Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 10,810 2012-05-16 2012-05-21 25310150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG 98 DT 07.04.12 FAT 1254547 DT 10.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 82,940 2012-05-15 2012-05-21 14210150012012 602-MIN E JASHTME bateri up 56 dt 22.03.12 pv 3+4 dt 25.03.12 fat 741 dt 13.04.12 sr 01336641 fh 32 dt 13.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 9,630 2012-05-16 2012-05-21 25210150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG 98 DT 07.04.12 FAT 1254547 DT 10.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 49,500 2012-05-16 2012-05-21 25510150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG 115 DT 13.03.12 FAT 1008 DT 20.04.12 SR 01576108
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 29,850 2012-05-15 2012-05-21 24310150012012 602-MIN E JASHTME KANCELERI UP 53 DT 18.03.12 PV 3+4 4 DT 18.03.12 FAT 80432823 DT 10.04.12 FH 34 DT 13.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 38,500 2012-05-16 2012-05-21 25410150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG 115 DT 13.03.12 FAT 1008 DT 20.04.12 SR 01576108
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DOERF Tirane 218,780 2012-05-15 2012-05-21 24610150012012 602-MIN E JASHTME RIP MAKINE UP 58 DT 22.03.12 PV 3+4 DT 23.03.12 FAT 393 DT 28.03.12 SR 85066393
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2012-05-15 2012-05-21 24710150012012 602-MIN E JASHTME ZHVENDOSJE SISTEMIM AKIVA UP 70 DT 01.04.12 PV 3+4 DT 01.04.12 VERTETIM 1 DT 05.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 11,000 2012-05-16 2012-05-21 25610150012012 602-MIN E JASHTME TAKS APER AUTOJMETE URDHER 5 DT 09.06.11 FAT 466/E DT 14.06.1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 92,988 2012-05-16 2012-05-21 25010150012012 602-MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER 4 DT 30.04.12 FAT 1978 DT 26.04.12 SR 02138329
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 421,612 2012-05-22 2012-05-23 26510150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI PRILL 2012 KONT A200848 NR 118356770
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500,000 2012-06-01 2012-06-01 27110150012012 600 MIN E JASHTME PAGA MAJ 2012 PLAN 145 FAKT145
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 156,786 2012-06-01 2012-06-01 27410150012012 600- MIN E JASHTME PAGA GRUPI DIPLLOMA VKM NR.864 DT.23.07.12 LIGJI 10160 DT.15.10.09 URDHER I Drejt.pergjith,nr.5 dt.30.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,083,379 2012-06-01 2012-06-01 27010150012012 600 MIN E JASHTME PAGA MAJ 2012 PLAN 42 FAKT 28
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 485,945 2012-06-01 2012-06-01 27210150012012 600- 602-606 MIN E JASHTME PAGA ,telefon,shpez transporti GRUPI DIPLLOMA VKM NR.864 DT.23.07.12 LIGJI 10160 DT.15.10.09 Urdher I Drejt.pergjith,nr.5 dt.30.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 527,857 2012-06-01 2012-06-01 273 10150012012 600- 602 MIN E JASHTME PAGA ,telefon GRUPI DIPLLOMA VKM NR.864 DT.23.07.12 LIGJI 10160 DT.15.10.09 Urdher I Drejt.pergjith,nr.5 dt.30.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 412,657 2012-05-22 2012-06-05 26410150012012 602-MIN E JASHTME TELEFON FAT 705594479 DT 05.05.12 FAT 705580837 DT 05.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 449,125 2012-05-22 2012-06-05 26610150012012 1015001 602-MIN E JASHTME FTESA UP 239 DT 16.12.11 PV 3+4 DT 17.12.11 FAT 28 DT 19.12.11 SR 5875978 FH 82 DT 20.12.11
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 281,500 2012-06-05 2012-06-05 27710150012012 602-606-MIN E JASHTME dieta telefon V.K.M nr 23.07.2010,ligji 10160 dt 15.10.2009,urdher nr 5 dt 30.05.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,960 2012-06-01 2012-06-05 27510150012012 602-MIN E JASHTME PAGA ME KONTRATE VKM 125 DT 22.02.12 PLAN 7 FAKT 4
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 62,150 2012-05-25 2012-06-08 26810150012012 602-MIN E JASHTME FTESA KARTVIZITA UP 189 DT 27.09.11 PV 3+4 DT 27.09.11 FAT 43 DT 27.09.11 SR 5729693 FH 46 DT 27.09.11
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 32,000 2012-05-25 2012-06-08 26910150012012 602-MIN E JASHTME FTESA KARTVIZITA UP 189 DT 27.09.11 PV 3+4 DT 27.09.11 FAT 43 DT 27.09.11 SR 5729693 FH 46 DT 27.09.11
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,405,000 2012-06-12 2012-06-14 28010150012012 602-MIN E JASHTME DIETA NE VALUTE URDHER 12.06.12 AUTORIZIM 2 DT 12.06.12 KURSI 10.000 EURO *140.5 LEKE
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 146,660 2012-06-14 2012-06-18 29010150012012 602-MIN E JASHTME UJE PRILL 2012 FAT 1204-159294-1-1 DT 28.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 209,550 2012-06-19 2012-06-19 30510150012012 602-MIN E JASHTMNE UJE MAJ 2012 FAT 1205-159294-1-1 DT 28.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 466,556 2012-06-12 2012-06-22 19910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 86,871 2012-06-12 2012-06-22 13610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER ARD
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 51,327 2012-06-12 2012-06-22 19710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 244,957 2012-06-12 2012-06-22 19510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,616 2012-06-12 2012-06-22 20010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 309,016 2012-06-12 2012-06-22 19810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 195,982 2012-06-12 2012-06-22 13510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER KORPUSI I PAQES
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 1,616,077 2012-06-12 2012-06-25 16110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 5,135,658 2012-06-12 2012-06-25 13910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND F.S.V.C(FIN SERV VOLUN CORPS) Tirane 81,811 2012-06-13 2012-06-25 16410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 122,251 2012-06-13 2012-06-25 17410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 732,202 2012-06-13 2012-06-25 16910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G.T. Z. Tirane 2,858,623 2012-06-13 2012-06-25 17710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 6,000,000 2012-06-12 2012-06-25 15810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB.AMERIC.DEVELOP.FOUND.DE Tirane 383,668 2012-06-13 2012-06-25 18510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12