Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 34,300 2012-07-25 2012-08-02 2911025001/2012 602 AP MIN PUNES PERKTHIME MEMORANDUMI PERKTHIMEVE DT 11.7.12 KONTRTA NE BAZHDIM ME LISTE NE BANGE
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 620,900 2012-07-25 2012-08-02 2941025001/2012 602 AP MIN PUNES dieta brenda vendit me ur nr 9 dt 31.5.12 , ur nr 91.92, dt 31.5.12 . dt 5.7.12lista
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,580 2012-08-02 2012-08-02 3031025001/2012 600 AP MIN PUNES me vkm nr 730 2003 mbledhje k . punes dt 22.6.12 me liste
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 274,800 2012-07-25 2012-08-02 295/10250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT. lista ur shr nr 90.dt 31.5.2012 . 91. 31.5.12 , 92 5.7.12
Aparati Ministrise se Punes (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 7,650 2012-08-02 2012-08-02 2981025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA KESHILLI KOMB I PUNES VKM. 730 DT6.11. 2003 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) ARDIAN GJONI / TIRANE Tirane 87,400 2012-07-25 2012-08-02 2801025001/2012 602 AP MIN PUNES BILETE UDHETIMI UR SHER NR 1414 DT 20.6.2012 FAT NR 5 DT 12.7.2012 SER 0000275
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,300 2012-08-02 2012-08-02 2991025001/2012 600 AP MIN PUNES pag komisionesh K. KPUNES VKM NR730 DT 6.11.2003 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,010 2012-08-02 2012-08-02 3011025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA KESHILLI KOMB I PUNES VKM 730DT6.11.2003 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 7,650 2012-08-02 2012-08-02 29710250012012 600 AP MIN PUNES . PAG KOMISINESH VKM. 730 DT 6.11.2003 MELISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,040 2012-08-02 2012-08-03 30410250012012 602 AP MIN PUNES .UJE KONTRATA 159752-1 QERSHOR 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 7,650 2012-08-03 2012-08-03 29910250012012 600 AP MIN PUNES PAG PER KOM E PUNES V. KM NR 730 MBLEDHJA 22.6.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-07-27 2012-08-03 2351025001/2012* 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNETI KONT NE VAZHDIM NR 32/1 dt dt 9.1.2012 fat . 35 dt 5.6.2012 sert. 6052036
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 93,665 2012-07-26 2012-08-03 27410250012012 602 AP MIN PUNES BIL AVIONI FAT 12 DT 25.04.2012 S 6121262 URDH 527 DT 18.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 265,792 2012-08-03 2012-08-06 3111025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 366667811 M QERSHOR
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-08-09 121/510250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-08-03 2012-08-09 2351025001/2012** 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNETI KONT NE VAZHDIM NR . 32/1 DT 9.1.2012 FTA NR 35 DT 5.6.212
Aparati Ministrise se Punes (3535) SHPRESA SHPK Tirane 240,000 2012-08-03 2012-08-13 2961025001/2012 602 AP MIN PUNES MIRMBAJTJE RJETI ELEKTRIK UR. PR. NR 1544 DT 12.7.12 PB3.4. DT 16.7.2012 FAT NR 144 DT 21.7.2012 SER 01856969
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 637,840 2012-08-03 2012-08-13 30810250012012 602 AP MIN PUNES ORGANIZIM SEMINAR UR MIN NR 1111/2 DT 9.5.2012 FTA NR. 9565 SER. 03859565
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBTOURSD-VAS TOUR OPERATORE Tirane 155,000 2012-08-03 2012-08-13 228/10250012012 602 AP MIN PUNES BILETE AVIONI UR NR 1323 DT 7.6.12 FAT NR 313 DT. 1.6.12 SER. 02919081
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-08-03 2012-08-13 3121025001/2012 602 AP MIN PUNES MIREMB FAQE INTERNETI KONT NE VAZHDIM M GUSHT 2012NR 32/1DT 9.1.2012 FAT FAT 54 DT 1.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) START 2000 Tirane 135,000 2012-08-06 2012-08-14 3131025001/2012 602 AP MIN PUNES ruajtje ndertesee kontrata ne vazhdim dt 25.6.12 fat nr 710 dt 30.7.2012 ser 88672287
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 857,078 2012-08-08 2012-08-16 31410250012012 602 AP MIN PUNES DIETA BRENDA VENDIT UR SH . EXSTRA DT 3.7.2012 ME LISTE PUNONJESISH1.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ANSIG Tirane 462,600 2012-08-08 2012-08-16 2931025001/2012 602 AP MIN PUNES sigurim ndertese ur pr nr 1594 dt 19.7.2012 pv 3,4. dt 23.7.2012 fatnr 16 dt dt 23.7.2012 ser 04159366
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,000 2012-08-08 2012-08-16 31510250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT UR SHER EX DT 3.7.212 ME LISTE
Aparati Ministrise se Punes (3535) S I L V E R Tirane 476,160 2012-08-14 2012-08-17 221/1025001/2012 230 AP MIN PUNES HARTIM PROJEKTESH UR PR. NR 213/1 PV. 8.2.2012 FAT NR. 25 DT 12.4.2012 SER. 88528226
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,240,500 2012-08-21 2012-08-23 3301025001/2012 602 AP MIN PUNES ur min nr 1464 dt 29.6.2012 , 1410 , 1721 1557 16000eu*140lek terheqja nga Vitore Stafuka
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 99,562 2012-08-24 2012-08-27 3291025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT . 1101366660 ab. 1002801 m korrik
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 253,280 2012-08-24 2012-08-27 3221025001/2012 602 AP MIN PUNES tel cel fat. . 36677162 M KORRIK 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 35,430 2012-08-24 2012-08-27 320/1025001/2012 602 AP MIN PUNES UJI FAT .159755 ,159755, 159755,159755, 159752 m. janar, shkurt , prill korrik
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 914,800 2012-08-28 2012-08-30 32710250012012 602 AP MIN PUNES BL NAFTE FAT 389 DT 13.08.2012 SR 02035489 KONHT VD 1249/1 DT 24.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) HELGA DEMNERI Tirane 1,002,800 2012-08-28 2012-08-30 32810250012012 602 AP MIN PUNES BIL AVIONI URDH SHERBIMI 1721 DT 7.08.2012 FAT 34 DT 4790688 DT 8.08.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 77,149 2012-08-24 2012-08-30 3251025001/2012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT . 110141599. korrik abonenti. 1012933
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 17,140 2012-08-24 2012-08-30 3211025001/2012 602 AP MIN PUNES tel cel fat. 000000000100086351 m . korrik KLEVOS BITRO
Aparati Ministrise se Punes (3535) ABCOM Tirane 215,544 2012-08-24 2012-08-30 3241025001/2012 602 AP MIN PUNES internet fat. 10954181 kont nrv 180 dt 25.1.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,432 2012-08-24 2012-08-30 3231025001/2012 602 AP MIN PUNES POSTA FAT. 3045 dt 26.7.212 nr 87425900
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2012-08-28 2012-08-30 31710250012012 602 AP MIN PUNES VEND GJYQI PER MIRELA MARTO SOFO LIMA SIPAS UM 1087/1 DT 30.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2012-08-28 2012-08-30 31810250012012 602 AP MIN PUNES VEND GJYQI PER DHIMITER GJIKA DHE EDMOND PEJO SIPAS URDH 1087/1 DT 30.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,553 2012-08-24 2012-08-30 3211025001/2012* 602 AP MIN PUNES tel cel fat. 000000010105153 M KORRIK FLORA BATUSHA AB, 110051028
Aparati Ministrise se Punes (3535) HELGA DEMNERI Tirane 263,000 2012-08-28 2012-08-30 27310250012012 602 AP MIN PUNES BILETA AVIONI URDH 1410 DT 20.06.2012 FAT83 DT 25.06.2012 SR 4790687
Aparati Ministrise se Punes (3535) WORLD TRAVEL AGENCY Tirane 527,000 2012-08-28 2012-08-30 27210250012012 602 AP MIN PUNES BILETA AVIONI URDH SHERBIMI 1410 DT 20.06.2012 FAT 60 DT 25.06.2012 SR 5735426 FAT61 DT 5735427 DT 25.06.2012