Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 311,530 2012-09-18 2012-09-21 29110050012012 1005001 min.bujqesise shp tel klienti 1333486957 fat dt 4.09.2012 sr 707270134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) AES COMMUNICATION SHPK Tirane 16,000 2012-09-19 2012-09-24 304 10050012012 1005001 min.bujqesise bl karta cekimi up nr 270 dt 28.08.2012 pv dt 12.09.2012 fat nr 97 dt 12.09.2012 sr 01969397 fh nr 52 dt 12.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KRIJON Tirane 2,529,480 2012-09-20 2012-09-24 30510050012012 1005001 min.bujqesise blerje reagente kontr nr 2714/2 dt 20.07.2012 fat nr 12283 dt 29.08.2012 sr 033022684 fh nr 44/1 dt 29.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ERALD Tirane 992,016 2012-09-20 2012-09-24 29310050012012 1005001 min.bujqesise blerje karrige per zyrat kontr nr 2355/2 dt 22.06.2012 fat nr 302 dt 4.08.2012 sr 02830402 fh nr 39 dt 4.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 230,974 2012-09-19 2012-09-24 288 10050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim nr 2586/1 dt 7.06.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 434,400 2012-09-20 2012-09-24 30210050012012 1005001 min.bujqesise blerje primtera kontr nr 3468/2 dt 13.08.2012 fat nr 282 dt 5.09.2012 sr 03458235 fh nr 49 dt 5.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 21,785 2012-09-24 2012-09-25 30610050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 35350000643 fat nr 0000000110381103 dt 1.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 218,628 2012-09-24 2012-09-25 30710050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat gusht 2012 kodi C1001579
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BESA KONSTRUKSION Tirane 2,347,795 2012-09-24 2012-09-25 29410050012012 1005001 min.bujqesise miremb sistemit te ngrohjes kontr nr 2773/1 dt 20.06.2012 fat nr 9 dt 11.09.2012 sr 01418161
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 17,640 2012-09-24 2012-09-25 30010050012012 1005001 min.bujqesise PRITJE PER TE HUAJ up nr 283 dt 11.09.2012 pv dt 11.09.2012 fat nr 45 dt 11.09.2012 sr 03831945 fh nr 51 dt 11.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 701,400 2012-09-24 2012-09-25 30810050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash up nr 154 dt 10.05.2012 kontr e re nr 3784/1 dt 4.09.2012 fat nr 902 dt 6.09.2012 sr 03289902
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 65,005 2012-10-01 2012-10-01 31210050012012 1005001 min.bujqesise pagat shtator 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 470,343 2012-10-01 2012-10-01 31110050012012 1005001 min.bujqesise pagat shtator 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,695,995 2012-10-01 2012-10-01 31010050012012 1005001 min.bujqesise pagat shtator 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,495 2012-09-26 2012-10-03 30910050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 520876 fat nr 0000000110388337 dt 1.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) PEGASUS-VET Tirane 3,558,670 2012-10-01 2012-10-05 192 10050012012 1005001 min.bujqesise TVSH urdh nr 184 dt 5.06.2012 fat nr 55 dt 28.02.2012 sr 01039237
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-10-05 2012-10-08 31410050012012 1005001 min.bujqesise vend gjyqsor urdh nr 10734 dt 7.10.2011 vend nr 23 dt 1.03.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) PEGASUS-VET Tirane 3,111,570 2012-10-05 2012-10-08 31710050012012 1005001 min.bujqesise bl vaksina kontr nr 2802/1 dt 21.06.2012 fat nr 300 dt 19.09.2012 sr 03658982 fh nr 54 dt 19.09.2012 pv i marjes dorzim dt 19.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 56,959 2012-10-05 2012-10-08 32010050012012 1005001 min.bujqesise ndihme ekon +rimbursim tel urdh i MB nr 280 dt 5.09.2012 fat nr 109976504 dt 2.07.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MILI FAR Tirane 1,107,089 2012-10-05 2012-10-08 31810050012012 1005001 min.bujqesise bl vaksina kontr nr 2706/1 dt 15.06.2012 fat nr 454 dt 27.09.2012 sr 05043554 fh nr 55 dt 27.09.2012 pv i marjes dorzim dt 19.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 215,812 2012-10-05 2012-10-08 32110050012012 1005001 min.bujqesise shp CEZ fat nr 131090951 dt 27.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 196,193 2012-10-05 2012-10-08 31510050012012 1005001 min.bujqesise roje objekti kontr nr 2198/2 dt 15.05.2012 fat nr 295 dt 25.09.2012 sr 04387681
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2012-10-05 2012-10-08 31310050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqsor urdh nr 726/1 dt 21.11.2011 vend nr n726 dt 9.11.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 79,260 2012-10-08 2012-10-09 32210050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim dt 3.08.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBA PRESS Tirane 420,240 2012-10-08 2012-10-09 31910050012012 1005001 min.bujqesise bl shtypshkrime kontr nr 3248/1 dt 25.07.2012 fat nr 88 dt 10.08.2012 sr 00307557 fh nr 40 dt 10.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,010 2012-10-08 2012-10-09 31610050012012 1005001 min.bujqesise shp postar fat nr 3539 dt 26.09.2012 sr 02145339
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 235,166 2012-10-15 2012-10-15 32910050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi C1001579 fat nr 36703059 dt 1.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 26,209 2012-10-15 2012-10-15 33310050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 35350000100643 fat nr 00000011085119 dt 1.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 33,955 2012-10-15 2012-10-15 33210050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 2522230975 fat nr 11112526 dt 2.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 485,329 2012-10-15 2012-10-17 32710050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr dt 23.07.2012 fat nr 42 dt 9.10.2012 sr 05258742 fh nr 58 dt 9.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-10-15 2012-10-17 32310050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 290 dt 3.10.2012 pv dt 3.10.2012 fat nr 6347 dt 3.10.2012 fh nr 56 dt 3.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MAKSIM GJILANI Tirane 40,000 2012-10-15 2012-10-17 33010050012012 1005001 min.bujqesise miremb ashensori kontr nr 134 dt 20.01.2012 fat nr 134 dt 11.10.2012 sr 4633686
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 368,352 2012-10-15 2012-10-17 32610050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr dt 15.06.2012 fat nr 559 dt 9.10.2012 sr 04648309 fh nr 59 dt 9.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BIG - MARKET Tirane 4,700 2012-10-15 2012-10-17 33110050012012 1005001 min.bujqesise bl mat pastrimi up nr 275 dt 3.09.2012 pv dt 3.09.2012 fat nr 8790 dt 3.09.2012 sr 86968790 fh nr 47 dt 3.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 345,576 2012-10-15 2012-10-17 32810050012012 1005001 min.bujqesise tel statik klienti 1333486957 fat nr 707752488 dt 4.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,030 2012-10-22 2012-10-24 33410050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim nr 27/9 dt 27.09.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MOTT MACDONALD LIMITED Tirane 6,989,266 2012-10-22 2012-10-26 33510050012012 1005001 min.bujqesise TVSH kontr dt 16.11.2011 fat nr 12 dt 1.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2012-10-26 2012-10-26 34710050012012 1005001 min.bujqesise shp uje kontr nr 159740-1 fat shtator 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,648,906 2012-10-26 2012-10-29 33710050012012 1005001 min.bujqesise bl komjutera kontr nr 3783/2 dt 4.09.2012 fat nr 3001 dt 3.10.2012 sr 05706644 fh nr 57 dt 3.10.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 196,193 2012-10-29 2012-10-29 35110050012012 1005001 min.bujqesise roje objekti kontr nr 2198/2 dt 15.05.2012 fat nr 333 dt 25.10.2012 sr 05038119