Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GIS ALBANIA Tirane 91,000 2012-05-18 2012-05-28 13910260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeraveMAREVESHJE ME KFW DHE QEVERINE SHQIPTARE VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 30.04.12 FAT DT 29.03.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) U.N.D.P. Tirane 17,913,000 2012-05-18 2012-05-28 14110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kosto lokale shk 15.02.12 mareveshje dt 27.08.12 id 0075893 06.05.12 vkm714 2009 mareveshje 27.05.08 shk 17.02.12 kerkese 15.02.12 id 00062847 situacion 26.01.12 k proj id 00059705
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NEW POLITCS Tirane 347,794 2012-05-18 2012-05-28 13610260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeraveMAREVESHJE ME KFW DHE QEVERINE SHQIPTARE VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 19.04.12 FAT 293 DT 12.03.12 s 86034234
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,228 2012-05-18 2012-05-28 149/10260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kuatizacion fund 3060alb unep 485-002809 bank jp morgan chase new york llog aba 021000021 555 $*110.50 u shk 4846 dt 17.04.12 f 17.02.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DROMEAS ALBANIA Tirane 39,480 2012-05-21 2012-05-29 13810260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeraveMAREVESHJE ME KFW DHE QEVERINE SHQIPTARE VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 19.04.12 FAT 48 DT 2.03.12 seri 00610086
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 210,730 2012-06-01 2012-06-01 17610260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 122,092 2012-06-01 2012-06-01 17410260012012 600 MPAU PAGA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,090,707 2012-06-01 2012-06-01 172.110260012012 600 MPAU PAGA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,859,959 2012-06-01 2012-06-01 17210260012012 600 MPAU PAGA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,004,672 2012-06-01 2012-06-01 17310260012012 600 MPAU PAGA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 258,889 2012-06-01 2012-06-01 175.110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 939,614 2012-06-01 2012-06-01 17510260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 418,528 2012-06-01 2012-06-01 17710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,218 2012-06-01 2012-06-01 17910260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 592,860 2012-06-01 2012-06-01 17810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 449,413 2012-06-01 2012-06-01 173.110260012012 600 MPAU PAGA MAJ 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 5,000 2012-05-23 2012-06-06 154/410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate Florenc Kola maj 2012 shkrese 4101 dt 14.05.2012 urdh ekzek 230 13.01.12 vend gjykate 10141 27.12.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SILVANA SHAKA Tirane 11,500 2012-05-23 2012-06-06 12210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave up 16 01.03.12 pv 3, 4 01.03.12 fat 164 04.04.12 seri 0000781
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 54,330 2012-05-22 2012-06-06 14610260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave posta prill 2012 fat 2148 26.04.12 seri 02138399
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2012-05-23 2012-06-06 15410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate Ilirjan Qirjazi shkrese 4110 dt 14.05.12 vendim gjyk 10141 dt 27.12.11 vendim 230 dt 13.01.12 ur. ekzekutimi
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,500 2012-05-23 2012-06-06 153/110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave 10% tatim vendim gjykate Fran Gjini shkr 4501 28.07.11 v. gjyk 139 18.12.08 vend 56 dt 04.06.09 komision sherbimit civil
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,000 2012-05-22 2012-06-06 16010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave amc prill 2012 k. akon. 5199531000100026; 110060628
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN STRATI/L02211006J Tirane 5,000 2012-05-23 2012-06-06 154/310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate Dritan Arapi maj 2012 shkrese 5616 dt 13.12.2011 urdh ekzek 6678 dt 24.11.2011 vend gjykate 7030 dt 29.09.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,500 2012-05-22 2012-06-06 15710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave bordero dieta 17.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 5,000 2012-05-23 2012-06-06 154/210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate Tom Kacorri maj 2012 shkrese 3636 dt 20.04.12 vend gjykate 334 dt 01.02.12 vendim 98 dt 18.10.11 komision sherbimit civil
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 26,403 2012-05-22 2012-06-06 16210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vodafon prill 2012 k.abon. 1010937, 10057630, 1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 22,500 2012-05-23 2012-06-06 154/110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate 109 dt 5.11.10 Fran Gjini maj 2012 vendim 92 dt 11.05.10 kom. sherbimit civil
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,700 2012-05-23 2012-06-06 12010260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave pagese honorare sipas listpageses 17.05.12 mbajtur tatim ne burim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 22,500 2012-05-23 2012-06-06 15210260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate Zamir Dedej Janar maj 2012 shkr 4501 28.07.11 v. gjyk 139 18.12.08 vend 56 dt 04.06.09 komision sherbimit civil
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 56,000 2012-05-23 2012-06-06 15810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta bordero 17.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,700 2012-05-23 2012-06-06 11910260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave pagese honorare sipas listpageses 17.05.12 mbajtur tatim ne burim
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2012-05-23 2012-06-06 12110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave 10% tatim kom DAP AD- Hoc 17.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 329,500 2012-05-23 2012-06-06 15610260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta bordero 17.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 25,000 2012-05-23 2012-06-06 12310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave pagese AKEP fat 28.03.12 seri 83180463
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO OFFICE Tirane 477,250 2012-05-23 2012-06-06 16310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave up 10 dt 02.02.12 pv 3, 4 03.02.12 fat 130 16.03.12 seri 01472126 fh 5 dt 16.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NIKO NELA Tirane 282,869 2012-05-23 2012-06-06 11710260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave up 13 13.02.12 pv 3, 4 14.04.12 fh 3,4 dt 16.04.12 fat 11,12 dt 6.04.12 s 87023662,s 87023662
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PETANI BAILIFFS OFFICE Tirane 5,000 2012-05-23 2012-06-06 154/510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vendim gjykate Ramazan Kalia maj 2012 shkrese 4268 dt 17.05.12 v.gjykate 1537 dt 11.12.11 ur.ekz. 3886 dt 21.07.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 37,021 2012-05-22 2012-06-06 16110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave eagle prill 2012 fatura seri 36648273
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,500 2012-05-23 2012-06-06 15310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave 10% tatim vendim gjykate Zamir Dedei shkr 4501 28.07.11 v. gjyk 139 18.12.08 vend 56 dt 04.06.09 komision sherbimit civil
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 56,500 2012-05-23 2012-06-06 15910260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta bordero 04.04.12