Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 351,291 2012-08-16 2012-08-20 38310060012012 1006001 602 MPPT TELEFON FIX MUAJI KORRIK 2012 KLIENTI 1366385050
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) MEDIA - PRINT Tirane 468,000 2012-08-21 2012-08-22 39010060012012 602 MPPT FORMULARE LICENSASH Up.13 dt.13.08.12 pvdt.13.08.12 pv 4 dt.14.08.12 fat.289 dt.17.08.12 fh.29 dt.17.08.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 52,992 2012-09-03 2012-09-03 39910060012012 600 MPPT paga gusht 2012 nr pun 153/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,753,308 2012-09-03 2012-09-03 39810060012012 600 MPPT paga gusht 2012 nr pun 153/29
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,897 2012-09-03 2012-09-03 40610060012012 600 MPPT paga listpritje shkresa 1634 dt.02.04.12 listpagesa gusht 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 163,937 2012-09-03 2012-09-03 40510060012012 600 MPPT paga gusht 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 250,961 2012-09-03 2012-09-03 40110060012012 600 MPPT paga gusht 2012 nr pun 153/4
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 53,299 2012-09-03 2012-09-03 40410060012012 600 MPPT paga gusht 2012 nr pun 153/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 792,513 2012-09-03 2012-09-03 40210060012012 600 MPPT paga gusht 2012 nr pun 153/13
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 389,600 2012-09-03 2012-09-03 40310060012012 600 MPPT pagagusht 2012 nr pun 153/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,910,638 2012-09-03 2012-09-03 40010060012012 600 MPPT paga kgusht 2012 nr pun 153/92
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 61,121 2012-09-06 2012-09-07 42010060012012 600 MPPT leje e pakryer Urdher ministri 88 dt.07.08.12 listpagesa shtator 2012 G.Dorezi janar-gusht 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 94,120 2012-09-10 2012-09-11 42510060012012 602 MPPT UJE gusht 2012 KONTRATE NR. 2-B-159334-1-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 10,240 2012-09-10 2012-09-12 40810060012012 600 MPPT kompesim en.elektrike Shkrese dt.31.08.12 listpagesa janar-gusht 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,000 2012-09-10 2012-09-12 411110060012012 602 MPTTT telefon,kodi 528833 fat dt.01.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,240 2012-09-10 2012-09-12 40910060012012 600 MPPT kompesim en.elektrike Shkrese dt.31.08.12 listpagesa janar-gusht 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,791 2012-09-12 2012-09-12 42110060012012 600-MPTT tatim leje e pakryer G.Dorezi
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 28,014 2012-09-10 2012-09-13 41010060012012 602 MPPT POSTA MUAJI gusht 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 467,764 2012-09-10 2012-09-13 42310060012012 1006001 602 MPPT TELEFON FIX MUAJI gusht 2012 KLIENTI 1241188026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 287,933 2012-09-10 2012-09-13 42210060012012 1006001 602 MPPT TELEFON FIX MUAJI gusht 2012 KLIENTI 1366385050
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2012-09-10 2012-09-13 41210060012012 602 MPPT kuote telefoni kod i abonentit 1018572 listpagese dt.17.08.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,515 2012-09-10 2012-09-13 42410060012012 600-602-MPTTT telefon S.Olldashi qershor 2012,kodi C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 27,963 2012-09-12 2012-09-14 42610060012012 602-MPTT Celular shkurt 2012 S.Olldasdhi fat.01.03.12 klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,188,600 2012-09-18 2012-09-19 428310060012012 606-MPPT shpenzime varrimi MUAJI gusht 2012 shkrese nr344 dt.23.05.12 nr.462-535 dt.10.09.12 shkresa 334 dt.23.05.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,444 2012-09-19 2012-09-24 43310060012012 602 MPPT telefon gusht 2012 klienti 1017212
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,306 2012-09-19 2012-09-24 43410060012012 602 MPPT telefon gusht 2012 klienti 1054759
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,580 2012-09-20 2012-09-24 43610060012012 602 MPPT telefon gusht G.dorezi kodi 528833
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 52,257 2012-09-19 2012-09-24 43510060012012 602-MPTT Celular qershor-korrik 2010;nentor 2009 S.Olldashi klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 18,752 2012-09-19 2012-09-24 43210060012012 602-MPTT Celular gusht 2012 S.Olldashi fat.01.03.12 klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,477,758 2012-09-27 2012-09-28 42710060012012 1006001 602 MPPT ENERGJI KONT A107838 FAT gusht 2012 KLINETI 31107838
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 29,082 2012-08-31 2012-09-04 39110060012012 MPPT telefon korrik 2012 klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-09-03 2012-09-04 39610060012012 606 MPPT Shp. transporti gusht 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,366 2012-08-31 2012-09-04 39210060012012 MPPT telefon korrik 2012 klienti 1017212
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-09-03 2012-09-04 39310060012012 606 MPPT shp transporti gusht 2012 ne favor te M. Hasanaj urdher 51dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 180,233 2012-09-03 2012-09-04 39710060012012 600-602-MPTTT telefon korrik 2012,kodi C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-09-03 2012-09-04 39510060012012 606 MPPT shp transporti gusht 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-09-03 2012-09-04 39410060012012 606 MPPT shp transporti gusht urdher 51 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,616,712 2012-10-01 2012-10-01 44310060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/29
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 114,483 2012-10-01 2012-10-01 44410060012012 600 MPPT paga shtator 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-10-01 2012-10-01 43810060012012 606 MPPT Shp. transporti shtator 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010