Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,586,926 2012-10-03 2012-10-05 49 1012001 2012 M.T.K.R.S transferte, um 325 dt 01.10.12, kontr 24.09.12,um 274 dt 08.08.12, njoftim fituesi,21.09.12, um 325 01.10.12, euro = 140.5
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,050 2012-10-05 2012-10-08 2771012001 2012 M.T.K.R.S shpenz uji gusht 2012 fature 11208-159768-1-1 dt 28.08.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,557 2012-10-05 2012-10-08 2511012001 2012 M.T.K.R.S tatim leje, klodiana qafa
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) COMFORT Tirane 119,592 2012-10-05 2012-10-08 2751012001 2012 M.T.K.R.S BLERJE PAISJE, UP 47 DT 04.04.12, PV 04.04.12, FT 62 DT 05.04.12, FH 37 DT 18.04.12, UP 101 DT 20.09.12, FT 116 dt 20.09.12, fh 69 dt 20.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ARK - IT Tirane 37,000 2012-10-08 2012-10-09 2781012001 2012 M.T.K.R.S sherbime mirembajetje, kontr 01.03.11, fh 598 dt 14.12.2011, seri 88643466
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALEKSANDRA TERKUĒI Tirane 19,500 2012-10-05 2012-10-09 2761012001 2012 M.T.K.R.S mater pergjithshme, up 86 dt 21.05.12, ft 35 dt 22.05.12, fh 44 dt 27.05.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FRIULANA BITUMI S.R.1 DEGA NE SHQIPERI Tirane 9,627,541 2012-10-08 2012-10-09 2801012001 2012 M.T.K.R.S lik tvsh, um 1281 ,dt 08.08.12, kontr 2010/257-614, ft 11 dt 30.04.12,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,000 2012-10-11 2012-10-15 294 1012001 2012 M.T.K.R.S shp transporti lp 10.10.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2012-10-11 2012-10-15 293 1012001 2012 M.T.K.R.S shp transporti lp 10.10.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) TDR GROUP Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 2881012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore,genc bejleri um 197 dt 14.06.2012 vendim gjyk 89 dt 11.10.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 2901012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore,ajet nallbani um 109 dt 05.04.12 vendim gjyk 3096 dt 20.10.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 285 1012001 2012 M.T.K.R.S shp gjyqsore vkm 18.11.10 Joli Eleni Gjovreku
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) TDR GROUP Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 2861012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore,arjan avrazi um 196 dt 14.06.2012 vendim gjyk 76 dt 13.09.11
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 2831012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore,mexhit kalaja um 193 dt 17.08.11 vendim gjyk 323 dt 03.06.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 289 1012001 2012 M.T.K.R.S shp gjyqsore vkm 9.2.2009 Agim Halluni
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 2821012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore, mero aliaj, um 192 dt 17.08.2011, vendim gjyk 52 dt 18.09.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-16 2841012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore, edlir terpo,um vendimi 141 dt 24.05.12m, vedndim gjyk, 1684, dt 28.09.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 18,525 2012-10-16 2012-10-17 2961012001 2012 M.T.K.R.S shpenz tel shtator 2012 fature 1.10.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FRIULANA BITUMI S.R.1 DEGA NE SHQIPERI Tirane 12,768,768 2012-10-16 2012-10-22 2991012001 2012 M.T.K.R.S lik tvsh, um 338 ,dt 09.10.12, k v 2010/257-614, ft 14 9.8.12 ;15 13.8.12 s71076016;017
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,679 2012-10-16 2012-10-22 2951012001 2012 M.T.K.R.S shpenz tel shtator 2012 fature 2.10.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 421,542 2012-10-16 2012-10-22 2971012001 2012 M.T.K.R.S shpenz tel shtator 2012 fature 4.10.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-10-11 2012-10-24 2871012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore, drita loco, um 133 dt 23.04.2012, vendim gjyk 2897 dt 09.04.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 27,960 2012-10-18 2012-10-24 3021012001 2012 M.T.K.R.S lik, materiale pergj, up 40 dt 19.02.12, ft 804 dt 20.02.12, fh 27 dt 20.02.12, up 41 dt 12.03.12,pv 12.03.12, fh 29 dt 13.03.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BUNA Tirane 21,000 2012-10-18 2012-10-24 2941012001 2012 M.T.K.R.S lik, paisje zyre, up 107 dt 11.09.12, pv 11.09.12, ft 66 dt 11.09.12, seri 87537894
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) T P L A N I Tirane 734,331 2012-10-23 2012-10-26 30.31012001 2012 M.T.K.R.S lik, RIK I PJESHSHEM, up 231 dt 04.07.12, um 232 dt 04.07.12, ft 7 dt 15.10.12, kontr 17.09.12, njoftim 6670/1 dt 17.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) MOSKETIER MOKET TIRANA Tirane 36,000 2012-10-22 2012-10-26 2811012001 2012 M.T.K.R.S lik, materiale zyre, up 106 dt 05.10.12, pv 05.10.12, ft 08.04.10.12, fh 71 dt 05.1012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 215,000 2012-10-26 2012-10-29 303.1012001 2012 M.T.K.R.S lik,materiale te pergjitheshme, up 13 dt 19.02.12, pv 19.02.12, ft 80398060 dt 20.02.12, fh 26 dt 12.03.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,940 2012-10-26 2012-10-29 3041012001 2012 M.T.K.R.S lik,shpenzime uji shtator 2012, ft 1209-159768-1 dt 28.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 233,380 2012-10-26 2012-10-29 3051012001 2012 1012001 M.T.K.R.S lik,shpenzimeenergji elektrike, gusht ft 13151786 dt 27.09.12, kod tr1c030108053900
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FRIULANA BITUMI S.R.1 DEGA NE SHQIPERI Tirane 19,692,394 2012-10-26 2012-10-29 30610120012012 M.T.K.R.S lik,tvsh, per projektet ipa 2009, um 351 dt 16.10.12, kontr 2010/257-614, ft 17 dt 13.09.12, ft 18 dt 05.10.12, ft 19 dt 05.10.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,471,544 2012-11-01 2012-11-02 3101012001 2012 M.T.K.R.S Pagat tetor 2012,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 235,513 2012-11-01 2012-11-02 31210120012012 M.T.K.R.S pagat tetor 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 506,367 2012-11-01 2012-11-02 3091012001 2012 M.T.K.R.S pagat tetor , numri pun plan 104, fakt 104
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,017,063 2012-11-01 2012-11-02 30810120012012 M.T.K.R.S pagat tetor, 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,085,626 2012-11-01 2012-11-02 31110120012012 M.T.K.R.S Pagat tetor 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 208,585 2012-11-02 2012-11-05 3121012001 2012 M.T.K.R.S Pagat tetor 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,803,032 2012-11-09 2012-11-09 8310120012012 M.T.K.R.S ,realizim monumentit te 100 vjetorit te pavaresise, um 325 dt 01.10.12 kontr 24.09.12, um 400 dt 08.11.12, njoftim fituesi 21.09.12, um 325 dt 01.10.12, 103472.68 euro=142.8 kursi
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,797,000 2012-11-05 2012-11-14 37910120012012 M.T.K.R.S monumenti kongresi Lushnjes, vkm 510 dt 18.07.12, vkm 626 dt 26.09.12um 103 dtb 04.04.12, um 165 dt 21.05.12, vendim fituesi 72/4 dt 01.06.12, kontr 11.10.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2012-11-07 2012-11-21 2210120012012 M.T.K.R.S ,dieta punonjesish autorizim 29.03.12 liste pagese 06.11.12, 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2012-11-07 2012-11-21 2310120012012 M.T.K.R.S ,dieta punonjesish autorizim 29.03.12 liste pagese 06.11.12, 2012