Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2012-08-22 2012-08-23 25610050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 235/1 dt 2.08.2012 pv dt 2.08.2012 fat nr 4402 dt 2.08.2012 fh nr 38 dt 2.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 96,336 2012-08-22 2012-08-23 25910050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim nr 2586/1 dt 7.06.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MASGLASS Tirane 236,000 2012-08-22 2012-08-23 25810050012012 1005001 min.bujqesise bl xhama makine up nr 235/2 dt 3.08.2012 pv dt 21.08.2012 fat nr 426 dt 21.08.2012 sr 02160711
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 195,100 2012-08-24 2012-08-27 26010050012012 min.bujqesise telefon korrik clienti C1001579
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-08-24 2012-08-30 26710050012012 min.bujqesise pritje fat 4647 22.08.2012 fh 43 22.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 21,240 2012-08-24 2012-08-30 24010050012012 min.bujqesise pritje fat 2 19.07.2012 fh 36 19.07.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CICERONI Tirane 109,200 2012-08-24 2012-08-30 26810050012012 min.bujqesise materiale fat 268 22.08.2012 fh 42 22.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRIOT GREMI Tirane 120,000 2012-08-24 2012-08-30 26110050012012 min.bujqesise pritje fat 160 06.07.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ADRION / TIRANE Tirane 11,000 2012-08-24 2012-08-30 26910050012012 min.bujqesise pritje fat 545 20.08.2012 fh 41 20.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,914 2012-08-28 2012-08-30 270110050012012 1005001 min.bujqesise dieta lista 26.08.12 Autorizim 2506/1 dt.17.06.12u.min.32,06.02.2012,aut.582/1,06.02.2012,1024,05.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,700 2012-08-28 2012-08-30 271110050012012 1005001 min.bujqesise honorare shkrese 3395/3 dt.06.08.12 liste emerore dt.28.08.112
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KLARIDA SEMANJAKU Tirane 100,000 2012-08-24 2012-08-30 26210050012012 min.bujqesise transport bagetish urdher76 16.03.2012 fat 54 06.07.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) S T A N D A R D Tirane 6,000 2012-08-24 2012-08-30 26610050012012 min.bujqesise publikim fat 501 17.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 650,742 2012-08-28 2012-08-30 27310050012012 1005001 min.bujqesise KUOT NDERKOMBETARE NE ISTA per shoq. nderkombetare te farnave per vitin 2012 udher ministri 249 dt08.08.12
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 482,634 2012-09-03 2012-09-03 27510050012012 1005001 min.bujqesise pagat gusht 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,890,009 2012-09-03 2012-09-03 27410050012012 1005001 min.bujqesise pagat gusht 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 64,649 2012-09-03 2012-09-03 27610050012012 1005001 min.bujqesise pagat gusht 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 157,348 2012-09-06 2012-09-07 28210050012012 1005001 min.bujqesise shp CEZ kontr H109835 fat nr 129842019 dt 23.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 300,000 2012-09-07 2012-09-12 283 10050012012 1005001 min.bujqesise projekt arkitekturor um nr 76 dt 16.03.2012 up nr 271 dt 28.08.2012 pv dt 28.08.2012 fat nr 199 dt 28.08.2012 sr 03816938
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ADRION / TIRANE Tirane 11,000 2012-09-06 2012-09-12 28510050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 272 dt 30.08.2012 pv dt 30.08.2012 fat nr 550 dt 30.08.2012 sr 89244050 fh nr 45 dt 30.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 562,770 2012-09-07 2012-09-12 28010050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2313/2 dt 25.05.2012 fat nr 6 dt 28.08.2012 sr 04652006 fh nr 44 dt 28.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 196,193 2012-09-06 2012-09-12 28110050012012 1005001 min.bujqesise roje objekti kontr ne vazhdim nr 2198/2 dt 15.05.2012 fat nr 263 dt 27.08.2012 sr 04387748
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALFONS KIROF SPAHI Tirane 250,000 2012-09-07 2012-09-12 26310050012012 1005001 min.bujqesise qera stendash urdh nr 76 dt 16.03.2012 up nr 100/1 dt 18.07.2012 pv dt 18.07.2012 fat nr 51 dt 18.07.2012 sr 86007301
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 55,908 2012-09-06 2012-09-12 28410050012012 1005001 min.bujqesise shp postar fat nr 3221 dt 26.08.2012 sr 2145075
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GENTIAN CANAJ Tirane 30,000 2012-09-07 2012-09-12 22510050012012 1005001 min.bujqesise QERA E FONISE up nr 176/2 dt 1.06.2012 urdh nr 76 dt 16.03.2012 pv dt 2.06.2012 fat nr 30 dt 2.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A. A. Tirane 80,000 2012-09-07 2012-09-12 26410050012012 1005001 min.bujqesise qera fonie urdh nr 76 dt 16.03.2012 up nr 94/2 dt 12.07.2012 pv dt 12.07.2012 fat nr 23 dt 12.07.2012 sr 88078831
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2012-09-06 2012-09-12 27710050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqsore urdh nr 726/1 dt 21.11.2011 vendim nr 726 dt 9.11.2011 vendim nr 5848 dt 9.11.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-09-06 2012-09-12 27810050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqsore urdh nr 10734 dt 7.10.2011 vendim nr 23 dt 1.13.2011 vendim nr 127 dt 25.11.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 20,300 2012-09-06 2012-09-12 28610050012012 1005001 min.bujqesise sigurac makine up nr 253 dt 16.08.2012 pv dt 30.08.2012 fat nr 185 dt 30.08.2012 sr 04620575
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 557,640 2012-09-07 2012-09-12 27910050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2397/1 dt 28.05.2012 fat nr 422 dt 28.08.2012 sr 04646972 fh nr 43 dt 28.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ERAL CONSTRUCTION COMPANY Tirane 475,200 2012-09-11 2012-09-13 29010050012012 1005001 min.bujqesise bl pjese kembimi up nr 233 dt 12.07.2012 pv dt 5.09.2012 fat nr 12 dt 5.09.2012 sr 05137262 fh nr 48 dt 5.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-09-11 2012-09-13 28710050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 274 dt 31.08.2012 pv dt 31.08.2012 fat nr 4686 dt 31.08.2012 sr 04722747 fh nr 46 dt 31.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) AUTUGRIL KRASNIQI PETROL Tirane 150,000 2012-09-11 2012-09-13 26510050012012 1005001 min.bujqesise QERA SHESHI urdh nr 76 dt 16.03.2012 up nr 44/1 dt 10.07.2012 pv dt 10.07.2012 fat nr 534 dt 10.07.2012 sr 03401603
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GEZIM CARA (L11824002N) Tirane 26,750 2012-09-11 2012-09-13 28910050012012 1005001 min.bujqesise sherbim transporti up nr 248 dt 8.08.2012 pv dt 5.09.2012 fat nr 1114 dt 5.09.2012 sr 0004614
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,400 2012-09-18 2012-09-19 29810050012012 1005001 min.bujqesise shp uje kontr nr 159740-1 fat nr 1208-159740-1-1 dt 31.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 25,483 2012-09-20 2012-09-20 29910050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel abonenti nr 110166808 dt 2.09.2012 fat gusht 2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 13,000 2012-09-18 2012-09-21 30310050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 283 dt 6.09.2012 pv dt 6.09.2012 fat nr 5006 dt 6.09.2012 sr 04722616 fh nr 50 dt 6.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) HOUSE OF COMPUTERS Tirane 17,300 2012-09-18 2012-09-21 30110050012012 1005001 min.bujqesise bl pajisje zyre up nr 278 dt 4.09.2012 pv dt 13.09.2012 fat nr 234 dt 13.09.2012 sr 02983784 fh nr 53 dt 13.09.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 36,000 2012-09-18 2012-09-21 29210050012012 1005001 min.bujqesise larje makinash kontr nr 125 dt 20.01.2012 ne vazhdim fat nr 7 dt 31.07.2012 sr 000876
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BIG - MARKET Tirane 6,480 2012-09-18 2012-09-21 28510050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 67/1 dt 15.03.2012 pv dt 15.03.2012 fat nr 8579 dt 15.03.2012 sr 86968579 fh nr 10/1 dt 15.03.2012