Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 289,032 2012-08-06 2012-08-14 35210110012012 1011001 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES aut 4308/1 dt 31.07.2012 si 6 dt 29.02.2012 fat 31 dt 20.07.2012 seri 72440890
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KOCO BENDO Tirane 69,160 2012-08-08 2012-08-16 25910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM PERKTHIMI URDH 454/17 DT 28.12.2010 KONTRATE 2568 DT 7.10.2011 FAT 9 DT 14.02.2012 SERI 5386810 FAT 10 DT 14.02.2012 SERI 5386711 FAT 11 DT 14.2.20132 SERI 5386712 FAT 26 DT 20.04.202 SERI 53867
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,200 2012-08-08 2012-08-16 33010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE URDH 3988 DT 20.07.2011 PV .MIRATIMIT TE TEKSTEVE 20.07.2012 MBAJT 10 % BORDERO GUSHT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,885 2012-08-08 2012-08-16 35410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON QERSOR 2012 KODI 2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQATA SHQIPTARE MARKETINGUT Tirane 1,560,000 2012-08-08 2012-08-16 35810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SPOT PUBLICITAR AUT 78 DT 4438/3 DT 31.07.2012 KOTRATE NE VAZHDIM 4064/2 DT 26.07.2011 PV DT 4117 DT 16.07.2012 FAT 20 DT 12.04.20112 SERI 85741470
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 860,000 2012-08-08 2012-08-16 35610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES LIBRA PUBLIKIME AUT 31 DT 2646/1 DT 31.07.2012 UP NR 31 DT 1364DT 2.03.2011 KONTR.1364 DT 20.04.2011 PV MARR. DOREZ 2.11.2011 FAT 259 DT 2.11.2011 SERI 86757150 FH 91 DT 12.12.2011 FAT 43 DT 22.02.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 8,920,000 2012-08-08 2012-08-16 33310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES BL SOFTI UP NR 50 DT 4822 DT 15.07.2010 URDH 65 DT 893DT 10/02/2011 KONTRATE 7993DT 24.02.2011 PV MARRJES NE DORZIM 3.07.2012 FAT 539 DT 12.07.2011 SERI 84929925 FH 27 DT 9.07.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 118,260 2012-08-20 2012-08-20 36910110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES uje fat qershor 2012 ,korrik 2012 kontrate 159767-1
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,041 2012-08-16 2012-08-20 36310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon korrik 2012 klioent 2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,319 2012-08-16 2012-08-20 36210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon korrik 2012 klioent 2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 326,188 2012-08-20 2012-08-20 37110110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCESenergji elektrike fat qershor,korrik 2012 kontrate tr ic110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,500 2012-08-22 2012-08-23 37410110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE KONSULENT TATIM HONORARI
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,500 2012-08-22 2012-08-23 37310110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE KONSULENT AUT 90 DT 20.08.2012 KONTRATE NE VAZHDIM DT 30.12.2011 BORDERO KORRIK 2012 MBAJT 10%
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,316 2012-08-22 2012-08-23 37510110012012 1011001 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TAAKS AUTOMJETI AUT 20/8 DT 20.08.2012 FAT 33/1 DT 20.8.2012 SERI 00403799
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,929,520 2012-08-28 2012-08-30 37610110012012 606 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES bursa ekselence,urdher nr 4145 dt 24.08.2012,akt marreveshje 4746 dt 27.08.2012,4746/1 dt 27.08.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 2,509,892 2012-09-04 2012-09-10 38710110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES suvencion aut4771,27.08.2012,shk216,06.08.2012 sit.korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,000,752 2012-09-05 2012-09-11 38510110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.4771,27.08.2012,shkr.349,01.08.2012,sit.korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 2,236,342 2012-09-05 2012-09-11 38910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.4771,27.08.2012,shkr.60,09.08.2012,sit.korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 2,050,158 2012-09-05 2012-09-11 38810110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.4771,27.08.2012,shkr.39,06.08.2012,sit.korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,226,053 2012-09-05 2012-09-11 38410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare au.88,4582,15.08.2012,up27,pro1259,24.02.2011,kv4303/2,03.11.2011,fat5633899,06.07.2012,19671,06*113lek,per cooperativ bank angli
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,000,000 2012-09-05 2012-09-11 39110110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.4771,27.08.2012,shkr.454,02.08.2012,sit.korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,209,915 2012-09-05 2012-09-11 39010110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.4771,27.08.2012,shkr.120,03.08.2012,sit.korrik2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 56,408,360 2012-09-12 2012-09-14 38210110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paisje kompjuter aut87,4742,24.08.2012,up49,4821,15.07.2011,kv4500,25.08.2011,pv31.07.2012fat,sipas listet bashkengj.
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 296,606 2012-09-12 2012-09-14 39410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE URDH 416 d 4770 d 27/8/12,urdher 435 d 5033 d 11/9/12,2100eurox 141.1 lek
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,402 2012-09-17 2012-09-17 40010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel gusht 2012 ab2606133875,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRIS COMPANY Tirane 5,000 2012-09-17 2012-09-18 38910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi ven65,28.01.2009,azbie rama ur78,14.05.2012,shk.u.shk3395/1,12.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) U NI V E R S A L Tirane 36,000 2012-09-17 2012-09-18 38810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES riparim up12,24.05.2012,pv3,4,24.05.2012,f33,24.05.2012,s01566310
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 1,000 2012-09-17 2012-09-18 39110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi ven46,03.05.2012,valjer peshkepia ur.2662/2,06.09.2012,shk.4978/1,11.09.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KEVENJO Tirane 360,000 2012-09-17 2012-09-18 38710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES roje up.4/1,30.03.2012,pv3,4,31.03.2012,16.04.2012,f32,s88169482,25.05.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 44,600 2012-09-17 2012-09-18 29110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kanceleri up8,20.04.2012,pv3,4,16.05.2012,f80433284,1705.2012,fh15,17.05.212
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,858,400 2012-09-17 2012-09-18 40310110012012/ 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAISJE,UP 11 20/4/12,KONTR 2537/7 D 17/7/12,,FAT PERMBLEDH,FAT E FHYRJE SHTATOR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ESMERALDA TASHO Tirane 1,000,000 2012-09-17 2012-09-18 39310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES trajnim mesuesi ,aut 24,2298,up30,4117,17.06.2011,kv234/2,27.07.2011,f2,26.10.2011,s89231302
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,333 2012-09-17 2012-09-18 40110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel gusht 2012 ab2606196603,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 15,000,000 2012-09-17 2012-09-18 40310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAISJE,UP 11 20/4/12,KONTR 2537/7 D 17/7/12,,FAT PERMBLEDH,FAT E FHYRJE SHTATOR 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 678,797 2012-09-17 2012-09-18 38310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES up.min.brend.5/6,27.01.2012,aut.lidh kon.5/24,21.05.2012,urdh229,3267/2,05.06.2012,kon19.06.2012,kon.3267/3,19.06.2012,fat37,20.06.2012,s02792587,fh20,20.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 27,800 2012-09-17 2012-09-18 38510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje urdh.min.239,3494,11.06.2012,f2024,12.06.2012,s03216420
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,000 2012-09-17 2012-09-18 39010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES vendim gjyqi ven46,03.05.2012,rami spahiu ur.2054,11.11.2011,shk.u.2161/3,17.07.20.shk4220/1,01.08.201212
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TAFAJ Tirane 29,760 2012-09-17 2012-09-18 38610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje u172/1,2622/1,24.04.2012,f18,27.04.2012,s6933695
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) QENDRA SHQIPTARE PER KERKIME EKONOMIKE Tirane 532,852 2012-09-18 2012-09-21 39910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbime konsulence aut 94,5057prot.12.09.2012,up13,811prot 09.02.2011.kv 816/4,03.8.2011,rp31.12.2011,f6,27.02.2012,s2984011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CACTTUS Tirane 1,000,000 2012-09-18 2012-09-21 39810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim konsulence aut 23,prot5053,11.09.2012,up205,801/4,09.05.2012,kv801/9,20.09.2012,rp31.07.2012,f105,s83710305,16.11.2011,pjesor