Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBFLOWER Tirane 385,800 2012-08-02 2012-08-08 28510030012012 602 KM sh up 29.3.12 pv 30.3.12 f 31.3.12 s 01521910
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL SERVIS Tirane 1,125,000 2012-08-02 2012-08-08 28710030012012 602 KM tel pritje prog 13.6.12 f 7.7.12 s 1124467
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 126,000 2012-08-02 2012-08-08 28310030012012 602 KM tel pritje prog 13.6.12 f 29.6.12 s 02172410
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 4,824,000 2012-08-02 2012-08-08 28610030012012 602 KM tel pritje prog 13.6.12 f 14.6.12 s 128725
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 442,972 2012-08-02 2012-08-08 29610030012012 602 KM sh up 16.5.12 pv 18.5.12 f 27.6.12 s 03429614
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,831 2012-08-09 2012-08-10 35310030012012 600-602-KM dieta,ore jashre orari,shkrese e MF nr 965/2 dt 03.02.2012,shkrese nr 2411 dt 31.02.2012,13.07.2012,liste Korrik 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 122,366 2012-08-09 2012-08-10 35210030012012 600-602-KM dieta,telefon,ore jashre orari,shkrese e MF nr 965/2 dt 03.02.2012,shkrese nr 2411 dt 31.02.2012,13.07.2012,liste Korrik 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 816,424 2012-08-09 2012-08-10 35110030012012 1003001 602 KM energji,kontrate B110037,B207591,B110039,B207590,fat Qershor 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 25,533 2012-08-06 2012-08-14 30410030012012 602 KM pritje vkm 23.5.12 f 31.7.12 s 87980097
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SOURCE ONE Tirane 17,174,177 2012-08-06 2012-08-14 30110030012012 602 KM pritje-percjllje,V.K.M nr 349 dt 23.05.2012,k 15.6.12 prog13.6.12 f 1837.2012 s 02974671
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 87,000 2012-08-06 2012-08-14 30510030012012 602 KM sh up 5.7.12 pv 5.7.12 f 9.7.12 s 1467314
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 82,304 2012-08-06 2012-08-14 30310030012012 602 KM sh up 21.5.12 pv 22.5.12 f 28.5.2012 s 69198014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 4,644,935 2012-08-06 2012-08-14 30010030012012 602 KM pritje-percjllje,V.K.M nr 349 dt 23.05.2012,kontrate dt 15.06.2012,fat nr 8,9,10 dt 15.06.2012,program dt 13.06.2012,seri 6165455,6165456,6165457
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MAK ALBANIA Tirane 313,432 2012-08-06 2012-08-14 30210030012012 602 KM pritje vkm 23.5.12 f 128725
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,398 2012-08-09 2012-08-16 35410030012012 602-KM posta,fat nr 2889 dt 26.07.2012,seri 87425793
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,203,915 2012-08-09 2012-08-16 35010030012012 602 KM telefon,kodi 1366187399.fat dt 03.08.2012,seri 706872025
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 569,170 2012-08-09 2012-08-16 35510030012012 602-KM pritje-percjellje,V.K.M nr 243,fat dt 17.07.2012-31.07.2012,seri 88030207-88030217
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 49,830 2012-08-22 2012-08-22 29410030012012 602 KM uje korrik 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 482,186 2012-08-22 2012-08-22 29610030012012 600-602 KM tel amc korrik 2012,kodi 319611
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 277,537 2012-08-22 2012-08-23 29510030012012 602 KM tel korrik 2012,ab1065050,1001630,1005102,1002928,1052607,1054239
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,206 2012-08-22 2012-08-23 29710030012012 602 KM telefon,kodi 1183076825,fat dt 04.08.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-08-22 2012-08-23 29810030012012 602 KM telefon,fat dt 30.07.2012,seri 53471481
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 447,362 2012-08-28 2012-08-29 26110030012012 600 KM PAGA gusht 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 328,217 2012-08-28 2012-08-29 25910030012012 600 KM PAGA gusht 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,304,692 2012-08-28 2012-08-29 26210030012012 600 KM PAGA gusht 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,091,644 2012-08-28 2012-08-30 26010030012012 600 KM PAGA gusht 2012 LIST PAGESA PL128,F109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,538,930 2012-08-31 2012-08-31 270*10030012012 602 KM MIREMB MJETE TRANSP VALUTE UP 2344 DT 24.07.2012 FAT 27.07.2012 PER CARAT DUCHATELET SA FORTIS BANK NR 001-4964388-04
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-09-12 2012-09-12 30710030012012 606 KM bonus transporti bordero 12.09.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 297,000 2012-09-12 2012-09-12 30810030012012 606 KM bonus transporti bonus lp 12.9.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,050,516 2012-09-12 2012-09-12 31210030012012 1003001 602 KM energji nr b-207591 b -110039 b- 207590 korrik 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 166,000 2012-09-12 2012-09-12 30910030012012 606 KM bonus transporti + o j orarish 3.2.2012+ tel
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-09-12 2012-09-12 30610030012012 606 KM bonus transporti bordero12.09.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,331 2012-09-12 2012-09-12 27110030012012 606 KM bonus transporti + o j orarish 3.2.2012+ dieta
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,480 2012-09-12 2012-09-14 31110030012012 602 KM posta gusht 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALES Tirane 540,000 2012-09-12 2012-09-14 31410030012012 602 KM roje up 26.12.11 pv 27.12.11 k 28.12.11 f 84772564 dt 30.3.12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C L A S S I C Tirane 185,234 2012-09-12 2012-09-14 31510030012012 602 KM sh aut up 22.3.12 k v 18.5.12 f 31.5.12 s 01132722
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-09-12 2012-09-14 31010030012012 602 KM telefon,linje LD f 31.8.12 s 53470867
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 830,089 2012-09-12 2012-09-14 31310030012012 602 KM tel gusht 2012 nr 1366187399
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 835,121 2012-09-12 2012-09-14 31610030012012 602 KM sh aut k 8.6.12 f 3.7.12 s 72757796
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 166,000 2012-09-14 2012-09-17 309/10030012012 606 KM bonus transporti + o j orarish 3.2.2012+ tel