Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 897,021 2012-08-14 2012-08-14 33410140012012 605,602 Ministria e Drejtesise KUATIZACION 6394erO*139.9 CONFERENCE DE LA HAYE DE DROIT INTERNATIONAL PRIVE BANK ABN AMRO MeesPierson BANK LLOG 555299783 IBAN NL04ABNA0555299783URDH 9055 DT 25.07.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 285,226 2012-08-15 2012-08-15 31910140012012 602 Ministria e Drejtesise tel plus fat qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 577,935 2012-08-15 2012-08-17 31610140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare urdher nr 323 dt 12/7/2012 list pages maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 64,215 2012-08-15 2012-08-17 31710140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim ne burim perkthime zyrtare maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-08-15 2012-08-17 31010140012012 602 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 54 dt 17/6/2011 ERIKETA KORINI
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 37,300 2012-08-15 2012-08-17 32810140012012 602 Ministria e Drejtesise sig mjeti up nr 320/3 dt10/7/2012 pv dt 10/7/2012 fat nr 1469 dt 10/7/2012 ,1470 dt 10/7/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-08-15 2012-08-17 31110140012012 602 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 225 dt 31/5/2007 BURHAN MALEVI
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-08-15 2012-08-17 31210140012012 602 Ministria e Drejtesise vendim gjygji 1547 dt 1/10/2010 ENGJELL HYSI
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 36,600 2012-08-14 2012-08-17 33010140012012 602 Ministria e Drejtesise sh pritje up nr 369/1 dt 3/8/2012 pv dt 3/8/2012 fat 4278 dt 3/8/2012 fh dt 3/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 66,180 2012-08-15 2012-08-17 32210140012012 602 Ministria e Drejtesise djeta list pages korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-08-15 2012-08-17 30910140012012 602 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 67 dt 15/7/2010 BRUNILDA KONDI
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 30,000 2012-08-15 2012-08-17 31310140012012 602 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 75 dt 12/9/2012 ANITA GUSHO
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BRUNILDA LLUBANI Tirane 8,400 2012-08-15 2012-08-17 31410140012012 602 Ministria e Drejtesise printime up nr 290/1 dt 27/6/2012 pv dt 29/6/2012 fat nr 76 dt 27/6/2012 fat nr 77 dt 29/6/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 37,000 2012-08-15 2012-08-17 32610140012012 602 Ministria e Drejtesise mat pastrimi up nr 320/1 dt 10/7/2012 pv dt 10/7/2012 fat 967 dt 23/7/2012 fh dt 23/7/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,644 2012-08-15 2012-08-17 32010140012012 602 Ministria e Drejtesise kompensim telefoni qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 570,635 2012-08-15 2012-08-17 30810140012012 602 Ministria e Drejtesise leter kon ne vazhdim nr 4004 /1 dt 4/6/2012 fat nr 80402598 dt 22/6/2012 fh dt 26/7/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MONDRINI KONSTRUKSION Tirane 59,200 2012-08-15 2012-08-17 31510140012012 602 Ministria e Drejtesise mirembajtje ashencor up nr 919/1 dt 8/2/2012pv dt 17/4/2012 fat 219 dt 3/7/2012 kon nr 919/2 dt 17/4/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2012-08-15 2012-08-17 32310140012012 602 Ministria e Drejtesise djeta list pages gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2012-08-15 2012-08-17 32910140012012 602 Ministria e Drejtesise shpenzime te ndryshme pv formular nr 5dt 23/7/2012 dt 6/8/2012 fat dt 6/8/2012 fh dt 3/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-08-14 2012-08-17 33110140012012 602 Ministria e Drejtesise linja ne dispozicion fat korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 59,060 2012-08-15 2012-08-17 32110140012012 602 Ministria e Drejtesise djeta list pages gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 86,174 2012-08-15 2012-08-17 32510140012012 602 Ministria e Drejtesise udhetime me jashte urdher nr 223 dt 25/5/2012 fat nr 101 dt 28/5/2012 nr 128 dt 31/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 22,600 2012-08-15 2012-08-17 31810140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare urdher nr 323 dt 12/7/2012 fat nr 48 dt 3/5/2012 pv dt 2/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,283 2012-08-15 2012-08-17 32410140012012 231 Ministria e Drejtesise rim tvsh fat dt 2/7/2012 abon 1062912
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 9,288 2012-08-14 2012-08-17 32710140012012 602 Ministria e Drejtesise met te ndryshme up nr 328/2 dt 16/7/2012 pv dt 16/7/2012 fat dt 16/7/2012 fh dt 3/8/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,490 2012-08-17 2012-08-20 34310140012012 Ministria e Drejtesise pages leje vjetore urdher nr 35/1 dt 3/8/2012 list pages gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,895 2012-08-22 2012-08-22 34710140012012 Ministria e Drejtesise PAGE E PRAPAMBETUR BORDERO DT 22.08.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,097,508 2012-09-03 2012-09-03 34910140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaj gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,724,773 2012-09-03 2012-09-03 351101400120121 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji gusht 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,402,735 2012-09-06 2012-09-06 33510140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise energji kon nr c-110816 fat qershor- korrik 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 41,695 2012-09-04 2012-09-10 35410140012012 602 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER 392 D 27/8/12,TERHEQ ORNELA BEJTE, 295 EUROX 141 LEK
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,815 2012-09-06 2012-09-11 35710140012012 602 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER 392 D 27/8/12,TERHEQ ORNELA BEJTE, 438 EURO 140.9 LEK
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,800 2012-09-14 2012-09-14 37110140012012 Ministria e Drejtesise Dieta j vendi urdh 392 dt 27.08.2012 urdh 412 dt 14.09.2012 500 euro * 141.4 lek ornela bejte id 030335442
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 130,572 2012-09-14 2012-09-17 33910140012012 602 Ministria e Drejtesise posta fat gusht 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 25,348 2012-09-13 2012-09-17 36810140012012 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,352 2012-09-14 2012-09-17 36010140012012 231 Ministria e Drejtesise rim tvsh fat dt 2/8/2012 abon 1062912
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-09-14 2012-09-17 36310140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 54 dt 17/06/2011 (Eriketa Korini)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-09-14 2012-09-17 36410140012012 Ministria e Drejtesise vendim gjygji nr 225 dt 31/05/2007 (Burhan Malevi)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 228,132 2012-09-13 2012-09-17 36710140012012 Ministria e Drejtesise perkthime urdher nr 408 dt 7/9/2012 list pages shtator 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 45,500 2012-09-13 2012-09-17 36910140012012 Ministria e Drejtesise perkthime urdher 408 dt 7/9/2012 pv dt 6/6/2012 fat nr 41 dt 2/8/2012