Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 890,940 2012-10-24 2012-10-26 35910030012012 1003001 602 KM energji shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 494,188 2012-10-24 2012-10-26 36010030012012 1003001 602 KM tel shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 2,270,396 2012-10-24 2012-10-29 35810030012012 1003001 602 KM pajisje aut per lidhje kont 31.8.12 k 7.9.12 f 7.9.12 s 044443474 fh 7.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 230,495 2012-10-24 2012-10-29 36110030012012 1003001 602 KM tel shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ITAL SECURITY Tirane 312,000 2012-10-24 2012-10-29 352/10030012012 1003001 602 KM rik up 21.9.12 pv 21.9.12 f 2.10.12 s 00830360
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,249,441 2012-10-24 2012-10-29 35510030012012 1003001 602 KM pritje prog 5.10.12 f 22.10.12 s 05997620
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,206,240 2012-10-24 2012-10-29 35310030012012 1003001 602 KM pajisje aut per lidhje kont 9.8.12 k 7.9.12 f 7.9.12 s 04443486 fh 7.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 71,515 2012-10-24 2012-10-29 35410030012012 1003001 602 KM pritje prog 27.6.12 f 3.7.12 s 128725
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 97,776 2012-10-24 2012-10-29 35610030012012 1003001 602 KM pritje prog 26.9.12 f 27.9.12 s 05279112
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Alfa Services shpk Tirane 1,202,160 2012-10-24 2012-10-29 35710030012012 1003001 602 KM pajisje aut per lidhje kont 3.8.12 k 6.9.12 f 6.9.12 s 03458226 fh 6.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 457,928 2012-10-29 2012-10-30 36310030012012 600 KM PAGA tetor 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,871,334 2012-10-29 2012-10-30 36610030012012 600 KM PAGA tetor 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,241 2012-10-29 2012-10-30 36710030012012 1003001 602 KM tel nr 1183076825 shtator 12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 450,589 2012-10-29 2012-10-30 36510030012012 600 KM PAGA tetor 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,153,097 2012-10-29 2012-10-30 36410030012012 600 KM PAGA tetor 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 63,000 2012-11-05 2012-11-09 33210030012012 606 KM bonus transporti bordero2.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 79,644 2012-11-05 2012-11-09 33010030012012 606 KM bonus transporti +dieta + o j orarish 3.2.2012+ tel
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 222,500 2012-11-05 2012-11-09 33110030012012 606 KM bonus transporti +dieta 20.9.12+ tel
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 665,427 2012-11-05 2012-11-09 32910030012012 606 KM bonus lp 5.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-11-05 2012-11-09 32810030012012 606 KM bonus transporti bordero 2.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALB AM 1 Tirane 398,160 2012-11-05 2012-11-13 33610030012012 602 KM posta mat up 12.10.12 pv 15.10.12 f 16.10.12 s 1911517 fh 16.10.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,852,500 2012-11-13 2012-11-13 39710030012012 600-602-KM dieta,program dt 20.10.2012,20mije euro 142.6,autorizim dt 13.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,388 2012-11-05 2012-11-13 33310030012012 602 KM posta tetor 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,628,884 2012-11-26 2012-11-27 40410030012012 600 km ,paga nentor 2012 list pagese 2012,np 112/110
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-11-09 2012-11-30 38610030012012 602 KM tel f 31.10.12 s 53470313
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) E.P.S.A Tirane 30,000 2012-11-09 2012-11-30 38410030012012 602 KM v gjyqi v 7.5.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 551,764 2012-11-26 2012-12-04 41010030012012 1003001 602 km energji,kontrat B-110037 fat 131996208,dt 26.10.2012.k B-207591,s 132075905,kont B-110039,seri 132090118,kontrat B-207590
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 450,659 2012-11-26 2012-12-04 40710030012012 600 km ,paga nentor 2012 list pagese 2012,np 112/110
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 509,599 2012-11-26 2012-12-04 40610030012012 600 km ,paga nentor 2012 list pagese 2012,np 112/110
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 551,764 2012-11-26 2012-12-07 41010030012012 1003001 602 km energji,kontrat B-110037 fat 131996208,dt 26.10.2012.k B-207591,s 132075905,kont B-110039,seri 132090118,kontrat B-207590
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 739,847 2012-12-07 2012-12-10 41310030012012 bordeero dt 03.12.2012 shkr. nr 3707 dt.26.11.2012 , shkr 03.11.2012, sjkr 27.10.2012, shkr 10.11.2012, shkr 24.11.2012, shkr Min fin 965/2 dt 03.02.2012 ore jashte orarit
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 63,000 2012-12-07 2012-12-10 41710030012012 bordero dt 03.12.2012, vkm per bonuset e transportit
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 578,681 2012-12-07 2012-12-10 43610030012012 kodi abonentit 319611 fature dt 01.11.2012 periudh 1.10-30.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 114,349 2012-12-07 2012-12-10 41410030012012 Bordero dt 03.12.2012 shkr 3393 dt 29.10.2012, shkr Min Fin 965/2 dt 03.02.2012 program 03.11.2012, program 27.10.2012, program 10.11.2012, program 19.11.2012, program 27.11.2012, program 26.11.2012, program 24.11.2012, shkr 26.11.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-12-07 2012-12-10 41610030012012 bordero dt 03.12.2012, vkm per bonuset e transportit
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 229,500 2012-12-07 2012-12-10 41510030012012 shkr. dt 03.11.2012, shkr 19.11.2012 shkr 03.11.2012, bordero dt 03.12.2012, shkr 27.11.2012, shkr 24.11.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 22,010 2012-12-07 2012-12-10 42810030012012 fatura 26.11.2012 nr 1211-159467-1-1, fatura 26.11.2012 nr1211-159467-2-1 ,kontrate nr 2-A-159467-2, kontrat nr 2-A-159467-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 162,500 2012-11-20 2012-12-13 39910030012012 602 KM pritje up 24.9.12 f 24.9.11.2012 s 03748577
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 387,500 2012-11-15 2012-12-13 40010030012012 602 KM sh up 24.9.12 pv 25.9.12 f 26.9.12 s 6202257
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,839,052 2012-12-13 2012-12-14 46710030012012 600 km paga 1-15 nentor 2012,liste pagese 2012,np pl 128/115