Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,709 2012-04-17 2012-04-24 33710040012012 602 ministria ekonomise. lik ft cel kod ab 10065138
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,564 2012-04-17 2012-04-24 33310040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 18,000 2012-04-17 2012-04-24 29610040012012 602 ministria ekonomise.shp pritje progr dt 1.2.2012, ft seri 87116826 dt 5.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,440 2012-04-17 2012-04-24 33010040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,904 2012-04-17 2012-04-24 33510040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALB - SIGURACION Tirane 8,329 2012-04-17 2012-04-24 32710040012012 602 ministria ekonomise. lik ft sig mak up dt 31.1.2012, form 3,4 dt 31.1.2012, ft seri 87374586 dt 31.1.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 912 2012-04-17 2012-04-24 33210040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 168,000 2012-04-17 2012-04-24 32310040012012 602 ministria ekonomise.shp publ up dt 16.3.2012, form 3,4 dt 16.3.2012, 28.3.2012, ft seri 0273066 dt 28.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 78,792 2012-04-17 2012-04-24 29310040012012 602 ministria ekonomise. qera salle progr dt 13.2.2012, ft seri 8045 dt 17.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,660 2012-04-17 2012-04-24 33610040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) H E K L A Tirane 160,000 2012-04-17 2012-04-24 32410040012012 602 ministria ekonomise.botim nr gazete up dt 16.3.2012, form 3,4 dt 16.3.2012 ft seri 89317897 dt 23.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HATIXHE SHABA Tirane 12,600 2012-04-17 2012-04-24 29710040012012 602 ministria ekonomise. shp dekori up dt 16.2.2012, form 3,4 dt 16.2.2012, ft seri 5837330 dt 16.2.2012, fh dt 16.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MENA CONSTUKSION Tirane 390,000 2012-04-17 2012-04-24 32610040012012 602 ministria ekonomise. bl kancelari up dt 15.3.2012, form 3,4 dt 19.3.2012, ft seri 02348356 dt 27.3.2012, fh dt 27.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 66,178 2012-04-20 2012-04-24 34210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel nr kl 1006397
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 780 2012-04-17 2012-04-24 33810040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 756 2012-04-17 2012-04-24 33110040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 253,712 2012-04-17 2012-04-24 32210040012012 602 ministria ekonomise. lik ft tel kod ab 1339884379, 1780791529, 1334285309
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,085 2012-04-17 2012-04-24 32810040012012 602 ministria ekonomise. lik ft tel nr kl 1491484497
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 25,650 2012-04-17 2012-04-24 210040012012 231 ministria ekonomise.tat page mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 48,000 2012-04-17 2012-04-24 32510040012012 602 ministria ekonomise.botim nr gazete up dt 3.3.2012, form 3,4 dt 3.3.2012, ft seri 5270656 dt 10.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,248 2012-04-26 2012-04-26 35410040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 7,200 2012-04-26 2012-04-26 35110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEDITERAN TRAVEL & TOURS (GENCI CANO) Tirane 114,010 2012-04-26 2012-04-27 36110040012012 602 ministria ekonomise.bl bolete urdherb dt 20.3.2012 ft seri 5886322 dt 20.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 294 2012-04-26 2012-04-27 35910040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,188 2012-04-26 2012-04-27 35510040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,907 2012-04-26 2012-04-27 35010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel kod ab 1001425
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,071 2012-04-26 2012-04-27 35310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1450992811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 15,840 2012-04-26 2012-04-27 36010040012012 602 ministria ekonomise.bl bilete urdher dt 4.4.2012, ft seri 84473114 dt 11.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SANIJE BRAHO Tirane 300,000 2012-04-26 2012-04-27 35810040012012 602 ministria ekonomise.sh per 8 mrs up dt 7.3.2012, form 3,4 dt 7.3.2012, ft seri 4656485 dt 8.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,995 2012-04-09 2012-04-13 29210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1450992811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,449,959 2012-04-09 2012-04-13 29010040012012 231 ministria ekonomise.lik kosto lokale urdher min ek dt 19.9.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 109,398 2012-04-09 2012-04-13 218110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft poste mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOFRA E ARIUT Tirane 24,900 2012-04-09 2012-04-13 29410040012012 602 ministria ekonomise.lik ft shp pritje progr dt 3.2.2012, ft seri 0014213 dt 3.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,660 2012-04-09 2012-04-13 22710040012012 602 ministria ekonomise.bl bilance up dt 9.2.2012, form 3,4 dt 9.2.2012, ft seri 007834 dt 9.2.2012, fh dt 9.2.2012 zj liljana cikopana nr ident g 25305181h
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) H E K L A Tirane 120,000 2012-04-09 2012-04-13 28810040012012 602 ministria ekonomise.botim ne gazete up dt 1.3.2012, form 3,4 dt 1.3.2012, ft seri 89317889 dt 8.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EDMOND BARO Tirane 30,000 2012-04-09 2012-04-13 28010040012012 602 ministria ekonomise.larje mak up dt 1.2.2012, form 3,4 dt 1.2.2012, ft seri 006661 dt 29.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 123,160 2012-04-09 2012-04-13 28610040012012 1004001 602 ministria ekonomise.lik ft energjie nr kontr a 13062
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 104,466 2012-04-09 2012-04-13 28410040012012 602 ministria ekonomise.bl bilete seri 01228572 dt 30.3.2012, urdher dt 5.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SILVANA KONGOLI Tirane 89,342 2012-04-09 2012-04-13 28310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft bilete seri 24.2.2012, urdher dt 23.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 133,573 2012-04-12 2012-04-13 32110040012012 602 ministria ekonomise. diference kursi per shp publikimi per the ekonomist nr llog 40341576 barclas bank 41700 gbp x 168.1 urdher min ekon dt 13.3.2012