Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,000 2012-08-28 2012-08-30 31610250012012 602 AP MIN PUNES VEND GJYQI PER MANJOLA LEKA DHE PIRO JANI SIPAS UM 1087/1 DT 30.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2012-08-28 2012-08-30 32610250012012 602 AP MIN PUNES VEND GJYQI PER SILVANA LAMAJ VEND PERMB 1513 DT 5.03.2012 LISTE PAGES MAJ GUSHT 2012 SIPAS URDH 1087/1 DT 30.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) SHPRESA SHPK Tirane 9,001,800 2012-08-30 2012-08-31 30910250012012 AP MIN PUNES RIKONST GODINE UP 1021 DT DT 26.04.2012 PV 6 DT 26.04.2012 NJOFT FIT 13.06.2012 KONTR 1021 DT 28.06.2012 FAT 145 DT 23.07.2012 S 01856970 SIT 1 DT 23.07.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,864,154 2012-09-03 2012-09-03 3341025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m gusht 2012 PL 106 FAKT 82
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-09-03 121/310250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,079,811 2012-09-03 2012-09-03 3351025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA , m gusht n pun palan 106 fakt 20
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 154,216 2012-09-03 2012-09-03 3331025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m gusht PL 106 FK 2
Aparati Ministrise se Punes (3535) ANSIG Tirane 14,000 2012-09-10 2012-09-12 3451025001/2012 602 AP MIN PUNES sig automjati uur ekstra dt 20.7.2012 fat nr88 dt 23.7.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ILIRIAN BULKU Tirane 40,000 2012-09-07 2012-09-12 34210250012012 602 AP MIN PUNES RIPARIM MJETA PUNE UR PR. NR 1771 DT 23.8.212 PV. 24.8.2012 PV. 24.8.2012 FAT NR 121 DT 27.8.2012 SER 6200372
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-09-07 2012-09-12 34710250012012 602 AP MIN PUNES . V GJUGJSOR M GUSHT SHTATOR PER XHELADIN QAHI , PER PERMBARUESIN FATMIR GODAJ M GUSHT, SHTATOR
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 561,700 2012-09-07 2012-09-12 34010250012012 602 AP MIN PUNES . DIETA BRENDA VENDIT UR SHERB. NR 100 DT 2.7.2012 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2012-09-07 2012-09-12 3411025001/2012 602 AP MIN PUNES SHPENZIME TRANSPORTI LIGJI 1060 DT 15.10.2010 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2012-09-07 2012-09-12 3431025001/2012 602 AP MIN PUNES V GJYGJSOR M SHTATOR PIROJANI MANJOLA LEKA . PERMBRUSI GENTIAN STRAZIMIRI
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,088 2012-09-07 2012-09-12 3371025001/2012 602 AP MIN PUNES POSTA FAT. 3369 SER. 87425573 DT 26.8/2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-09-07 2012-09-12 34210250012012 602 AP MIN PUNES . V GJYGJSOR . UR MIN NR 1087/1 PER MIRELA MARTO, SOFOLIMAJ ,PERMBARUESE. KOZETA CAKA
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAZIE QATJA Tirane 37,400 2012-09-07 2012-09-12 3431025001/2012 602 AP MIN PUNES. LYRJE NDERTESE UR PRNR 1770 DT 23.8.212 PV. 24.8.212 PV. 24.8.2012 FAT NR 447 SER. 6062447 DT 30.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,000 2012-09-07 2012-09-12 34110250012012 602 AP MIN PUNES M . SHTATOR vend gjygjsore ur nr 1087/1per , SILVANA LAMAJ. DHIMITER GJIKA . EDMOND PEJA ME LISTE NE BANGE
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 225,800 2012-09-07 2012-09-12 34010250012012 602 AP MIN PUNES DIETA BRENDA VENDIT UR SHERN NR. 100 DT 2.7.2012 MELISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) START 2000 Tirane 135,000 2012-09-10 2012-09-12 3381025001/2012 602 AP MIN PUNES ruajtje ndertese fat nr 716 ser 88672293 dt 31.8.2012 kontr ne vazhdim nr 269/8 dt 25.6.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) MONADA DISHANI Tirane 24,000 2012-09-10 2012-09-12 34510250012012 602 AP MIN PUNES banderola. ur pr nr . 1778/1 dt 27.8.2012 pv. 28.8.2012 fatynr 22 dt 30.8.2012 ser 0000326
Aparati Ministrise se Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 393,824 2012-09-12 2012-09-13 35710250012012 1025001 602 AP MIN PUNES en el fat . 127826752, 128829238 KONTR H 46399
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-09-12 2012-09-14 35410250012012 602 AP MIN PUNES vend gjyqi urdh UR 1087/12 PER DAFINA JUPES
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,277,500 2012-09-13 2012-09-14 37410250012012 602 AP MIN PUNES PAGA PARADHENIE PER DIETA JASHTE VENDIT UR MINIS NR 1721 DT 7.8.212 UR. SHERB. 1822 DT 4.9.212 YERHEQJA NGA VITORE STAFUKA npash 103030780 . GJITHSEJ 20700DOLLARE KURSI 1$=110LEK
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-09-12 2012-09-14 35310250012012 602 AP MIN PUNES vend gjyqi urdh UR 1087/12 PER BABAMETO
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 380,040 2012-09-13 2012-09-14 3191025001/2012 602 AP MIN PUNES RIPARIM PAISJE ELEKTRONIKE ur pr nr 54/1 dt. 13.3.2012 kontr. 597/7 dt 29.5.2012 njof. fit. dt 24.4.212 fat nr. 81736000dt16.7.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000 2012-09-12 2012-09-14 35610250012012 602 AP MIN PUNES vend gjyqi urdh UR 1087/12 VILMA PREMI
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-09-12 2012-09-14 35210250012012 602 AP MIN PUNES vend gjyqi urdh UR 1087/12 PER VANGJELKOVACI
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2012-09-12 2012-09-14 35110250012012 602 AP MIN PUNES vend gjyqi urdh UR 1087/12 PER A, XHEKA . SHEFQET KOVACI
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-09-12 2012-09-14 35510250012012 602 AP MIN PUNES vend gjyqi urdh UR 1087/12 PER PETRO KONDURI
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 35,240 2012-09-14 2012-09-17 3671025001/2012 602 AP MIN PUNES CEL. M GUSHT AB. 47879000000100134
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,095 2012-09-14 2012-09-17 3681025001/2012 602 AP MIN PUNES CEL. M GUSHT AB. 478790000100135
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,617 2012-09-14 2012-09-17 3691025001/2012 602 AP MIN PUNES CEL. M GUSHT AB. 11051028
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 85,076 2012-09-18 2012-09-19 3801025001/2012 600 AP MIN PUNES SH TEL. ABONENTI 1002801 FAT. 105500129
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,131 2012-09-18 2012-09-19 3831025001/2012 600 AP MIN PUNES SH TEL. FAT. 105518778 AB. 1068629. ILIRNAN PROKO
Aparati Ministrise se Punes (3535) ABCOM Tirane 401,200 2012-09-18 2012-09-19 3781025001/2012 600 AP MIN PUNES ABCOM FAT 105223070 DT 14.8.2012 FAT. 105224168 DT 11.9.21012 KONTRATA NE VAZHDIM 180 DT 25.1.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 71,518 2012-09-18 2012-09-19 3811025001/2012 600 AP MIN PUNES SH TEL. FAT 105504979 AB 1012933 SPIRO SKERA
Aparati Ministrise se Punes (3535) CICERONI Tirane 25,700 2012-09-20 2012-09-24 37010250012012 231 AP MIN PUNES ORENDI ZYRE S K MIN NR 12042 FAT NR 379 DT 7.9.212 FAT 322 DT 7.9.212 F.H NR 33 DT 7.9.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) ELDA DEDJA(L21401024J) Tirane 46,800 2012-09-20 2012-09-24 3711025001/2012 231 AP MIN PUNES ORENDI ZYRE UR PR. NR 1803 DT 30.8.2012 PV 3.9.2012 FAT NR 16 DT 11.9.2012 F. H NR 39 NR 39 DT 11.9.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 165,000 2012-09-19 2012-09-24 3631025001/2012 602 AP MIN PUNES DIETA BRENDA VENDIT ME LISTE UR DT 24.7.2012 UR. 13.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) SHKELQIM BRAHO / TIRANE Tirane 25,550 2012-09-19 2012-09-24 3751025001/2012 602 AP MIN PUNES MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E ZYRAVE UR. PR NR 1769 DT 23.8.2012 PV. 28.8.212 PV 27.8.2012 FA T NR 1 DT 11.9.212 SER 6200901 F. H NR 40 DT 11.9.2012