Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,600 2012-10-26 2012-10-29 33510050012012 1005001 min.bujqesise shp gjyqi vendim nr 450 dt 1.03.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 41,702 2012-10-26 2012-10-29 34810050012012 1005001 min.bujqesise tatim honorare listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 1,196,400 2012-10-26 2012-10-29 33610050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 125 dt 1.10.2012 sr 00462725
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VELLEZERIT KOLA / DURRES Tirane 449,994 2012-10-29 2012-10-29 34010050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt n8.10.2012 fat nr 1329 dt 810.2012 sr 03944546
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GLOBAL SERVIS Tirane 420,000 2012-10-24 2012-10-29 34910050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 2.10.2012 fat nr 49 dt 2.10.2012 sr 01124479
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 479,000 2012-10-24 2012-10-29 33810050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 2.10.2012 fat nr 227 dt 2.10.2012 sr 01494467
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ORA SH.P.K. Tirane 45,000 2012-10-24 2012-10-29 34410050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 3.10.2012 fat nr 121 dt 3.10.2012 sr 05138121
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VATRA DESIGN CONSULTANCY Tirane 478,002 2012-10-24 2012-10-29 34310050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 2.10.2012 fat nr 26 dt 2.10.2012 sr 069876027
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) DIPLOMAT H Y Tirane 455,000 2012-10-24 2012-10-29 33910050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 5.10.2012 fat nr 955 dt 5.10.2012 sr 03120955
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALB - ERALDO Tirane 466,164 2012-10-24 2012-10-29 34210050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 30.09.2012 fat nr 386 dt 30.09.2012 sr 04733423
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 407,408 2012-10-26 2012-10-29 35310050012012 1005001 min.bujqesise dieta me jashte urdh nr 300 dt 16.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COVER MEDIA AGENCY Tirane 318,000 2012-10-26 2012-10-29 35210050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 11.10.2012 fat nr 21 dt 11.10.2012 sr 069876027
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-10-29 2012-10-29 35010050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 305 dt 22.10.2012 pv dt 22.10.2012 fat nr 6701 dt 22.10.2012 fh nr 61 dt 22.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ABC NEWS Tirane 45,000 2012-10-24 2012-10-29 34510050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT up nr 283/2 dt 11.09.2012 pv dt 20.09.2012 fat nr 275 dt 20.09.2012 sr 00664125
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 61,863 2012-11-01 2012-11-01 35610050012012 1005001 min.bujqesise pagat tetor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 474,244 2012-11-01 2012-11-01 35510050012012 1005001 min.bujqesise pagat tetor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,630,748 2012-11-01 2012-11-01 35410050012012 1005001 min.bujqesise pagat tetor 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 184,121 2012-11-08 2012-11-09 37110050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat dt 1.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,861,712 2012-11-05 2012-11-13 36210050012012 1005001 min.bujqesise KUOTE NDERKOMETARE urdh min nr 311 dt 26.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 180,868 2012-11-08 2012-11-13 36710050012012 1005001 min.bujqesise shp CEZ fat dt 26.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,700 2012-11-05 2012-11-13 36510050012012 1005001 min.bujqesise dieta me jashte urdh min nr 300 dt 16.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BIG - MARKET Tirane 2,250 2012-11-06 2012-11-14 36010050012012 1005001 min.bujqesise bl GOTA QELQI up nr 299 dt 10.10.2012 pv dt 26.10.2012 fat nr 1271 dt 26.10.2012 fh nr 62 dt 26.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,896 2012-11-15 2012-11-16 37910050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 520876 fat tetor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,008 2012-11-06 2012-11-19 36410050012012 1005001 min.bujqesise shp postar fat tetor 2012 nr 3880
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BLENDI LLAGAMI Tirane 50,000 2012-11-06 2012-11-19 36310050012012 1005001 min.bujqesise bl mat elektrike up nr 312 dt 30.10.2012 pv dt 30.10.2012 fat nr 10 dt 30.10.2012 fh nr 63 dt 30.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 85,642 2012-11-06 2012-11-19 35910050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj urdh nr 310 dt 26.10.2012 fat nr 9048 dt 28.09.2012 sr 74132500
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2012-11-06 2012-11-19 35710050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqi urdh nr 726/1 dt 21.11.2011 vendim nr 726 dt 9.11.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-11-06 2012-11-19 35810050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqi urdh nr 10734 dt 7.10.2011 vendim nr 28 dt 24.03.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSTITUTI I BUJQESISE BIOLOGJIKE Tirane 540,000 2012-11-08 2012-11-22 37010050012012 1005001 min.bujqesise botim libra kontr nr 2916/2 dt 9.07.2012 fat nr 17 dt 23.09.2012 fh nr 68 dt 6.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 14,400 2012-11-08 2012-11-22 36810050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 317 dt 5.11.2012 pv dt 6.11.2012 fat nr 46 dt 6.11.2012 fh nr 67 dt 6.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2012-11-22 2012-11-27 38610050012012 1005001 min.bujqesise shp uje kontr nr 159740-1 fat dt 31.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 38,154 2012-11-22 2012-11-27 38510050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel nr i abonentit 2522230975 fat dt 2.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 214,050 2012-11-12 2012-11-26 37610050012012 1005001 min.bujqesise dieta me jashte urdh nr 319 dt 9.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2012-12-09 2012-12-10 41310050012012 1005001 min.bujqesise ndihme ekonomike urdh nr 3290 dt 22.11.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 197,510 2012-12-09 2012-12-10 42010050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat nentor 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,530 2012-11-22 2012-12-13 38810050012012 1005001 min.bujqesise shp dieta autorizim dt 1.10.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 664,080 2012-11-15 2012-12-13 37710050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 924 dt 2.11.2012 sr 02314325
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CACTTUS Tirane 70,000 2012-11-22 2012-12-13 38710050012012 1005001 min.bujqesise trajnim up nr 231 dt 10.07.2012 pv dt 6.11.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KOMBEAS Tirane 3,199,198 2012-11-15 2012-12-13 38310050012012 1005001 min.bujqesise PANAIRI I AGROBIZNEZIT kontr nr 3497/4 dt 28.08.2012 fat nr 21 dt 12.10.2012 sr 84609571
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSTITUTI I BUJQESISE BIOLOGJIKE Tirane 125,000 2012-11-19 2012-12-13 38210050012012 1005001 min.bujqesise blerje flete palosje kontr nr 2916/2 dt 9.07.2012 fat nr 18 dt 14.11.2012 fh nr 70 dt 14.11.2012