Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,137,730,360.00 1,491 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 589,681 2012-04-06 2012-04-13 18710150012012 602-MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 32 DT 02.02.12 FAT 153 DT 30.01.12 SR 01705204
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 801,802 2012-04-06 2012-04-13 19010150012012 602-MIN E JASHTME TELEFON JANAR 2012 FAT 704171495 DT 08.02.12 FAT 704170962 DT 08.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 546,611 2012-05-02 2012-05-03 21310150012012 600+602- MIN E JASHTME PAGA PRILL 2012 LISTEPGESA PRILL PLAN 7 FAKT 6
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500,000 2012-05-02 2012-05-03 21110150012012 600-MIN E JASHTME PAGA PRILL 2012 PLAN 145 FAKT 1458
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,491,600 2012-05-02 2012-05-03 21010150012012 600-MIN E JASHTME PAGA PRILL 2012 PLAN 42 FAKT 28
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 163,569 2012-05-02 2012-05-03 21410150012012 600-MIN E JASHTME P PAGA PRILL 2012 PLAN 7 FAKT 4
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 503,572 2012-05-02 2012-05-03 21210150012012 600+602- MIN E JASHTME PAGA PRILL 2012 LISTEPGESA PRILL PLAN 7 FAKT 6
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 176,746 2012-05-02 2012-05-08 21510150012012 602-MIN E JASHTME PAGA ME KONTRATE VKM 125 DT 22.02.12 PLAN 7 FAKT 4
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 184,800 2012-05-03 2012-05-09 1210150012012 602-MIN E JASHTME pritje zyrtare program pritje 4 02.04.2012 fat 8 02.05.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2012-05-02 2012-05-09 21610150012012 602- MIN E JASHTME PASHAPORTA DIPLOMATIKE VKM 335 DT 02.09.97 URDHER 4 DT 30.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,020 2012-05-11 2012-05-11 22610150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI FAT 115187055+116079118+117138977+ DT 08.02.12+09.03.12+06.04.12 KONT A053878
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 250,500 2012-05-04 2012-05-11 21210150012012 602-606-MIN E JASHTME dieta telefon V.K.M nr 23.07.2010,ligji 10160 dt 15.10.2009,urdher nr 4 dt 30.04.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 188,990 2012-05-11 2012-05-14 22010150012012 1015001 602-MIN E JASHTME UJE MARS 2012 FAT 1203-159294-1-1 DT 28.03.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,572 2012-05-11 2012-05-14 22510150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI PERMBLEDHES PER KONTRATE A053878
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 466,075 2012-05-11 2012-05-14 22210150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI MARS KONT A200848
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 273,885 2012-05-09 2012-05-14 13110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DR 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 11,957 2012-05-11 2012-05-14 22310150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI KONT A090498 FAT 115034500 DT 08.02.12+116258483 DT 09.03.12+117139275 DT 06.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 33,165 2012-05-11 2012-05-14 22410150012012 1015001 602-MIN E JASHTME ENERGJI KONT A090498 FAT 115034500 DT 08.02.12+116258483 DT 09.03.12+117139275 DT 06.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 542,022 2012-05-11 2012-05-16 22110150012012 1015001 602-MIN E JASHTME TELEFON FAT 705167693 DT 05.04.12+705161868 DT 05.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,850 2012-05-11 2012-05-16 22710150012012 602-MIN E JASHTME PAGESE PEDAGOGE VKM 231 DT 11.05.2000 URDHER 2 DT 11.04.12RTETIM 8 DT 15.03.12 TATIM NE BURIM
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AIDA BAHOLLI Tirane 29,380 2012-05-11 2012-05-16 23310150012012 602-MIN E JASHTME STAMPIM FOTO UP 192 DT 26.11.11 PV 3+4 DT 26.11.11+27.11.1 FAT 67 DT 11.12.11 SR 0005443 FH 7 DT 20.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 64,350 2012-05-11 2012-05-16 22910150012012 602-MIN E JASHTME PERKTHIM UP 35 DT 24.02.12 PV 3+4 DT 28.02.12+29.02.12 VERTETIM 8 DT 15.03.12 TATIM NE BURIM
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LANI Tirane 96,150 2012-05-11 2012-05-16 23210150012012 602-MIN E JASHTME PRITJE PROG 81 DT 30.03.12 FAT 1 DT 02.04.12 SR 0217231
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 38,610 2012-05-11 2012-05-16 23010150012012 602-MIN E JASHTME PERKTHIM UP 45 DT 12.03.12 PV 3 DT 15.03.12+ PV 4 DT 15.03.12 VETERIM 11 DT 20.03.12 TATIM NE BURIM
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,700 2012-05-11 2012-05-16 22810150012012 602-MIN E JASHTME PAGESE PEDAGOGE VKM 231 DT 11.05.2000 URDHER 2 DT 11.04.12RTETIM 8 DT 15.03.12 TATIM NE BURIM
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SPHINX Tirane 247,000 2012-05-11 2012-05-16 23710150012012 231-MIN E JASHTME INSTALIM RRJETI UP 193 DT 15.11.11 PV 3+4 DT 17.11.11+20.11.11 FAT 9 DT 06.02.12 SR 87789807
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VJOLLCA LOGU Tirane 199,500 2012-05-11 2012-05-16 23610150012012 231-MIN E JASHTME FIKSE ZJARRI UP 179 DT 16.11.11+PV 3+4 DT 20.11.11+26.11.11 FAT 42 DT 21.11.11 SR 00042923 FH 2 DT 10.01.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,865 2012-05-11 2012-05-16 23510150012012 231-MIN E JASHTME PAGESE SUPERVIZORI SHTESE KONT 185/7 DT 16.09.11 FAT 2 DT 16.11.11 SR 4622852
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,066,228 2012-05-11 2012-05-16 23410150012012 602-MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 53 DT 13.02.12 FAT 508 DT 26.03.12 +URDHER 68 DT 05.03.12 FAT 516 DT 26.03.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 283,960 2012-05-16 2012-05-21 25710150012012 602-MIN E JASHTME ABONIME SHTYP VKM 241 DT 03.02.11 FAT 432 433 DT 02.03.12 SR 87416417+87416418
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CARTOSHOP Tirane 18,747 2012-05-15 2012-05-21 24410150012012 602-MIN E JASHTME KANCELERI UP 52 dt 18.03.12 pv 3+4 dt 18.03.12 fat 218 dt 09.04.12 sr 89224344 fh 33 dt 13.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HELIDON XHINDI Tirane 24,000 2012-05-15 2012-05-21 23810150012012 602-MIN E JASHTME VENDIM GJYQI ASTIT SHEHU MAJ DHJETOR 2012 VENDIM GJYKATE 1682 DT 07.03.11 UDHEZIM 23 DT 18.08.11 URDHER 5 DT 09.05.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 27,000 2012-05-15 2012-05-21 24010150012012 602-MIN E JASHTME TONERA UP 57 DT 22.03.12 PV 3+4 DT 25.03.12 FAT 80432879 DT 13.04.12 FH 31 DT 13.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 213,835 2012-05-16 2012-05-21 25810150012012 602-MIN E JASHTME ABONIME SHTYP VKM 241 DT 03.02.11 FAT 432 433 DT 02.03.12 SR 87416417+87416418
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GECI Tirane 75,040 2012-05-16 2012-05-21 24910150012012 602-MIN E JASHTMWE PRITJE PRIG 16/12 DT 17.02.12 FAT 8140 DT 01.03.12 SR 018888140
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 48,900 2012-05-15 2012-05-21 24110150012012 602-MIN E JASHTME KANCELERI UP 53 DT 18.03.12 PV 3+4 4 DT 18.03.12 FAT 80432823 DT 10.04.12 FH 34 DT 13.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 78,000 2012-05-16 2012-05-21 26010150012012 602-MIN E JASHTME DOSJE UP 50 DT 18.03.12 PV 3+4 DT 18.03.12 FAT 85 DT 27.03.12 SR 02387517 FH 36 DT 27.03.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 93,840 2012-05-15 2012-05-21 24810150012012 602-MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.1 UDRDHER 4 DT 30.04.12 FAT 66 DT 30.04.12 SR 87416169
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 91,500 2012-05-16 2012-05-21 25910150012012 602-MIN E JASHTME KANCELERI UP 51 DT 18.03.12 PV 3+4 DT 128.03.12 FAT 39 DT 02.04.12 FH 35 DT 02.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 36,648 2012-05-15 2012-05-21 23910150012012 602-MIN E JASHTME CEREMONI A E L.ZOGU PROG 29 DT 01.12.11 FAT 32 DT 15.12.11