Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-09-20 2012-09-24 40810110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT,4977/1,20.09.2012,SHK 1481,06.09.2012,SIT GUSHT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 24,000 2012-09-24 2012-09-25 39710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorar
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 180,000 2012-09-24 2012-09-25 39510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorar konsulenc a92,5053/2,11.09.2012kv3826/6,05.01.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 216,000 2012-09-24 2012-09-25 396/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorar konsulenc a95,5121,14.09.2012kv4062/2,03.01.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,714 2012-09-24 2012-09-25 397/210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorar
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,128,120 2012-09-25 2012-09-25 4111011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE URDH 449,prot5253,21.09.2012,aut2075,06.07.2012 ,50000E*142.4lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,000,751 2012-09-24 2012-09-25 41210110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut4878/2,21.09.2012,shk.382,03.09.2012,it gusht 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 87,429 2012-09-24 2012-09-25 39610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorar konsulenc a97,5138,14.09.2012kv6548/4,01.01.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,500 2012-09-24 2012-09-25 397/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorar
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 1,000,000 2012-09-24 2012-09-25 404/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence aut54/1,5062/1,12.09.2012,up72.3716,05.07.2011,kv332,16.01.2012,f3,26.03.2012,s01329953
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-09-24 2012-09-25 396/210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorar konsulenc a93,5053/1,11.09.2012kv4611/2,03.01.2012,tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 347,803 2012-09-25 2012-09-25 4101011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE URDH 448,prot5252,21.09.2012,aut21/9,21.09.2012 2440E*142.4lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 2,236,342 2012-09-25 2012-09-28 41510110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT4878/2,21.09.2012,shk65,31.08.2012,sitgusht2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 2,050,158 2012-09-25 2012-09-28 41310110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 4878/2 DT 21.09.2012 SIT gusht 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,219,153 2012-09-25 2012-09-28 41610110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 4878/2,21.09.2012,shk467,05.09.2012,sit gusht 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 4,840,850 2012-09-25 2012-09-28 41410110012012 1011001 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION aut 4878/2,21.09.2012,shk.111,11.09.2012,situacion gusht 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,491,514 2012-09-25 2012-09-28 4091011001/2012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE aut 98,prot5200,19.09.2012,up72,p8082,31.12.2010,kv700/1,04.02.2011kurs GBP14021*177.45lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 142,078 2012-09-04 2012-09-04 37810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO GUSHT2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-09-03 2012-09-04 38610110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut.4771,27.08.2012,shkr 1458,31.07.2012,korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 426,953 2012-09-03 2012-09-04 37910110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO GUSHT2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 147,098 2012-09-03 2012-09-04 38110110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO GUSHT 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 619,794 2012-09-03 2012-09-04 38010110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO GUSHT 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,229,760 2012-09-05 2012-09-05 38310110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence u407,p4648,20.08.2012,u415,24.08.2012,aktm.4743/3,4743/2,4672/14682/2,22-29.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,646,273 2012-09-04 2012-09-05 37710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO GUSHT2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 213,233 2012-09-05 2012-09-05 38210110012012 600,602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel,korrik2012ab3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 2,211,840 2012-09-05 2012-09-05 38410110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence ur.415,p24.08.2012,p4743,aktm.4743/1,24.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 395,650 2012-10-01 2012-10-01 41710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA SHTATOR2012,BORDERO PL116F112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,125 2012-10-01 2012-10-01 41610110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA SHTATOR2012,BORDERO PL116F112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,639,772 2012-10-01 2012-10-01 41510110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA SHTATOR2012,BORDERO PL116F112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 146,555 2012-10-01 2012-10-01 41910110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA SHTATOR2012,BORDERO PL116F112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 621,420 2012-10-01 2012-10-01 41810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA SHTATOR2012,BORDERO PL116F112
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,000 2012-10-08 2012-10-09 42410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqesor shk.4220/1,01.08.2012,permb.1591,14.02.2012,vendi gjyqesor 25.11.2011,rami spahu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,000 2012-10-08 2012-10-10 42310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqesor shk.4978/1,11.09.2012,permb.261,30.07.2011,vendi gjyqesor 46,03.02.2011,valjer peshkepia
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 5,000 2012-10-08 2012-10-10 42510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqesor shk.3395/1,12.06.2012,shk.zp.79,14.05.2012,vend.65,28.01.2009,azbije rama
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,500 2012-10-08 2012-10-10 41310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorar konsulent aut96,5364prot.26.09.2012,kv2246/10,f30.12.2011,list prezencagusht2012tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,000 2012-10-08 2012-10-10 42010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta brenda vendit aut3818/1,02.07.2012,bordero 01.10.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,500 2012-10-08 2012-10-10 41210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorar konsulent aut96,5364prot.26.09.2012,kv2246/10,f30.12.2011,list prezencagusht2012tatim burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,987,008 2012-10-10 2012-10-11 42610110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5525/2,3,5,7,9,10,15,16 ,28.09.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 5,495,228 2012-10-10 2012-10-12 43010110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.4672,4682/1,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,415,945 2012-10-10 2012-10-12 42810110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse ekselence urdh.407(i ndryshuar)prot 4648,20.08.2012,urdh,454,prot5317,25.09.2012,aktmarrv.5460/4,6,8,,5525/1,5,14