Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 39110040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per nikoll gega
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 39210040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per sadik malasi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEHMET CERRAGA Tirane 80,000 2012-05-10 2012-05-15 38410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoqeria podgorica
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 61,700 2012-05-09 2012-05-15 41110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste seri 87413113 dt 2.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,206 2012-05-09 2012-05-15 40910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste seri 87413674 dt 31.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 60910040012012 602 ministria ekonomise.pag kons urdher dt 4.11.2012 bord dt 27.1.2012, 22.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 146,292 2012-05-09 2012-05-15 40810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste seri 02138328 dt 26.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,933 2012-05-09 2012-05-15 40310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1783750969
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 38,500 2012-05-09 2012-05-15 27310040012012, 602 ministria ekonomise. dieta bord dt 3.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEA SECURITY Tirane 348,240 2012-05-09 2012-05-15 40110040012012 602 ministria ekonomise.lik roje memo kredi janar 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) REBEKA STEFA Tirane 30,020 2012-05-09 2012-05-15 40510040012012 602 ministria ekonomise.shp pritje progr dt 28.2.2012, ft seri 5918/011 dt 30.3.
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FATBARDHA XHURA Tirane 80,248 2012-05-09 2012-05-15 39910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft bl bileta avioni ft seri 5384290 dt 12.4.2012, urdher dt 12.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 6,800 2012-05-09 2012-05-15 40710040012012 602 ministria ekonomise. kol aut up dt 11.4.2012, form 3,4 dt 11.4.2012, ft seri 00966427 dt 25.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 36,000 2012-05-09 2012-05-15 41510040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per liljana leli
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-05-09 2012-05-15 38610040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoq bardhi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 32,926 2012-05-09 2012-05-15 40610040012012 602 ministria ekonomise. taks regjistrimi up dt 11.3.2012, form 3,4 dt 11.3.2012, ft seri 00402708 dt 24.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HOTI BAILIFF SERVICE Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 39010040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shpresa sarajeva
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 18,000 2012-05-09 2012-05-15 42110040012012 602 ministria ekonomise.pag kons urdher dt 4.11.2012 bord dt 27.1.2012, 22.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SILVANA KONGOLI Tirane 577,766 2012-05-16 2012-05-21 40210040012012 602 ministria ekonomise . bl bilete seri 6055036 dt 5.3.2012, urdher dt 5.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 11,870 2012-05-22 2012-05-22 43810040012012 602 ministria ekonomise .lik ft uji prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 25,633 2012-05-22 2012-05-22 45110040012012 602 ministria ekonomise .lik ft cel kod ab 10065138
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 431,076 2012-05-22 2012-05-22 44410040012012 606 ministria ekonomise .pagese shpronesimi urdher dt 23.11.2010, vkm dt 30.6.2010, bord dt 10.5.2012 per ndue ndoci
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MENA CONSTUKSION Tirane 390,384 2012-05-17 2012-05-22 47010040012012 602 ministria ekonomise . lyrje obj up dt 18.4.2012, form 3,4 dt 20.4.2012, ft seri 02348359 dt 8.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 60,050 2012-05-29 2012-05-30 47610040012012 602 ministria ekonomise .lik ft cel kod ab 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EAGLE MOBILE Tirane 236,449 2012-05-29 2012-05-30 47910040012012 602 ministria ekonomise .lik ft cel kod ab C1001456
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 107,250 2012-05-22 2012-06-01 34510040012012 602 ministria ekonomise .bl bl avioni urdher dt 27.3.2012, ft seri 6029111 dt 27.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 365,306 2012-06-01 2012-06-01 49310040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,133,323 2012-06-01 2012-06-01 49010040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 569,674 2012-06-01 2012-06-01 48810040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 137,700 2012-05-22 2012-06-01 45010040012012 602 ministria ekonomise .dieta bord dt 14.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 407,107 2012-06-01 2012-06-01 49210040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np kontr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BUKURIJE DAJA Tirane 10,800 2012-05-22 2012-06-01 44110040012012 602 ministria ekonomise .bl flamuj up dt 9.4.2012, form 3,4 dt 13.4.2012, ft seri 5837386 dt 13.4.2012, fh dt 13.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 126,370 2012-06-01 2012-06-01 49410040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SILVANA KONGOLI Tirane 97,490 2012-05-22 2012-06-01 44210040012012 602 ministria ekonomise .lik ft bl bilete urdher dt 12.12.2011, seri 6055025 dt 12.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADRION / TIRANE Tirane 5,500 2012-05-22 2012-06-01 44010040012012 602 ministria ekonomise .bl libra up dt 13.4.2012, form 3,4 dt 13.4.2012, ft seri 86799544 dt 13.4.2012, fh dt 13.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 241,790 2012-05-22 2012-06-01 44510040012012 602 ministria ekonomise .lik ft tel nr kl 1339884379,1780791529,1334285309
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EDMOND BARO Tirane 15,000 2012-05-22 2012-06-01 43510040012012 602 ministria ekonomise .shp larje mak up dt 1.3.2012, form 3,4 dt 1.3.2012, ft seri 0002820 dt 31.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 96,022 2012-06-01 2012-06-01 48710040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np 201/200
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 24,000 2012-05-22 2012-06-01 42210040012012 606 ministria ekonomise .tat ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 226,419 2012-06-01 2012-06-01 48510040012012 600 ministria ekonomise. paga maj 2012 np 201/200