Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 652,208 2012-05-22 2012-06-06 14510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tel fix prill 2012 fature seri 705584189 nr. klienti 1373808094
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 34,580 2012-05-22 2012-06-06 14310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vodafon rimbursim mars prill 2012 sipas list pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 500 2012-05-23 2012-06-06 154/110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave 10% tatim vendim gjykate Ilirjan Qirjazi shkr 4110 dt 14.05.12 v. gjyk 10141 27.12.11 vend 230 dt 13.01.12 urdher ekzekutimi
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,577 2012-05-25 2012-06-08 14410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vodafon rimbursim prill 2012 fat mars prill 2012 rimbursim limit telefoni sipas list pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AR & LO Tirane 1,205,820 2012-05-29 2012-06-08 16810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave bileta udhetimi up 18,21,22,23,27 u-m 98, 85, 119, 93 pv 14.03.12 fd 1013 ,21.03; pv 01.03 fd 1016 dt 3.03.12 s 03139766 pv 26.03 fd1006 27.03.12 pv14.03 fd1012pv 6.04 fd1015 d13.04
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO OFFICE Tirane 311,120 2012-05-29 2012-06-08 16710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kancelari up 12 dt 10.02.12 pv3,4 dt 13.02.12 fh 6 dt 25.05.12 fat 2425 dt 16.05.12 s 02643745
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NONDA JANI Tirane 100,500 2012-05-29 2012-06-08 17010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave riparim paj. elektronike up 25 dt 28.03.12 pv 29.03.12 fd 34 dt 24.04.12s 5304897 up 20 05.03.12 pv 06.03.12 fd 33 10.03.12 seri 5304896
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SILVANA SHAKA Tirane 11,500 2012-05-29 2012-06-08 16910260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave larje autoveture up 26 02.04.12 pv 3,4 02.04.12 fat 172 dt 02.05.12 s 0000797
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALREBES Tirane 299,400 2012-05-24 2012-06-08 11810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave materiale elektrike up 11 dt 08.02.11 pv dt 09.02.12 pv 10.02.12 fh 2 dt 16.04.12 fat 13 dt 27.03.12 s87814445
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHTEPIA SHQIPTARE Tirane 452,710 2012-06-07 2012-06-13 171102600122012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PAJISJE ZYRE UP 24 DT 27.03.2012 PV 28.03.2012 FAT 152 DT 21.05.2012 SR 38125122
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AR & LO Tirane 758,721 2012-06-07 2012-06-19 18010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave bil udhetimi up 38 dt 19.04.2012 pv 19.04.2012 fat 1079 dt 22.04.2012 s 03139829
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ITIRANA Tirane 76,000 2012-06-07 2012-06-19 18810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeraVE INTERNET MARS PRILL 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,774 2012-06-07 2012-06-19 18710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave POSTA MAJ 2012 FAT 2458 DT 26.05.2012 S 02138160
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 100,676 2012-06-07 2012-06-19 18210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave taksa makine up 32 dt 19.04.2012 pv 19.04.2012 fat 184 dt 20.04.2012 s 00403500
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,037 2012-06-07 2012-06-19 18510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeraVE PREKTHIM UP 35 DT 20.04.2012 PV 20.04.2012 KONTR 20.04.2012 MB 10% TATIM BURIM
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 17,200 2012-06-07 2012-06-19 18410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kontr teknik up 33 dt 19.04.2012 pv 19.04.2012 fat 398 dt 19.04.2012 s 00966222
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 17,958 2012-06-08 2012-06-20 19610260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave RIMB TEL MAJ 2012 VKM 864 DT 23.07.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 86,000 2012-06-08 2012-06-20 19310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave DJETA BR VENDIT UM 447 DT 18.10.2011 LISTE PAG 7.06.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 210,500 2012-06-08 2012-06-20 19110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave DJETA BR VENDIT UMIN 447 DT 18.10.2011 LISTA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,500 2012-06-08 2012-06-20 19410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave DJETA BR VENDIT UMIN 447 DT 18.10.2011 LISTA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 75,500 2012-06-08 2012-06-20 19210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave DJETA BR VENDIT UM 447 DT 18.10.2011 LISTE PAG 7.06.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,582 2012-06-08 2012-06-20 19510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave RIMB SHP TEL MAJ 2012 VKM 864 DT 23.07.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A T L A N T I K Tirane 56,066 2012-06-12 2012-06-22 18310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave SIG MAKINE UP 34 DT 20.04.2012 PV 20.04.2012 FAT 10 DT 20.04.2012 SA 87278010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A T L A N T I K Tirane 49,500 2012-06-18 2012-06-28 20110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave SIG MAIKNE UP 41 DT 24.04.2012 PV 25.04.2012 FAT 224 SR 0437166/67/68 DT 21.05.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AR & LO Tirane 1,952,020 2012-06-18 2012-06-29 20010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave BILETA AVIONI UM 222 DT 11.05.2012 UP 44 DT 11.05.2012 PV 11.05.2012 FAT 1080 DT 12.05.2012 SR 0319830 /03139833
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) N I R V A N A Tirane 136,800 2012-06-19 2012-06-29 18110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave AKOMODIM HOTEL UM 154 DT 4.04.2012 UP 28 DT 6.04.2012 PV 6.04.2012 FAT 55 DT 27.04.2012 S 02672202
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 69,795 2012-08-01 2012-08-02 27310260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave paga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NONDA JANI Tirane 79,500 2012-07-25 2012-08-02 26210260012012 602 MINMJED RIP PAJISJE UP 51 DT 20.06.2012 PV 20.06.2012 FAT 27 DT 26.06.2012 S 5304888
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PORTEL Tirane 387,600 2012-07-25 2012-08-02 25510260012012 602 MINMJED UP 52 DT 21.06.2012 PV 21.06.2012 FAT 149 DT 5.07.2012 SR 85367049
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,575,502 2012-08-01 2012-08-02 26710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 631,252 2012-08-01 2012-08-02 27210260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave paga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 437,907 2012-08-01 2012-08-02 27110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave paga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 217,016 2012-08-01 2012-08-02 27010260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave paga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,821,387 2012-08-01 2012-08-02 26610260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,227,119 2012-08-01 2012-08-02 26910260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave paga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 121,669 2012-08-01 2012-08-02 26810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga korrik 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO OFFICE Tirane 427,000 2012-07-25 2012-08-02 26110260012012 602 MINMJED ZARFA + UNIFORMA UP 15 DT 15.2.2012 PV16.02.2012 FAT 2424 DT 16.05.2012 S 02643744 FH 13 DT 31.05.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 20,630 2012-08-10 2012-08-13 20310260012012 602 min mjed uji fat 159762-1-1 159766-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 137,860 2012-08-10 2012-08-13 20510260012012 1026001 602 min mjed en el maj 2012 fat 126436501 kontr c41273
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,664,763 2012-08-06 2012-08-14 28610260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kosto lokale vkm 426 dt 16.07.2012 urdh 432 dt 30.07.2012