Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 115,113 2012-04-09 2012-04-13 28710040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie nr kontr h 12233
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,976 2012-04-09 2012-04-13 29110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1566487490
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SKENDERI G Tirane 534,159 2012-04-05 2012-04-13 23010040012012 602 ministria ekonomise.bl karb kontr shtese dt 1.3.2012, ft seri 202027186 dt 12.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 96,000 2012-04-09 2012-04-13 28510040012012 602 ministria ekonomise.shp publikimi up dt 29.12.2011, form 3,4 dt 16.1.2012, ft seri 00663760 dt 16.1.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 233,421 2012-04-09 2012-04-13 28910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,930 2012-04-12 2012-04-19 31610040012012 602 ministria ekonomise. lik ft tel nr kl 1410084709
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 237,058 2012-04-12 2012-04-19 31410040012012 602 ministria ekonomise.bl karb up dt 29.2.2012, shtes kontr dt 1.3.2012, ft seri 02417934 dt 27.3.2012, fh dt 27.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 8,100 2012-04-12 2012-04-19 29510040012012 602 ministria ekonomise. shp pritje progr dt 26.2.2012, ft seri 01576177 dt 28.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 229,105 2012-05-02 2012-05-02 37710040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,815,546 2012-05-02 2012-05-02 37410040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012 nr pun 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,138,429 2012-05-02 2012-05-02 37210040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 396,737 2012-05-02 2012-05-02 37510040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 187,100 2012-05-02 2012-05-02 38010040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-05-02 2012-05-03 38110040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bord dt 2.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 625,724 2012-05-02 2012-05-03 37010040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ILIR SHATKU Tirane 85,400 2012-04-27 2012-05-03 37610040012012, 602 ministria ekonomise.shp pritje progr dt 26.3.2012, ft seri 00668111 dt 2.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-05-02 2012-05-03 37810040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bord dt 2.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DIPLOMAT H Y Tirane 85,400 2012-04-27 2012-05-03 37610040012012 602 ministria ekonomise.shp pritje progr dt 26.3.2012, ft seri 00668111 dt 2.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,500 2012-05-02 2012-05-03 38210040012012 606 ministria ekonomise. tat bonus transp bord dt 2.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 98,429 2012-05-02 2012-05-03 37310040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-05-02 2012-05-03 37110040012012 606 ministria ekonomise. bonus transp bord dt 2.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 372,588 2012-05-02 2012-05-03 37910040012012 600 ministria ekonomise. paga prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,374 2012-05-02 2012-05-04 410040012012 231 ministria ekonomise. page projekti sit prill 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 47,880 2012-05-09 2012-05-10 39710040012012 602 ministria ekonomise. shp per pension urdher dt 16.3.2012, bord dt 3.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,729 2012-05-04 2012-05-11 41110040012012 602 ministria ekonomise. dieta aut dt 4.5.2012 zj liljana vllaho nr ident g2530518h 3000 euro x 143.1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,778,332 2012-05-08 2012-05-11 43010040012012 605 ministria ekonomise. kontribut vjetor per cefta secretariat urdher min ekon dt 24.4.2012 33800 eurox 141.2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,590,751 2012-05-08 2012-05-11 43110040012012 231 ministria ekonomise. lik kosto lokale per the world (banka boterore) urdher min ekon dt 5.4.2012 46623 euro x 141.2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 265,286 2012-05-11 2012-05-14 41010040012012 602 ministria ekonomise.shpronsime urdher dt 23.11.2010, bord dt 3.5.2012, per tom pjeter kola
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) E.P.S.A Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 38310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per ilir shijaku
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 224,080 2012-05-09 2012-05-15 39810040012012 602 ministria ekonomise. dieta bord dt 3.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 1,052,274 2012-05-09 2012-05-15 41010040012012 231 ministria ekonomise.lik tvsh urdher i min ekon dt 20.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FABIO ISUFAJ Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 38910040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per teuta qatipi
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 10,000 2012-05-09 2012-05-15 38810040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per shoq xhengo
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 18,000 2012-05-09 2012-05-15 42010040012012 602 ministria ekonomise.pag kons urdher dt 4.11.2012 bord dt 27.1.2012, 22.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARUESE PRIVATE ETEBEST Tirane 9,000 2012-05-10 2012-05-15 39410040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per halim zhuka
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 38710040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per marie ekoco pina
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,300 2012-05-09 2012-05-15 39510040012012 602 ministria ekonomise. dieta bord dt 3.5.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE A.E.F Tirane 9,000 2012-05-10 2012-05-15 38510040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per neziha cenga
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 9,000 2012-05-09 2012-05-15 39310040012012 602 ministria ekonomise.lik vend gjyqesor per muco mucaj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FATBARDHA XHURA Tirane 138,807 2012-05-09 2012-05-15 40010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft bl bileta avioni ft seri 5394163 dt 21.10.2011, urdher dt 21.10.2011