Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,223 2012-05-18 2012-05-28 18710250012012 602 AP MIN PUNes tel fix ab 11051028 fat 81330182
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 220,756 2012-05-28 2012-05-28 20010250012012 600 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 36648765
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 90,110 2012-05-28 2012-05-28 20210250012012 600 AP MIN PUNES TEL FIX FAT 109065517 AB 1012933
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 105,977 2012-05-28 2012-05-28 2010250012012 600 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 109060310 AB 1002801
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,000 2012-05-21 2012-05-29 19610250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT LISTA MAJ 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) NESSTORR EKSPORT IMPORT Tirane 76,500 2012-05-21 2012-05-29 15710250012012 602 AP MIN PUNES PERKTHIME FAT 27 DT 88596127 DT 9.04.2012 URDH 649/1 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 401,800 2012-05-21 2012-05-29 19510250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT LISTA MAJ 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) PALMA CONSTRUCION Tirane 109,400 2012-05-21 2012-05-29 19710250012012 231 AP MIN PUNES SUPERVIZION FAT 14 DT 01935314 KONTR 928/10 DT 29.07.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,611,419 2012-06-01 2012-06-01 21410250012012 600 AP MIN PUNES PAGA M. MAJ N PUN PLAN 108 FAKT 84
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 151,194 2012-06-01 2012-06-04 21510250012012 600 AP MIN PUNES PAGA M. MAJ N PUN PLAN 108 FAKT 2
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,258,202 2012-06-01 2012-06-04 21310250012012 600 AP MIN PUNES PAGA M. MAJ N PUN PLAN 108 FAKT21
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,850,500 2012-05-24 2012-06-05 20810250012012 602 AP MIN PUNES djeta valute autorizim 981/1 dt 14.05.2012 terheq vitore stafuka 24398761
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 217,000 2012-05-28 2012-06-08 20610250012012 600 AP MIN PUNES BILETA UDHETIMI FAT 16 DT 6121266 DT 21.05.2012 URDH 1147 DT 15.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) HELGA DEMNERI Tirane 390,000 2012-05-28 2012-06-08 20710250012012 602 AP MIN PUNES BIL AVIONI FAT 320 DT 22.05.2012 SR 4790686 UR1006/04 DT 11.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 212,900 2012-05-28 2012-06-08 20310250012012 602 AP MIN PUNES DJETA MAJ 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBTOURSD-VAS TOUR OPERATORE Tirane 206,000 2012-05-28 2012-06-08 20510250012012 602 AP MIN PUNES BILETA UDHETIMI URDH 1128 DT 11.05.2012 FAT 267 DT 0262635
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 257,200 2012-05-28 2012-06-08 20410250012012 602 AP MIN PUNES DJETA MAJ 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 9,000 2012-06-12 2012-06-13 21910250012012 600 AP MIN PUNES komisione vkm 122 dt 2.2.2012 me liste
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,200 2012-06-12 2012-06-13 2181025001/2012 602 AP MIN PUNES komisionet v. km 730 dt 6.11.2003 me liste
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-06-14 121/110250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,926 2012-06-13 2012-06-14 23010250012012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 81359659 AB 110051028
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,835 2012-06-13 2012-06-14 22910250012012 602 AP MIN PUNES TEL FAT 81339916 AB 47879
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 24,212 2012-06-13 2012-06-14 23110250012012 600 AP MIN PUNES TEL FAT 81359659 AB 110051028
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-06-14 121/910250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 209,764 2012-06-18 2012-06-18 2121025001/2012 1025001 602 AP MIN PUNES E ELEKTRIKE FAT 118025247 KONTRATA 20/3 20/42012
Aparati Ministrise se Punes (3535) S I L V E R Tirane 427,900 2012-06-19 2012-06-20 23710250012012 602 AP MIN PUNES PRITJE DELEGACIONE URDH 1049 DT 2.05.2012 VKM 258 DT 11.06.1999 FAT 15 DT 063049 DT 11.06.2012 FAT 14 DT 06348 DT 11.06.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-06-20 121/810250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 7,740 2012-06-21 2012-06-21 239/1025001/2012 602 AP MIN PUNES UJI FAT 159788,159752 m ,maj
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 185,483 2012-06-22 2012-06-22 24610250012012 602 AP MIN PUNES cel fat 109089697 ab 1002801 fat 109094767 ab 1012933
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2012-06-12 2012-06-22 2231025001/2012 602 AP MIN PUNES vendime gjygjsore per mirela marto ur nr 1087/1 dt 30.5.2012 vendd ne 62/2 dt 25.4.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,415,500 2012-06-18 2012-06-26 2381025001/2012 602 AP MIN PUNES DIETA PER JASHT AUT TER HEQJE UR SHR 1322, 1339, 1147 1324 DT 7.6.1212B DHE 12.8.2012 TER AUT TER VITORE STRAFUKA NPASH 24398761 1 EURO 141.5 LEK GJTH 10000EURO
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 100,000,000 2012-06-12 2012-06-27 121/210250012012/1 606 APARATI MIN PUNES CESHTJEVE SOCIALE DEMSHPERBLIM PERND POLITIK URDH 69 DT 30.03.2012 URDH 4318 DT 23.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROSIG SHA Tirane 46,500 2012-06-18 2012-06-29 1981025001/2012 602 AP MIN PUNES SIG MJETI UR NR 1128 DT 12.5.2012 FAT 128523 , 12653, 126527 DT 28.4.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,450 2012-06-18 2012-06-29 234/1025001/2012 602 AP MIN PUNES PERKTHIME KONTR, NR 5 DT 9.1.2012 LISTA MB TATIM NE BURIM
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2012-06-18 2012-06-29 2181025001/2012 602 AP MIN PUNES PAG PER KOM BARAZI GJINORE V KM 122 DT 2.2.09.2009 LISTA
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,154,226 2012-08-01 2012-08-01 3051025001/2012 600 AP MIN PUNESpag m korrik n pun pl. 20 fakt 20
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 120,439 2012-08-01 2012-08-01 3061025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA m korrik n pnj plan fakt 2,2
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,758,417 2012-08-01 2012-08-01 3071025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA korrik nr punj plan 84 , fakt 84
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 22,950 2012-08-02 2012-08-02 3021025001/2012 600 AP MIN PUNES pag per k. k punes vkm . nr 730 dt 6.11.23 leliste
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,970 2012-08-02 2012-08-02 3001025001/2012 600 AP MIN PUNES PAGA KESHILLI KOMB I PUNES VKM . 730 DT 6.11.2003 ME LISTE