Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 140,048 2012-10-01 2012-10-02 31210130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE PAGA shtator 2012,NP 131/130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 350,750 2012-09-27 2012-10-03 29310130012012/ 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta j.vendi,autorizim 19/9 d 19/9/12,urdher 435 d 18/9/12,terheq Irena Bilero np H65819038U,2500EUROX140.3LEK
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,580 2012-09-27 2012-10-03 29510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE VENDIM GJYQI ADNAND BERDICA,VENDIM 1508 D 1/4/10,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,680 2012-09-27 2012-10-03 29610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE VENDIM GJYQI ADRIAN GJINISHI,VENDIM 10868 D 24/12/09,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 91,407 2012-09-27 2012-10-03 28010130012012 604 MINISTRIA E SHENDETESISE PAGESE LARGIMI NGA PUNA,URDHER 393 D 29/8/12.LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,580 2012-09-27 2012-10-03 29710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE VENDIM GJYQI AIDA JOANIDHI,VENDIM 2525 D 15/9/10,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,274 2012-09-27 2012-10-03 29410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE VENDIM GJYQI LAVDIM ELEZI,VENDIM 5346 D 8/10/09,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 311,441 2012-10-01 2012-10-05 30910130012012 602MINISTRIA E SHENDETESISE vend gjyqi aut 386 dt 23.08.12 lista 01.10.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 701,000 2012-10-03 2012-10-05 31410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta jashte aut min 497,449,448 dt 24.09.12 dt1.10.12 aut 3/10 dtr 3.10.12 Irena Bilero
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2012-10-08 2012-10-08 30610130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE PAGESE FATKEQESIE,URDHER 404 D 4/9/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2012-10-08 2012-10-08 30810130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE PAGESE FATKEQESIE,URDHER 366 D 6/8/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 242,919 2012-10-08 2012-10-09 29810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE PERKTHIME,KONTR V312 D 25/1/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 33,426 2012-10-08 2012-10-09 30010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE PERKTHIME,KONTR 2913 D 20/7/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 228,068 2012-10-08 2012-10-09 30310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE TEL,FAT 707269596 SHTATOR 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 17,289 2012-10-08 2012-10-09 29910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE PERKTHIME,KONTR 2998 D 15/6/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 339,155 2012-10-08 2012-10-09 18010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE HONORARE,AUTORIZIM 4138 D 18/11/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 138,174 2012-10-08 2012-10-09 17910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE HONORARE,AUTORIZIM 4138 D 18/11/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 138,174 2012-10-08 2012-10-09 18110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE HONORARE,AUTORIZIM 4138 D 18/11/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 238,665 2012-10-08 2012-10-09 17810130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE HONORARE,AUTORIZIM 4138 D 18/11/11,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 32,626 2012-10-08 2012-10-09 30110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE TATIM PERKTHIMI,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2012-10-08 2012-10-09 30410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE UJI,FAT 1208-159404-1-1,KONTR 159404
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 28,749,322 2012-10-09 2012-10-15 13110130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh,shkrese 32 d 13/4/12,mareveshje alb 2010-001 d 7/4/10,fat p1514 d 24/1/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ARSIM RRAFMANI Tirane 112,250 2012-10-10 2012-10-16 31910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE BL,UP 42 D 16/8/12,PV 4/10/12,FAT 26 D 4/10/12S 5082478,FH 42 D 4/10/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 982,020 2012-10-10 2012-10-16 31710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant,autorizim 5/24 d 21/5/12,buletin 2/7/12,fat 48 d 5/7/12 s 88309248,fh 27 d 5/7/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,000 2012-10-15 2012-10-17 31610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg pasaporte diplomatike shkres 3146 dt 06.09.12 lista 09.10.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 250,845 2012-10-17 2012-10-22 32510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE KARBURANT,KONTR VAZH 2178/1 D 11/6/12,FAT 7 D 14/6/12 S 00180507,FH 21 D 14/6/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KADIU Tirane 179,040 2012-10-23 2012-10-26 32210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE ,RIP KOLAUDIM,UP 43 D 23/8/12,PV 27/8/12,FAT 400 D 31/8/12 S 01870170,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 34,256 2012-10-23 2012-10-26 32110130012012 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE TEL,FAT 00000001108636513 D 15/10/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) CICERONI Tirane 61,500 2012-10-23 2012-10-26 32310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE ,FOTO,UP 44 D 4/9/12,PV 5/9/12,FAT 317 D 5/9/12 S 04749913,FH 37 D 5/9/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 237,498 2012-10-23 2012-10-26 23610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE ,ABONIM,KONTR SHERB 10/1/12,UP 3 D 4/1/12,PV 4/1/12,FAT 12 D 30/1/12 S 86109934,FAT 18 D 27/2/12 S 86109940,FAT 23 D 28/3/12 S 86109945,FAT 40 D 30/4/12 S 02617162
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,640 2012-10-26 2012-10-29 33110130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE tatim shperblim,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ASA - CLEANING Tirane 280,460 2012-10-26 2012-10-29 32910130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE materiale pastrimi,up 41 d 16/8/12,pv 3/9/12,fat 221 d 9/10/12 s 04715699,fh 43 d 9/10/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,760 2012-10-26 2012-10-29 33010130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE shperblim per dalje ne pension,urdher 405 d 4/9/12,list pages 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 94,909 2012-10-30 2012-10-31 33210130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE TATIM PROJEKTI BEESSY
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 140,048 2012-11-01 2012-11-01 33810130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat TETOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,568 2012-11-01 2012-11-01 34010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat TETOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,690,170 2012-11-01 2012-11-01 34210130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat TETOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 106,764 2012-11-01 2012-11-01 33910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat TETOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 337,501 2012-11-01 2012-11-01 34110130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat TETOR 2012 nr punonj pl 131 fakt 130
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-11-08 2012-11-09 35210130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE ,PERMBARIMI,AUTORIZIM 527 D 18/10/12,VENDIM 2342 D 11/5/12,5142 D 7/5/12,SHKRESE 6703 D 6/9/12