Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-09-14 2012-09-17 36110140012012 602 Ministria e Drejtesise linja ne dispozicion fat gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 19,500 2012-09-13 2012-09-17 37010140012012 Ministria e Drejtesise djeta brenda vendit list pages shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 32,930 2012-09-14 2012-09-17 35910140012012 602 Ministria e Drejtesise sh/pritje up nr 327/1 dt 16/07/2012 pv dt 03/8/2012 fat nr 15 dt 03/8/2012 fh dt 21/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 28,800 2012-09-14 2012-09-17 35610140012012/ 602 Ministria e Drejtesise LARJE AUTOMJETI FAT.7 DT.31.07.12;FAT.8 DT.31.08.12;KONTR. NE VAZHD.DT 9.01.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,474,392 2012-09-14 2012-09-17 35810140012012 .
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-09-14 2012-09-17 36210140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 112 dt 18/11/2010 (Brunilda Kondi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 30,000 2012-09-13 2012-09-17 36610140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 75 dt 12/9/2011(ANITA GUSHO)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,270 2012-09-17 2012-09-18 37410140012012 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER nr 414 dt 14/9/2012 k/kenm 141.8 lek/euro shuma 650 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-09-17 2012-09-18 365101400120121 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 482 dt 12/1/2010 (ENGJELL HYSI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 75,020 2012-09-21 2012-09-25 37910140012012 602 Ministria e Drejtesise MBUSHJE GAZUP NR 380/3 DT 15/8/2012 PV DT 15/8/2012 FAT NR 4 DT 16/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 809,674 2012-09-21 2012-09-25 37610140012012 602 Ministria e Drejtesise KARBURANT KON NE VAZHDM NR 3788/4 DT 4/6/2012 FAT NR 470 DT 7/9/2012 FH DT 7/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 74,880 2012-09-24 2012-09-25 37710140012012 Ministria e Drejtesise printera urdher nr 16/7 dt 23/4/2012 fat nr 281 dt 5/9/2012 fh dt 10/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 234,492 2012-09-21 2012-09-25 37510140012012 602 Ministria e Drejtesise TEL ABON 1339584300 FAT GUSHT 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CICERONI Tirane 14,000 2012-09-21 2012-09-25 38010140012012 602 Ministria e Drejtesise FOTO PRESIDENTI UP NR 396/1 DT 15/8/2012 PV DT 14/9/2012 FAT NR 361 DT 14/9/2012 FH DT 14/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 231,000 2012-09-21 2012-09-25 37810140012012 602 Ministria e Drejtesise BILETA UDHETIMI URDHER MIN NR 412 DT 14/9/2012 FAT 239 DT 13/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,003,080 2012-09-25 2012-09-28 38110140012012 Ministria e Drejtesise bl kompjutera up nr 16/7 dt 23/4/2012 kon nr 5706/2 dt 6/9/2012 fat nr 2400 dt 17/9/2012 fh dt 19/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 55 Tirane 100,000 2012-09-25 2012-09-28 38510140012012 Ministria e Drejtesise publikim njoftimi shkersa nr 738/7 754/7 dt dt 30/5/2012 5/6/2012 fat dt 5/6/2012,14/6/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S T A N D A R D Tirane 146,000 2012-09-25 2012-09-28 38410140012012 Ministria e Drejtesise publikim njoftimi dhk nr 738/7,739/7, dt 31/5/2012,8/6/2012 fat dt 24/6/2012 ,31/7/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,516 2012-09-26 2012-09-28 38810140012012 Ministria e Drejtesise Dieta j vendi urdh 345 dt 27.07.2012 220 euro * 142.8 lek ornela bejte id 030335442
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 13,608 2012-09-25 2012-09-28 38210140012012 Ministria e Drejtesise ups up nr 16/7 dt 23/4/2012 kon nr 5417/1 dt 22/8/2012 fat nr 2399 dt 17/9/2012 fh dt 19/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 70,000 2012-09-25 2012-09-28 38310140012012 Ministria e Drejtesise aparat kondicionimi up nr 288/1 dt 20/6/2012 pv dt 14/9/2012 fat nr 239 dt 14/9/2012 fh dt 14/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,267,757 2012-09-03 2012-09-04 34810140012012 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,010,427 2012-09-03 2012-09-04 350101400120121 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 358,441 2012-09-04 2012-09-05 35510140012012 Ministria e Drejtesise tel fat korrik 2012 kon dt 2/4/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 1,125,000 2012-09-04 2012-09-05 35210140012012 Ministria e Drejtesise shperblim shkenc per sistemin elektronik vkm nr 495 dt 1/8/2012 urdher nr 386 dt 21/8/2012 list pages dt 3/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 125,000 2012-09-04 2012-09-05 35310140012012 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,571,175 2012-10-01 2012-10-01 40010140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,137,871 2012-10-01 2012-10-01 39810140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,085,117 2012-10-01 2012-10-01 39910140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,181,091 2012-10-01 2012-10-01 39710140012012 Ministria e Drejtesise pagat paga bordero shtator 2012 pl 136 f 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 78,500 2012-09-25 2012-10-03 38610140012012 Ministria e Drejtesise publikim njoftimi shkresa nr 1049/7,1052/7, 976/7 dt 25/7/2012,28/7/2012,24/7/2012 fat dt 30/7/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ABAZI Tirane 9,400 2012-09-27 2012-10-04 39510140012012 Ministria e Drejtesise bl mat up nr 4810/1 dt 11/7/2012 pv dt 24/8/2012 fat nr 100 dt 24/8/2012 fh dt 24/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RUDINA Tirane 21,300 2012-09-27 2012-10-04 38910140012012 Ministria e Drejtesise sh /pritje urdher nr 286/2 dt 11/9/2012 prog dt 12-13 /9/2012 fat 118 dt 18/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GRAMATIKU (K91920010R) Tirane 18,000 2012-09-27 2012-10-04 39110140012012 Ministria e Drejtesise sh /pritje prog nr 385/1 dt 7/9/2012 fat nr 19 dt 7/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 13,680 2012-09-27 2012-10-04 39210140012012 Ministria e Drejtesise sh /pritje up nr 407/1 dt 7/9/2012 pv dt 24/9/2012 fat nr 17 dt 24/9/2012 fh dt 24/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 38,000 2012-09-27 2012-10-04 39010140012012 Ministria e Drejtesise mirem sistem ngrofje up nr 918/1 dt 8/2/2012 pv dt 1/3/2012 fat nr 90 dt 31/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI/1 Tirane 21,500 2012-09-27 2012-10-04 39310140012012 Ministria e Drejtesise bl kartvizita up nr 406/1 dt 7/9/2012 pv dt 10/9/2012 fat nr 512 dt 10/9/2012 fh dt 25/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 51,000 2012-09-27 2012-10-04 39410140012012 Ministria e Drejtesise kancelari up nr 329/1 dt 16/7/2012 pv dt 16/7/2012 fat nr 1095 dt 4/9/2012 fh dt 19/9/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,682 2012-10-08 2012-10-09 40210140012012 Ministria e Drejtesise euralius rim tvsh fat shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHQIPERIACOM Tirane 16,500 2012-10-08 2012-10-09 40410140012012 Ministria e Drejtesise mirem faqe interneti up nr 171/1 dt 25/4/2012 pv dt 25/4/2012 fat nr 64 dt 1/9/2012