Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 33,507 2012-08-06 2012-08-14 26410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave cel fat 36667359
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 10,000 2012-08-06 2012-08-14 27910260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per tom kacorri vend 334 dt 1.02.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 10,000 2012-08-06 2012-08-14 27810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per suzana cojniku vend 10141 dt 27.12.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2012-08-06 2012-08-14 27610260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per ilirjan qiriazi shkr 4110 dt 14.05.2012 vend 230 dt 13.01.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PETANI BAILIFFS OFFICE Tirane 10,000 2012-08-06 2012-08-14 28010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per ramazan kalia vend 1537 dt 11.12.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 5,000 2012-08-06 2012-08-14 28210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per florenc kola urdh 230 dt 13.01.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-08-06 2012-08-14 27410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi fran gjini
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 9,000 2012-08-06 2012-08-14 27510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per zamir dedej nr 139 dt 18.12.2008
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2012-08-06 2012-08-14 27710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave tatim vend gjyqi per fran gjini dhe ilirjan qirjazi
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 60,234 2012-08-06 2012-08-14 26510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave cel fat 1010937 10057630 1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 5,000 2012-08-06 2012-08-14 28110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per dritan arapi vend 7030 dt 13.12.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 36,000 2012-08-08 2012-08-16 2810260012012/1 602 MIN MJED NAFTE UP 5/6 DT 27.01.2012 AUTORIZ LIDHJE KONTR 21.05.2012 KONT 4423/2 DT 28.06.2012 FAT 325 DT 19.07.2012 SR 02035175 FH 14 DT 20.07.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 513,780 2012-08-08 2012-08-16 28710260012012 602 MIN MJED NAFTE UP 5/6 DT 27.01.2012 AUTORIZ LIDHJE KONT 21.05.2012 KONT 4423/1 DT 21.06.2012 FAT 25 DT 12.07.2012 SR 03976825 FH 15 DT 20.07.212
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 837,780 2012-08-08 2012-08-16 2810260012012 602 MIN MJED NAFTE UP 5/6 DT 27.01.2012 AUTORIZ LIDHJE KONTR 21.05.2012 KONT 4423/2 DT 28.06.2012 FAT 325 DT 19.07.2012 SR 02035175 FH 14 DT 20.07.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NIKOLLA ELEKTRONIC SH P K Tirane 130,000 2012-08-08 2012-08-16 28910260012012 602 MIN MJED NAFTE UP 54 DT 27.06.2012 PV 27.06.2012 FAT 69 DT 31.07.2012 FAT 53 DT 6.07.2012 S 00612972
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 5,000 2012-08-10 2012-08-17 21310260012012 1026001 602 min mjed v gjyqi per tom kacorri nr 98 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2012-08-10 2012-08-17 29710260012012 1026001 602 min mjed djeta br vendit
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 106,500 2012-08-10 2012-08-17 29610260012012 1026001 602 min mjed djeta br vendit
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-08-10 2012-08-17 20710260012012 1026001 602 min mjed vend gjyqi per fran gjini nr 92 dt 11.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S T A N D A R D Tirane 24,000 2012-08-10 2012-08-17 20610260012012 1026001 602 min mjed njoft gazeta kont 31.05.2012 ft 457 dt 7.06.2012 s 00842351
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 302,500 2012-08-10 2012-08-17 29510260012012 1026001 602 min mjed djeta br vendit
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 15,012 2012-08-10 2012-08-17 21810260012012 1026001 602 min mjed amc ab 110060628/ 110020444
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 4,500 2012-08-10 2012-08-17 20810260012012 1026001 602 min mjed vgjyqi per zamir dedej nr 139 dt 18.12.2008
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,500 2012-08-10 2012-08-17 29810260012012 1026001 602 min mjed djeta br vendit
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 8,000 2012-08-14 2012-08-17 29310260012012 602 MIN MJEDISIT PYJEVE NJOFTIM GAZET KONTR 17.07.2012 FAT 126 DT 18.07.2012 S 0138762
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,000 2012-08-10 2012-08-17 21010260012012 1026001 602 min mjed tat ne burim per vend gjyqi
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-08-10 2012-08-17 21110260012012 1026001 602 min mjed v gjyqi per suzana cojniku vend 10141 dt 27.12.2009
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 34,095 2012-08-10 2012-08-17 21910260012012 1026001 602 min mjed cel fat 36657848
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 30,000 2012-08-14 2012-08-17 29410260012012 602 MIN MJEDISIT PYJEVE PERKTHIM KONT 1.06.2012 FAT 33 DT1.08.2012 S 5881038
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 46,416 2012-08-14 2012-08-17 29010260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave posta maj 2012 fat 3076 dt 26.07.2012 s 87425730
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 297,000 2012-08-10 2012-08-17 20210260012012 602 min mjed bl dokumentacion up 40 dt 24.04.2012 pv 25.04.2012 fat 200 dt 31.05.2012 s02198621 fh 7 dt 31.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 55 Tirane 24,000 2012-08-10 2012-08-17 21610260012012 1026001 602 min mjed njoft gazet kont 4.06.2012 fat 99 dt 5.06.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 643,257 2012-08-10 2012-08-17 20410260012012 602 min mjed tel fix fat 706054775 kl 1373808094
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,838 2012-08-16 2012-08-20 22110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave KARTVIZITA PV 5 DT 27.06.2012 FH 16 DT 31.07.2012 FAT 17 DT 27.06.2012 S 6060570
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,155,621 2012-09-03 2012-09-03 31010260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 223,014 2012-09-03 2012-09-03 31110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 72,274 2012-09-03 2012-09-03 31410260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 649,139 2012-09-03 2012-09-03 31310260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 446,143 2012-09-03 2012-09-03 31210260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAGA GUSHT 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 185,572 2012-09-06 2012-09-07 30510260012012 1026001 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave EN EL KORRIK 2012 FAT 128625438 KONTR C41273