Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 125,418,668 2012-06-26 2012-06-26 30210110012012 605 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES kuatizacion 888156.29*141.2LEKaut 3707 dt 21.06.2012 urdh 7606 dt 20.06.2012 COMMISIONE EUROPENE LLOG 074/EDC/0509300 BANKA POPULAREDI SONDRIO IT 24N0569611091 EDUCEU0509300
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANORIA Tirane 45,200 2012-06-14 2012-06-26 29010110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES moket up.11,05.06.2012,pv3,06.06.2012,pv4,06.06.2012,f53,06.06.2012,s86839725,fh78,12.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 54,500 2012-06-19 2012-06-29 39410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATI HONORAR AUT 64,65,66,67,12.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,109 2012-06-19 2012-06-29 29710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TEL MAJ 2012AB 2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,030 2012-06-19 2012-06-29 29810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TEL MAJ 2012AB 2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,200 2012-06-19 2012-06-29 30010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP GJYQESORE PV5,FORM 5,04.05.2012,F72,04.05.2012.S00465297,KERJKES PADI 3016,15.05.2012 ALTIN SKENDO
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-06-19 2012-06-29 29310110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATI HONORAR AUT 67,3535/1,12.06.2012KON.V6809/1,03.01.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,500 2012-06-19 2012-06-29 29610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORAR KONSULENCE AUT 68,3535/4,13.06.2012,KV2246/10,30.12.2011,LIST PREZENCA MAJ 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,500 2012-06-19 2012-06-29 29710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATI HONORAR AUT 68,3535/4,13.06.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 134,576 2012-08-01 2012-08-02 34710110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA KORRIK 2012 PL 116 FAKT 114
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 609,558 2012-08-01 2012-08-02 34910110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA KORRIK 2012 PL 116 FAKT 114
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,083 2012-07-25 2012-08-02 33410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tel ab1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 496,648 2012-08-01 2012-08-02 34810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA KORRIK 2012 PL 116 FAKT 114
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 143,357 2012-08-01 2012-08-02 35010110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA KORRIK 2012 PL 116 FAKT 114
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,382,022 2012-08-01 2012-08-02 34610110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGA KORRIK 2012 PL 116 FAKT 114
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 187,632 2012-07-27 2012-08-03 18610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,500 2012-07-27 2012-08-03 33710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 46,908 2012-07-27 2012-08-03 18710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 46,908 2012-07-27 2012-08-03 18810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,089 2012-07-27 2012-08-03 19010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,500 2012-07-27 2012-08-03 33710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare konsulenti k 2246/10 30.12.11 lp 26.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 23,454 2012-07-27 2012-08-03 19110110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,454 2012-07-27 2012-08-03 19210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 105,543 2012-07-27 2012-08-03 33810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 492,534 2012-07-27 2012-08-03 18510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 4,271,424 2012-07-27 2012-08-03 33510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh k 4.3.11 f 30.3.12 s 72440871
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 46,908 2012-07-27 2012-08-03 18910110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES honorare sh 2045 dt 30.3.12 lp 24.7.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 233,758 2012-08-02 2012-08-06 35110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon kodi 3220 fat qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 2,050,158 2012-08-02 2012-08-06 35910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut4006/10dt 31.07.2012 shkr.35dt 6.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,818,755 2012-08-06 2012-08-06 36010110012012 231,602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES BL PAJISJE42144.85USD*114.2LEK AUT 81 DT 31.07.2012 KONT. NE VAZH. NR 362/1 DT 21.01.2011 FAT ,FH. PV DOREZIM SIPAS LIST.BASHK. ALATAY SCIENTIFIC BANK UBAE ITALI LLOG IT 6703598032000015754133814
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 491,191 2012-08-06 2012-08-06 36110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ANILA SHEHI 0244224847 DIETA . J.VENDI URDH 294DT 13.07.2012 AUT 6/8 DT 6.08.2012 3500EUR*140.2 LEK
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,000,752 2012-08-02 2012-08-09 33910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 4148dt 16.07.2012 shkr.313dt 13.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-08-02 2012-08-09 34010110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 4020 dt 9.07.2012 shkr.1434dt 6.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 2,236,342 2012-08-02 2012-08-09 34310110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 3969 dt 5.07.2012 shkr. 57 dt 4.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 2,420,425 2012-08-02 2012-08-09 34210110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut4006/2dt 9.07.2012 shkr.81dt 6.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,219,153 2012-08-02 2012-08-09 34510110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 4006/5dt 9.07.2012 shkr. 440 dt 3.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,001 2012-08-02 2012-08-09 35710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim honorare
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,964,946 2012-08-02 2012-08-09 34110110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut3969 dt 5.07.2012 shkr.191dt 5.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,000,000 2012-08-02 2012-08-09 34410110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvencion aut 3969 dt 5.07.2012 shkr. 107 dt 5.07.2012 sit qershor 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,179,007 2012-08-02 2012-08-09 35510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES Honorare aut 80 dt.31.07.2012 kontrate 1182/3 dt 26.07.2011 kontrate 2 dt 23.05.2012 bordero gusht 2012 mbajt 10