSFERTE KORENTEVE UR MIN, NR 134 DT 13.9.2012 FAT ILO DT 13. 7. 2012 FRAGA ZVIC21000CHF I CHF*118.51LEK
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,016,000 2012-10-15 2012-10-17 4141025001/2012 602 AP MIN PUNES RIPARIM PAISJE KOMPJUTERIKE KONTRATA NE VAZHDIM 579/7 DT 29.5.2012 FAT NR 80736149 DT 3.10.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 203,000 2012-10-18 2012-10-24 4151025001/2012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT UR SH NR 130 DT 29.8.2012 UR BR 2..9.2012 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 110,716 2012-10-18 2012-10-24 4091025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 110171317 M SHTATOR
Aparati Ministrise se Punes (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 13,629 2012-10-23 2012-10-26 4231025001/2012 602 AP MIN PUNES SHP TELEF. FAT 109255373 M SHTATOR PER ILIRJAN PROKO
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-10-26 2012-10-29 3931025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. XHELADIN QAHI
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 212,800 2012-10-26 2012-10-29 4171025001/20121 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT UR SH NR 130 DT 29.8.2012 UR SH NR 128 DT 29.8.2012 ME LISTA
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-10-26 2012-10-29 3911025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor perANA Xheka ,SHefqet Kryeziu
Aparati Ministrise se Punes (3535) MONADA DISHANI Tirane 32,500 2012-10-26 2012-10-29 42810250012012 602 AP MIN PUNES MAT TE NDRYSHME ALBUME UR PR NR 2188 DT 17.10.212 PV 23.10.2012 PV 23.10.212 FAT NR 24 DT 23.10.2012 SER 0000328 F. H NR 47 DT 23.10.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-10-26 2012-10-29 3871025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjykate m tetor per. PETRO KONDURI