Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-11-27 2012-12-17 3401012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore,edlir terpo, um 141 dt 24.05.12, vendim 1684 dt 28.09.10
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-11-27 2012-12-17 3431012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore,drita lico, um 133 dt 23.04.12, vendim 2897 dt 09.04.10
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FJONA ELEZI Tirane 53,000 2012-12-08 2012-12-20 36410120012012 M.T.K.R.S,materiale, up 50 dt 18.04.12, pv 18.04.12, ft 4 dt 19.04.12, fh 98 dt 28.11.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) GECI Tirane 13,160 2012-12-08 2012-12-20 35110120012012 M.T.K.R.S, akomodim shoqer e mesharit , um 423 dt 21.11.12, ft 9340 , kontr 08.11.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,280 2012-12-08 2012-12-20 36510120012012 M.T.K.R.S sherbime tjera, up 12 dt 15.02.12, ft 29 dt 16.11.12, ft 161 dt 18.10.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2012-12-08 2012-12-20 35510120012012 M.T.K.R.S pasaprota diplomatike, um 199 dt 18.06.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-12-08 2012-12-20 35610120012012 M.T.K.R.S pasaporta diplomatike, um 199 dt 18.06.12,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BUJAR SHAQIRAJ Tirane 17,000 2012-12-08 2012-12-20 35310120012012 M.T.K.R.S, blerej up 127 dt 12.11.12,pv 12.11.12, ft 4 dt 12.11.12, fh 84 dt 12.11.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 888,800 2012-12-10 2012-12-26 354/10120012012 602 M.T.K.R.S bl.karburanti , pjesa e fundit e kontrates e ft up 5/6 dt 27.2.12 kontr.dt 23.5.12 autorizim lidhje kontr. 3349 dt 23.5.12 njoftim fituesi dt 3.5.12 ft 37 dt 24.5.12 seri 02874087 fh 45 dt 27.5.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) GECI Tirane 24,360 2012-12-18 2012-12-27 36710120012012 M.T.K.R.S, meshari gjon buzukut, um 436 dt 04.12.12, ft 9485 dt 06.12.12,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SKY NET SERVICES Tirane 6,000 2012-12-13 2012-12-27 15210120012012 602 M.T.K.R.S MESHARI GJON BUZUKUT, UM 399 DT 08.11.12, FT 979 DT 11.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) HATIXHE SHABA Tirane 45,000 2012-12-28 2012-12-28 37510120012012 M.T.K.R.S, blerje paisje, up 374 dt 24.12.12, pv 24.12.12, ft 156 dt 24.12.12, fh 110 dt 24.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) T P L A N I Tirane 94,050 2012-12-27 2012-12-28 37410120012012 M.T.K.R.S, rikonstruksion ndertese sit perf kont vazhd 6672 17.09.2012 fat 7 15.10.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 422,572 2012-11-14 2012-12-12 32710120012012 M.T.K.R.S telefon , ft 708221981 dt02.11.12, tetor 2012 nr klienti 1333484325
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) JOAN RUSTEMI Tirane 415,500 2012-04-23 2012-04-25 10010120012012 602 M.T.K.R.S Blerje me Up 36 dt 24.01.2012 pv 24.01.2012 fat 10 dt 25.01.2012 fh 4 dt 30.01.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,200,316 2013-01-10 2013-01-11 410120012013 pagat dhjetor 2012, liste pagese numri plan punonjesve 104, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 506,173 2013-01-10 2013-01-11 210120012013 pagat dhjetor 2012, liste pagese numri plan punonjesve 104, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 240,839 2013-01-10 2013-01-11 510120012013 pagat dhjetor 2012, liste pagese numri plan punonjesve 104, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,041,255 2013-01-10 2013-01-11 110120012013 pagat dhjetor 2012, liste pagese numri plan punonjesve 104, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,393,578 2013-01-10 2013-01-11 310120012013 pagat dhjetor 2012, liste pagese numri plan punonjesve 104, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 39,901 2013-01-21 2013-01-22 7 10120012013 mtkrs, tel cel nentor - dhejtor Aldo Bimci, ft 113238436 dt 02.12.12. kod abonenti 1016288
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,350,367 2013-02-06 2013-02-07 1410120012013 MTKRS,1012001 pagat janar
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 483,459 2013-02-06 2013-02-07 1310120012013 MTKRS,1012001 pagat janar 2013, liste pagese numri plan punonjesve 111, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 241,261 2013-02-06 2013-02-07 1710120012013 MTKRS,1012001 pagat janar 2013, liste pagese
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,021,657 2013-02-06 2013-02-07 1510120012013 MTKRS,1012001 pagat janar 2013, liste pagese
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,151,058 2013-02-06 2013-02-07 1610120012013 MTKRS,1012001 pagat janar 2013, liste pagese
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ANGJELINA CEKA Tirane 900,000 2013-02-07 2013-02-08 910120012013 mtkrs,1012001, proj kult iliret, 605 proj , um 458 dt 31.12.12, kontr 31.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 16,720 2013-02-08 2013-02-08 810120012013 1012001 mtkrs,telefon, dhjetor 2012, s.turku,ft 109327489 dt 01.01.13, 38460
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLEJAD Tirane 3,000,000 2013-02-07 2013-02-08 810120012013 mtkrs,1012001, proj kult at zef valentinit, um 457 dt 31.12.12, kontr 31.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,500 2013-02-08 2013-02-11 2710120012013 1012001 mtkrs,pagese kompesime spec.janar2013, ligji 10160 dt 15.10.2009,murat mehmeti
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,500 2013-02-08 2013-02-11 2810120012013 1012001 mtkrs,pagese kompesime spec.janar2013, ligji 10160 dt 15.10.2009, dashnor bajaziti
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 383,785 2013-02-08 2013-02-11 1110120012013 1012001 mtkrs,pagese tel cel tetor - nentor 2012, ft 109291016 dt 01.11.12, ft 109310413 dt 01.12.12. kod 37450
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 29,270 2013-02-08 2013-02-11 1010120012013 1012001 mtkrs,uje nentor-dhjetor 2012, ft 1211-159768-1-1 dt 29.11.12, ft 1212-159768-1-1 dt 27.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2013-02-08 2013-02-11 2510120012013 1012001 mtkrs,pagese kompesime spec.janar2013, ligji 10160 dt 15.10.2009, abaz hado
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,500 2013-02-08 2013-02-11 2610120012013 1012001 mtkrs,pagese kompesime spec.janar2013, ligji 10160 dt 15.10.2009,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 27,500 2013-02-08 2013-02-11 2910120012013 1012001 mtkrs,tatim ne burim pagese kompesime spec.janar2013, ligji 10160 dt 15.10.2009,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 666,156 2013-02-08 2013-02-12 910120012013 1012001 mtkrs,1012001, energji 21/08/12-20/11/2012, ft 131051786 dt 27.09.12, ft 132103493 dt 27.10.12 dhe ft 133054212 dt 04.12.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 775,846 2013-02-08 2013-02-12 1210120012013 1012001 mtkrs,telefon, nentor - dhjetor, 2012 ft 708787390 dt 06.12.12, ft 709169660 dt 05.01.13
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 311,740 2013-02-11 2013-02-12 1410120592013 AGJENCIA KOMBETARE TURIZMIT dieta Panairi Milano 2200 eur urdh 5 dt 01.02.2013 shkr e MTKRS 745 dt 06.02.2013 autoriz. 08.02.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,039 2013-02-15 2013-02-15 4310120012013 1012001 mtkrs,tatim leje e papaguar j pashko