Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,015 2012-09-18 2012-09-19 31410030012012 606 KM bonus transporti o j orari sh 1.3.12 lp 18.9.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,737,771 2012-09-19 2012-09-19 31910030012012 600-602-KM konsulence huaj PODESTA GROUP $180227.01 me kurs 109.4 sh 1.7.2012 vkm 16.5.2012 f korrik-shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 14,930 2012-09-19 2012-09-20 31810030012012 602 KM uje gusht 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 544,760 2012-09-18 2012-09-21 31610030012012 602 KM pritje vkm 15.5.95 f 29.8.2012 s 88030229
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 501,894 2012-09-18 2012-09-21 31510030012012 602 KM posta ab shtypi k 3.1.12 f 21.8.12 s 02136006
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 220,000 2012-09-19 2012-09-24 31710030012012 602 KM albume up 9.4.12 pv 10.4.12 f 5.6.12 s 02150579 fh 5.6.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 80,764 2012-09-21 2012-09-24 32010030012012 602 KM pritje takse sh 19.9.12 f 19.9.12 s 00403726
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 542,493 2012-09-27 2012-09-28 32410030012012 600 KM PAGA shtator 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,847,005 2012-09-27 2012-09-28 32510030012012 600 KM PAGA shtator 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 432,602 2012-09-27 2012-09-28 32610030012012 600 KM tel gusht 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 449,393 2012-09-27 2012-09-28 32310030012012 600 KM PAGA shtator 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,293,854 2012-09-27 2012-09-28 32210030012012 600 KM PAGA shtator 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,860,500 2012-10-01 2012-10-01 32010030012012 600-602-KM dieta,program dt 16.07.2012,2000 euro 143,autorizim dt 01.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 281,700 2012-09-27 2012-10-03 32110030012012 600 KM tel gusht 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,323 2012-09-27 2012-10-03 32710030012012 600 KM tel fix gusht 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 51,750 2012-10-05 2012-10-08 33410030012012 606 KM bonus transporti bordero2.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-10-05 2012-10-08 33110030012012 606 KM bonus transporti bordero 2.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,831 2012-10-05 2012-10-08 33210030012012 606 KM bonus transporti +dieta + o j orarish 3.2.2012+ tel
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 215,750 2012-10-05 2012-10-08 32910030012012 606 KM bonus transporti +dieta 3.2.2012+ tel
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 183,015 2012-10-05 2012-10-08 33010030012012 606 KM dieta + o j orari lp 4.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,416 2012-10-05 2012-10-08 32810030012012 602 KM posta shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-10-05 2012-10-08 33310030012012 606 KM bonus lp 4.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 261,000 2012-10-11 2012-10-16 33510030012012 602 KM pritje up 16.4.2012 pv 16.4.12 f 16.4.12 s 01521919
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 136,200 2012-10-11 2012-10-16 33610030012012 602 KM pritje prog 17.5.2012 f 29.5.12 s 86853153
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MONDIAL SHPK Tirane 43,210 2012-10-11 2012-10-16 33710030012012 602 KM pritje prog 11.4.2012 f 26.4.2012 s 86853153
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ITAL SECURITY Tirane 470,400 2012-10-12 2012-10-17 33810030012012 602 KM rik up 20.9.12 pv 17.9.12 f 1.10.2012 s00830358 sit 1.10.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 109,450 2012-10-17 2012-10-18 35210030012012 1003001 602 KM uje shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,011,132 2012-10-17 2012-10-18 34910030012012 1003001 602 KM energji gusht 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,050,802 2012-10-16 2012-10-22 34810030012012 602 KM tel fix shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 385,200 2012-10-16 2012-10-22 34210030012012 602 KM pritje up 13.9.12 pv 13.9.12 f 18.9.12s 04868901
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 327,800 2012-10-16 2012-10-22 34110030012012 602 KM kancelari up 11.9.12 pv 14.9.12 f 18.9.12 fh 13.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,535,044 2012-10-16 2012-10-22 34410030012012 602 KM karburant kv 31.5.12 f 17.9.12 s 02035140 fh 17.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84,276 2012-10-16 2012-10-22 34610030012012 602 KM abonime k 3.1.2012 f 28.9.12 s 02136034
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 640,260 2012-10-16 2012-10-22 33910030012012 602 KM pritje vkm 15.5.1995 f21.9.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-10-16 2012-10-22 34510030012012 602 KM tel shtator 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 877,570 2012-10-16 2012-10-22 34310030012012 602 KM karburant kv 31.5.12 f 21.9.12 s 05258996 fh 21.9.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) P I RR O Tirane 176,000 2012-10-16 2012-10-22 34710030012012 602 KM pritje prog 14.5.12 f 18.8.12 s 03748548
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 356,211 2012-10-16 2012-10-22 34010030012012 602 KM abonime up 3.1.12 pv 5.1.12 f 24.4.12 s 02159317
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CICERONI Tirane 58,800 2012-10-17 2012-10-22 35110030012012 1003001 602 KM foto up 14.9.12 pv 18.9.12 f 19.9.12 s 04749974 fh 19.9.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Tirane 926,880 2012-10-17 2012-10-22 35010030012012 1003001 602 KM p kembimi k28.8.12 f 10.9.12 s 05137263 fh 10.9.12