Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,488 2012-05-22 2012-06-04 24310060012012 602-MPTTT telefon Prill 2012,kodi 1054759
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 52,500 2012-06-01 2012-06-04 26510060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 21,783 2012-05-22 2012-06-04 244/110060012012 602-MPTTT telefon Prill 2012,kodi C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 683,100 2012-06-01 2012-06-04 26210060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/11
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 378,670 2012-06-01 2012-06-04 26410060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 56,694 2012-06-01 2012-06-04 26810060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,218 2012-06-01 2012-06-04 26010060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 119,055 2012-06-01 2012-06-04 26110060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,523,587 2012-06-01 2012-06-04 25710060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/27
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,900 2012-06-01 2012-06-04 26310060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 52,500 2012-06-01 2012-06-04 26610060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,727 2012-05-22 2012-06-04 245/110060012012 602 MPTTT telefon,kodi 515395,fat dt 01.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 773,643 2012-05-22 2012-06-04 24810060012012 602 MPTTT vendim gjyqi nr 31 dt 7.03.2012,56 dt 17.05.2012,urdher nr 658 dt 12.112.2011
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-06-06 2012-06-07 25410060012012 606 MPPT Shp. transporti maj 2012 ne favor te A.Alimadhi urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-06-06 2012-06-07 25510060012012 606 MPPT Shp. transporti maj ne favor te Y.Manjanit 2012 urdher 51 dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 166,645 2012-06-07 2012-06-08 27010060012012 602-MPTTT telefon maj 2012,kodi C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-06-06 2012-06-08 25310060012012 606 MPPT shp transporti maj 2012 ne favor te M. Hasanaj urdher 51dt. 01.04.2010
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,908 2012-06-06 2012-06-08 26910060012012 600 MPPT paga listpritje MAJ 2012 shkrese nr.1634 dt.02.04.12 nr.punonjesve 2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2012-05-28 2012-06-08 25010060012012 602 MPPT kuote teloni Prill 2012,liste 28.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,846 2012-05-29 2012-06-08 25210060012012 602 MPPT komisione per SEETO 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 21,999 2012-06-07 2012-06-13 27110060012012 602-MPTTT telefon maj 2012,kodi C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 20,027 2012-06-12 2012-06-13 295110060012012 600-602 MPTT amc maj 2012 kod.abonentit 110001613
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 89,460 2012-06-12 2012-06-14 29610060012012 602 MPTT UJE Maj 2012 KONT 2-B 159334-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 132,660 2012-06-14 2012-06-18 29810060012012 600 MPPT page 19 prill-31 maj Urdher kryeministri nr.65 dt.29.05.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,373,370 2012-06-18 2012-06-19 30310060012012 606-MPPT shpenzime varrimi MUAJI MAJ 2012 shkrese nr 244,271-358 DT.08.06.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 19,500 2012-06-08 2012-06-20 27910060012012 602 MPPT dieta brenda vendit listpagesa dt.06.06.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,170 2012-06-08 2012-06-20 28010060012012 602 MPPT dieta brenda vendit listpagesa dt.06.06.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 11,500 2012-06-11 2012-06-20 291110060012012 602 MPTTT telefon, muaji mars,prill dhe maj 23012 G.Dorezikodi 528833
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 481,104 2012-06-11 2012-06-21 28410060012012 602 MPPT honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012,urdher nr 28,29 dt 29.02.2012,shkrese nr 1690 dt 04.04.2012,1985 dt 23.04.2012,nr 2639 dt 06.06.2012,liste pagese dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,444 2012-06-11 2012-06-21 27810060012012 602 MPPT tatim kom lic Maj 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 55,512 2012-06-11 2012-06-21 28510060012012 602 MPPT honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012,urdher nr 28,29 dt 29.02.2012,shkrese nr 1690 dt 04.04.2012,1985 dt 23.04.2012,nr 2639 dt 06.06.2012,liste pagese dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 10,554 2012-06-11 2012-06-21 27710060012012 602 MPPT komisione licensash Maj 2012,shkrese nr 2399 dt 18.05.2012,2594 dt 04.06.2012,liste dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 111,024 2012-06-11 2012-06-21 28810060012012 602 MPPT honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012,urdher nr 28,29 dt 29.02.2012,shkrese nr 1690 dt 04.04.2012,1985 dt 23.04.2012,nr 2639 dt 06.06.2012,liste pagese dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 55,512 2012-06-11 2012-06-21 28610060012012 602 MPPT honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012,urdher nr 28,29 dt 29.02.2012,shkrese nr 1690 dt 04.04.2012,1985 dt 23.04.2012,nr 2639 dt 06.06.2012,liste pagese dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 55,512 2012-06-11 2012-06-21 28710060012012 602 MPPT honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012,urdher nr 28,29 dt 29.02.2012,shkrese nr 1690 dt 04.04.2012,1985 dt 23.04.2012,nr 2639 dt 06.06.2012,liste pagese dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UNION BANK SHA Tirane 55,512 2012-06-11 2012-06-21 28910060012012 602 MPPT honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012,urdher nr 28,29 dt 29.02.2012,shkrese nr 1690 dt 04.04.2012,1985 dt 23.04.2012,nr 2639 dt 06.06.2012,liste pagese dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 90,464 2012-06-11 2012-06-21 29010060012012 602 MPPT tatim honorare per anetaret e KKDM,KTPD Mars-Maj 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 491,995 2012-06-11 2012-06-21 293110060012012 602 MPTTT telefon, Maj 2012,kodi 1241188026,seri 706047351
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 65,436 2012-06-11 2012-06-21 27610060012012 602 MPPT komisione licensash Maj 2012,shkrese nr 2399 dt 18.05.2012,2594 dt 04.06.2012,liste dhe mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 356,406 2012-06-11 2012-06-21 292110060012012 602 MPTTT telefon, Maj 2012,kodi 1366385050,seri 706055297