Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 192,258 2012-10-08 2012-10-09 40610140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte urdher nr 126/99 dt 2/10/2012 kursi /kem 142/8 lek/euro shuma 1345 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FACILIZATION Tirane 10,754,068 2012-10-08 2012-10-10 40110140012012 Ministria e Drejtesise dixhitalizim i regj te noterise up nr 284/2 dt 2/7/2012 urdher nr 284/3 dt 2/7/2012 njof fit 284/10 dt 24/8/2012 kon nr 284/2 dt 6/9/2012 fat nr 26 dt 2/10/2012 fhdt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,050 2012-10-08 2012-10-10 40510140012012 Ministria e Drejtesise mat zyre up nr 422/1 dt 20/9/2012 pv dt 2/10/2012 fat nr dt 2/10/2012 fh dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELTI Tirane 16,800 2012-10-08 2012-10-10 40310140012012 Ministria e Drejtesise SPRITJE UP NR 5557/1 DT 27/8/2012 PV DT 17/9/2012 FAT NR 47 DT 17/9/2012 FH DT 17/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 108,000 2012-10-11 2012-10-16 410101410012012 Ministria e Drejtesise honorare vkm nr 418 dt 27/6/2012 urdher nr 435 dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 90,000 2012-10-11 2012-10-16 40810140012012 Ministria e Drejtesise honorare vkm nr 418 dt 27/6/2012 urdher nr 435 dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 38,000 2012-10-11 2012-10-16 41910140012012 Ministria e Drejtesise SISTEM NGROHJE KON NE VAZHDIM FAT NR 67 DT 28/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 28,000 2012-10-11 2012-10-16 40910140012012 Ministria e Drejtesise tatime honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 41210140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 54 dt 17/6/2011 (ERIKETA KORINI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 41410140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 1547 dt 1/10/2008 Engjell Hysi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 30,000 2012-10-11 2012-10-16 41510140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 75 dt 12/9/2011 Anita Gusho
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 87,500 2012-10-11 2012-10-16 42110140012012 Ministria e Drejtesise abonim shtypi up nr 69/1 dt 9/1/2012 pv dt 9/1/2012 fat 30/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,426,823 2012-10-11 2012-10-16 42410140012012 Ministria e Drejtesise t KONTRIBUT FINANCIAR URDH 441DT 8.10.2012 24.000E*142.6 LEK IN FAVOR RAI - SEKRETARIAT 2 LLOG 503022-136623 BANK VOLKSBANK BH DD IBAN BA391401020013662337 FRANKFURT
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 41610140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 1908 dt 13/9/2008 Albert Dyrkaj
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2012-10-11 2012-10-16 40710140012012 Ministria e Drejtesise honorare vkm nr 418 dt 27/6/2012 urdher nr 435 dt 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 41110140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 112 dt 18/11/2010 Brunilda Kondi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 55 Tirane 16,000 2012-10-11 2012-10-16 42210140012012 Ministria e Drejtesise publikim njof fat shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOHA JONE Tirane 52,200 2012-10-11 2012-10-16 38710140012012 Ministria e Drejtesise publikim njoftimi kon ne vazhdim fat fat qershor -korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,384 2012-10-11 2012-10-16 42310140012012 Ministria e Drejtesise posta fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-10-11 2012-10-16 42010140012012 Ministria e Drejtesise linje ne dispozicion fat shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-11 2012-10-16 41310140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 225 dt 31/5/2007 Burhan Malevi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROELEKTRA Tirane 100,000 2012-10-11 2012-10-16 41810140012012 Ministria e Drejtesise BL MAT UP NR 387/2 DT 21/8/2012 PV DT 21/9/2012 FAT NR 40 DT 29/9/2012 FH DT 2/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 37,500 2012-10-16 2012-10-17 42510140012012 Ministria e Drejtesise dieta urdher nr 5963 dt 12/10/2012 list pages tetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 163,500 2012-10-16 2012-10-17 39610140012012 Ministria e Drejtesise dieta urdher nr 146 dt 10/4/2012 nr 5963 dt 12/10/2012 list pages tetor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,468 2012-10-23 2012-10-24 42910140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte urdher nr 6431/1/ dt 17/10/2012 kursi /kem 142.6 lek/euro shuma 900 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 58,465 2012-10-30 2012-11-01 43010140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte urdher nr 454 dt 16/10/2012 643/1 dt 17/10/2012 kursi /kem 142.7 lek/euro shuma 409 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,560,357 2012-11-01 2012-11-01 43410140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero tetor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,167,701 2012-11-01 2012-11-01 43110140012012 Ministria e Drejtesise paga bordero tetor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,062,078 2012-11-01 2012-11-01 43310140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero tetor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,280 2012-11-01 2012-11-01 43510140012012 Ministria e Drejtesise paga e prapambetur paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,134,666 2012-11-01 2012-11-01 43210140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero tetor 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 47,817 2012-11-07 2012-11-12 435101400120121 Ministria e Drejtesise shperb dalje ne pension leje e pakryer urdher nr 444 dt 11/10/2012 list pages nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,313 2012-11-07 2012-11-12 43610140012012 Ministria e Drejtesise tatim shperb dalje ne pension
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 293,947 2012-11-16 2012-11-16 46210140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte urdher nr 475 dt 16/11/2012 7025/2 dt 16/11/2012 kursi /kem 142.55 lek/euro shuma 2060 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 36,000 2012-11-07 2012-11-21 44010140012012 Ministria e Drejtesise pjesmarr ne kkt vkm nr 87 dt 7/2/2012 list page nentor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,352,000 2012-11-07 2012-11-21 43710140012012 Ministria e Drejtesise lidhje online up nr 347 dt 30/7/2012 nj/fit nr 347/4 dt 22/8/2012 kon nr 347/5 dt 5/9/2012 fat nr 19558765 dt 5/10/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2012-11-07 2012-11-21 44110140012012 Ministria e Drejtesise tatime tjera
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UEGEN Tirane 118,300 2012-11-07 2012-11-21 44310140012012 Ministria e Drejtesise albume up nr 464/1 dt 2/11/2012 pv dt 2/11/2012 fat nr 112 dt 2/11/2012 fh dt 5/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FACILIZATION Tirane 23,484,837 2012-11-08 2012-11-22 44210140012012 Ministria e Drejtesise dixhitalizim kon ne vazhdim nr 284/12 dt 6/9/2012 fat nr 32 dt 5/11/2012 fh dt 5/11/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 533,696 2012-11-08 2012-11-22 44410140012012 Ministria e Drejtesise karburant kon ne vazhdim fat nr 47 dt 5/11/2012 fh dt 5/11/2012