Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2012-10-30 2012-11-12 33410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE DIETA,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 279,713 2012-11-08 2012-11-13 34310130012012 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE,TEL,FAT 212 D 4/9/12,F 223 D 1/10/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PANFINA Tirane 250,000 2012-11-02 2012-11-13 32010130012012/ 231 MINISTRIA E SHENDETESISE TVSH,GJYSEM HNA E KUQE,KONTR 6/7/12,SIT PERF 31/8/12,FAT 19 D 31/8/12 S 86677472
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BUSHI Tirane 39,960 2012-11-05 2012-11-14 34510130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE MIRMBAJTJE UMIN 385 D 23/8/12,UP 46 D 4/9/12,PV 4/9/12,FAT 1527 D 24/10/12 S 00943480,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,213 2012-11-16 2012-11-16 30710130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE shperblim dalje pension,urdher 570 d 8/11/12,list pagese 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,640 2012-11-16 2012-11-16 35710130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 986,300 2012-11-16 2012-11-21 34410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta valute,autorizim 1/11/12,umsh 546 d 29/10/12,7000eurox14039lek terheq Irena Bilero H65819038U
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 137,832 2012-11-08 2012-11-22 34810130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,BL PRINTER,UP 16/7 D 23/4/12,NJFAPP 7/5/12,KONTR 3206/2 D 15/8/12,FAT 280 D 5/9/12 S 03458233,FH 38 D 5/9/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 31,752 2012-11-08 2012-11-22 34910130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,BL UPS,UP 16/7 D 23/4,NJF 20/6/12,NJFAPP 7/5/12,KONTR 3220/2 D 27/8/12,FAT 2541 D 24/9/12 S 04443585,FH 39 D 24/9/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 540,120 2012-11-08 2012-11-22 34710130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,BL KOMPJUTERI,UP 16/7 D 23/4/12,NJF APP 20/8/12,KONTR 3522/2 D 12/9/12,FAT 2542 D 24/9/12 04443586,FH 40 D 24/9/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,500,000 2012-11-23 2012-11-27 36410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE SHPENZIME LURIMI,VKM 770 D 7/11/12,SHKRES 4864/1 D 15/11/12,FAT 4/5/10
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 176,123 2012-11-27 2012-11-27 36510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon ministri kod ab5283291000100001
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 44,044 2012-11-23 2012-11-26 36310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE PAGE ,URDHER 552 D 1/11/12,LIST PAGESE 21/11/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,234 2012-12-05 2012-12-06 37410130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE vendim gjyqi,vendim 2342 d 11/5/11,vendi 5142 d 7/5/10,autoriz 527 d 18/10/12,urdher 6468 d 28/8/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 180,618 2012-12-07 2012-12-10 38210130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE tel,fat 239 d 22/10/12,fat 260 d 20/11/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 355,306 2012-12-07 2012-12-10 37310130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenzime transporti,umin 298 d 10/5/10,list pages 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,930 2012-12-07 2012-12-10 37510130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim dalje ne pension
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) NAZERI 2000 Tirane 168,000 2012-11-19 2012-12-13 35310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE roje,kontr vazh 96/26 d 2/4/12 fat 30/6/12 s 02606184
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 9,104,702 2012-11-19 2012-12-13 36010130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh,shkrese 32 d 13/4/12,mareveshje alb 2010-001 d 7/4/10,fat p1514 d 24/1/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 32,464 2012-11-19 2012-12-13 35110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE takse gjyqi,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 806,913 2012-12-07 2012-12-18 37810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant,kontr vazh 2178/1 d 11/6/12,fat 7 d 14/6/12 s 00180507,fh 21 d 14/6/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ARTUR BREGU Tirane 80,000 2012-12-07 2012-12-18 37610130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,BL,SHKRESE 74 D 23/8/12,UP 49 D 1/11/12,PV 1/11/12,FAT 10 D 26/11/12 S 0007950,FH 47 D 26/11/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,793,709 2012-12-07 2012-12-18 32810130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,TVSH,AUTORIZIM 138/2 D 17/1/12,KONTR NEGOC G-ICB-8/2011/ALB D 25/1/12,FAT 71 D 16/4/12 S 87405271
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,053,938 2012-12-07 2012-12-18 38110130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,kosto modernizimi sistemit shendetesor,shkrese 138/90 d 7/12/12,kontre vazh g/icb-08/2011/alb d 28/2/12,fat 75010096570655 d 20/6/12,fh 45 d 6/12/12 49991eurox140,8 per siemens gjermani
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFINITE R S Tirane 445,000 2012-12-07 2012-12-18 37710130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,PROJEKT PREENT,UP 51 D 1/11/12,PV 13/11/12,KONTR 21/11/12,FAT 55 D 3/12/12 S 05342308
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) INFINITE R S Tirane 475,000 2012-12-07 2012-12-18 37910130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE ,PROJEKT PREVENTIV,UP 50 D 1/11/12,PV 14/12/12,FAT 56 D 3/12/12 S 05342309,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,000 2012-12-07 2012-12-18 38010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE bl,pv 29/10/12,fat 45 d 29/10/12 terheq irena np 24394765
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2012-12-14 2012-12-17 38610130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE shperblim f viti,umfin 3132/837 d 13/12/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ILAR Tirane 9,660,310 2012-12-05 2012-12-17 37210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenzime kurimi,vkm 782,783,784 d 14/11/12,shkrese 16741/4,16742/4,16740/4 d 27/11/12,fat 251 d 25/7/12 s 04410532
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 137,000 2012-12-14 2012-12-17 38910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim shperblim f viti,umfin 3132/837 d 13/12/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2012-12-14 2012-12-17 38810130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE shperblim f viti,umfin 3132/837 d 13/12/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,400 2012-11-23 2012-12-17 33610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE BL BRAVA,UP 38 D 18/7/12,PV 2/8/12,FH 31 D 2/8/12,FAT 7 D 2/8/12S 6057408
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2012-12-14 2012-12-17 38710130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE shperblim f viti,umfin 3132/837 d 13/12/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,000 2012-11-23 2012-12-17 36110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE SHERBIM,PV 14/8/12,FAT 108398320,106397497 D 14/8/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 250,800 2012-11-23 2012-12-17 35910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE SPOT,UP 498 D 1/10/12,FAT 187 D 8/11/12 S 87442437
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,118,000 2012-12-14 2012-12-17 38910130012012/ 600 MINISTRIA E SHENDETESISE shperblim f viti,umfin 3132/837 d 13/12/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,790,537 2012-11-23 2012-12-17 36210130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE TVSH,KOSTO, URDHER 352 D 14/9/12,AUTORIZIM 138 D 27/2/12,KONTR G-ICB-08/2011/ALB D 28/2/12,FAT 52 D 11/6/12 S 71871509,AKT KOL 12/6/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,793 2012-12-14 2012-12-27 38310130012012 604 MINISTRIA E SHENDETESISE SIG SHOQ 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600,000 2012-12-27 2012-12-28 39310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE SHPENZIME KURIMI, VKM 839 D 21/11/12,SHKRESE 17519/4 D 17/12/12,LIST PAGESE 2012,SIPAS URDHERIT TE S PERGJITHSHEM,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 700,000 2012-12-28 2012-12-28 39510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenzime kurimi bardhyl agasi,vkm 906 d 12/12/12,list pagese 2012