Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) 55 Tirane 8,000 2012-06-11 2012-06-21 294110060012012 602 MPTTT publikime,shkrese nr 309/10 dt 06.04.2012,394/7 dt 19.04.2012,fat nr 72 dt 26.04.2012,seri 01387571,kontrate dt 14.04.2012,25.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 2,000 2012-06-12 2012-06-22 29710060012012 602 MPPT Paguar tarife shkrese nr.2128/3 dt.8.06.12 ma nr.7974 dt.25.05.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) COFFEE CLUB Tirane 269,250 2012-06-18 2012-06-29 29910060012012 602-MPPT PRITJE Up.1 dt.06.02.12 pv dt.07.02.12 fat.1149 dt.16.02.12 fh.2 dt.16.02.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 702,000 2012-08-01 2012-08-01 37610060012012 602 MPPT dieta me jashrte vendit Autorizim per terheqjen e 5000 euro me kurs dite 140.4 leke
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 245,551 2012-08-01 2012-08-02 36310060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/4
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 388,602 2012-08-01 2012-08-02 36510060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 51,952 2012-08-01 2012-08-02 36110060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,695,597 2012-08-01 2012-08-02 36010060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/29
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,875,279 2012-08-01 2012-08-02 36210060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/89
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,935 2012-08-01 2012-08-02 36810060012012 600 MPPT paga listpritje shkresa 1634 dt.02.04.12 listpagesa korrik 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 159,367 2012-08-01 2012-08-02 36710060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-08-01 2012-08-02 35610060012012 606 MPPT Shp. transporti qershor 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 52,500 2012-08-01 2012-08-02 36610060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-08-01 2012-08-02 35510060012012 606 MPPT shp transporti korrik 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,120 2012-07-25 2012-08-02 35010060012012 602-MPTTT PERKTHIM MATERIALI VERTETIM MD 2363/1 DT 02.04.12 TATIM NE BURIM PV 04.07.12 LISTPAGESA BASHKANGJITUR DT.15.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 680 2012-07-25 2012-08-02 35110060012012 602 MPPT tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 82,500 2012-07-25 2012-08-02 34910060012012 602 MPPT DIETA BRENDA VENDIT LISTPAGESA DT.24.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 118,260 2012-07-25 2012-08-02 34810060012012 602 MPPT DIETA BRENDA VENDIT LISTPAGESA DT.24.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-08-01 2012-08-02 35410060012012 606 MPPT Shp. transporti korrik 2012 ne favor te A.Alimadhi urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 5,500 2012-07-25 2012-08-02 34710060012012 602 MPPT DIETA BRENDA VENDIT LISTPAGESA DT.24.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-08-01 2012-08-02 35310060012012 606 MPPT shp transporti korrik 2012 ne favor te M. Hasanaj urdher 51dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 787,635 2012-08-01 2012-08-02 36410060012012 600 MPPT paga korrik 2012 nr pun 153/13
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,033,668 2012-07-26 2012-08-03 35210060012012 602 MPPT Gazoil Autoriz.Min.Brendshme kontrate 2503/2 dt.28.05.12 fat.38 dt.28.05.12 fh.6 dt.28/05.12 fat.256 dt.02.07.12 fh.11 dt.02.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,410 2012-07-26 2012-08-03 33710060012012 602 MPPT vodafon qershor 2012 S.0lldashi
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 188,209 2012-08-06 2012-08-07 35910060012012 600-602-MPTTT telefon QERSHOR 2012,kodi C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,900 2012-08-01 2012-08-08 35710060012012 602-MPTTT celular korrik 2012 nr.regj.abonentit 109102092
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,000 2012-08-06 2012-08-14 37010060012012 602 MPPT KKDM E KTPD korrik 2012 URDHER 28&29 DT.29.02.12 DHE DT.27.06.12 SHKRESE 3418 DT.30.07.12 LISTPAGESA BASHKANGJITUR
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UNION BANK SHA Tirane 18,000 2012-08-06 2012-08-14 37410060012012 602 MPPT KKDM E KTPD korrik 2012 URDHER 28&29 DT.29.02.12 DHE DT.27.06.12 SHKRESE 3418 DT.30.07.12 LISTPAGESA BASHKANGJITUR
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) COFFEE CLUB Tirane 37,000 2012-08-06 2012-08-14 35810060012012 602-MPTTT PRITJE uP.11 DT.24.07.12 PV 3&4 DT.24.07.12 FAT.4343 DT,26.07.12 FH.24 DT,26.07.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 28,000 2012-08-06 2012-08-14 37510060012012 602 MPPT tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 18,000 2012-08-06 2012-08-14 37210060012012 602 MPPT KKDM E KTPD korrik 2012 URDHER 28&29 DT.29.02.12 DHE DT.27.06.12 SHKRESE 3418 DT.30.07.12 LISTPAGESA BASHKANGJITUR
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 144,000 2012-08-06 2012-08-14 36910060012012 602 MPPT KKDM E KTPD korrik 2012 URDHER 28&29 DT.29.02.12 DHE DT.27.06.12 SHKRESE 3418 DT.30.07.12 LISTPAGESA BASHKANGJITUR
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2012-08-06 2012-08-14 37310060012012 602 MPPT KKDM E KTPD korrik 2012 URDHER 28&29 DT.29.02.12 DHE DT.27.06.12 SHKRESE 3418 DT.30.07.12 LISTPAGESA BASHKANGJITUR
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,640,240 2012-08-15 2012-08-15 37810060012012 606 MPPT shpenzime varrimi KORRIK 2012 shkr.420-461 dt.06.08.12terheqje me cek Vasilika Bala
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 696,880 2012-08-08 2012-08-16 37710060012012 602-MPTTT benzine Autorizim nga min.Brendshem 5/24 dt.21.05.12 kontrate nr.2503/1 dt.25.05.12 fat.10 dt.25.05.12 fh.5 dt.25.05.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 803,528 2012-08-15 2012-08-17 37910060012012 602-605 MPPT kuotizacione PER VITIN 2012 OTIF ref.no. B 03-02/19.2012 BERNE 25/07/2012 SHKRESE 3372 DT.26.07.12 6766.4 CHF*118.4
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 56,970 2012-08-16 2012-08-17 38510060012012 602 MPPT UJE KORRIK 2012 KONTRATE NR. 2-B-159334-1-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 504,158 2012-08-16 2012-08-20 38410060012012 1006001 602 MPPT TELEFON FIX MUAJI KORRIK 2012 KLIENTI 1241188026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,388 2012-08-17 2012-08-20 38910060012012 600,602 MPPT telefon KORRIK M Hasanaj nr regj 1054759
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,990 2012-08-16 2012-08-20 38610060012012 602 MPPT POSTA MUAJI KORRIK 2012