Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 15,340 2012-06-07 2012-06-13 18810140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare shkurt 2012 urdher nr 216 dt 21/5/2012 pv dt 23/2/2012 fat nr 65 dt 29/2/2012 seri 0552833
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,630 2012-06-15 2012-06-18 23210140012012 602 Ministria e Drejtesise vodafon abon 1048280 fat maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,908 2012-06-08 2012-06-20 22110140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte Urdher nr.116 dt.26.03.2012 k/kem 142 lek /euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 57,800 2012-06-11 2012-06-21 21610140012012 602 Ministria e Drejtesise SIG MAK UP NR 192/1 DT 7/5/2012 PV DT 7/5/2012 FAT NR 904,905 DT 8/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-06-11 2012-06-21 21310140012012 602 Ministria e Drejtesise LIK VENDIM GJYGJI NR 159DT 3/5/07(HARALLAMB KULO)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-06-11 2012-06-21 21010140012012 602 Ministria e Drejtesise LIK VENDIM GJYGJI NR 54DT 17/6/2(ERIKETA KORINI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-06-11 2012-06-21 21210140012012 602 Ministria e Drejtesise LIK VENDIM GJYGJI NR 1547DT 1/10/08(ENGJELL HYSI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 60,000 2012-06-11 2012-06-21 21410140012012 602 Ministria e Drejtesise LIK VENDIM GJYGJI NR 75DT 12/9/11(ANITA GUSHO)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,250 2012-06-11 2012-06-21 20810140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM NE BURIM PERKTHIME ZYRTARE
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 434,250 2012-06-11 2012-06-21 20710140012012 602 Ministria e Drejtesise PERKTHIME ZURTARE URDHER NR 241 DT 5/6/2012 LIST PAGES QERSHOR 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,360 2012-06-11 2012-06-21 21710140012012 602 Ministria e Drejtesise SHERB POSTAR FAT PRILL MAJ 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-06-11 2012-06-21 20910140012012 602 Ministria e Drejtesise LIK VENDIM GJYGJI NR 112DT 18/11/10(BRUNILDA KONDI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2012-06-11 2012-06-21 21110140012012 602 Ministria e Drejtesise LIK VENDIM GJYGJI NR 225 DT 31/5/2007 (BURHAN MALEVI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 455,004 2012-06-21 2012-06-22 24110140012012 602 Ministria e Drejtesise tel plus fat prill-maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BRUNILDA LLUBANI Tirane 7,200 2012-06-11 2012-06-22 22010140012012 602 Ministria e Drejtesise PRINTIME UP NR 220/1 DT 21/5/2012 PV DT 21/5/2012 FAT NR 36 DT 21/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 55 Tirane 76,000 2012-06-11 2012-06-22 21910140012012 602 Ministria e Drejtesise PUBLIKIM NJOFTIMI SHKRESA NR 269/5 DT 18/5/2012 NR 4308/2 DT 3/5/2012 FAT NR 87 DT 12/5/2012 NR 91 DT 22/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S T A N D A R D Tirane 78,000 2012-06-11 2012-06-22 21810140012012 602 Ministria e Drejtesise PUBLIKIMET NJOFTIMI SHKESA NR 430/8 DT 3/5/2012 FAT NR 17/5/2012 31/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,868 2012-06-13 2012-06-25 22210140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta me jashte Urdher nr.223 dt 25/5/2012 k/kem 141.75 lek/euro shuma 210
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,850 2012-06-15 2012-06-28 22610140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 3758/3 dt 5/6/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,550 2012-06-15 2012-06-28 22410140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 3758/4 dt 7/6/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 6,500 2012-06-15 2012-06-28 22710140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 31,140 2012-06-15 2012-06-28 23410140012012 602 Ministria e Drejtesise vodafon abon 1000473 (EDUART HALIMI) fat maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 49,600 2012-06-15 2012-06-28 23510140012012 602 Ministria e Drejtesise sh/pritje up nr 183/1 dt 3/5/2012 pv dt 28/5/2012 fat nr 3 dt 28/5/2012 fh dt 28/5/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 529,980 2012-06-15 2012-06-28 23010140012012 602 Ministria e Drejtesise up nr 5/6 dt 27/2/2012 kon nr 3788/5 dt 5/6/2012 nj/fit 21/5/2012 fat nr 45 dt 5/6/2012 fh dt 5/6/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 18,410 2012-06-15 2012-06-28 23110140012012 602 Ministria e Drejtesise kancelari up nr 3992/1 dt 31/5/2012 pv dt 6/6/2012 fat dt 6/6/2012 fh dt 6/6/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,350 2012-06-15 2012-06-28 23310140012012 602 Ministria e Drejtesise vodafon abon 1005839 fat maj 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 64,560 2012-06-15 2012-06-28 22310140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta urdher nr 7681 dt 14/12/2011 ,212 dt 16/5/2012 nr47 dt 21/1/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,100 2012-06-15 2012-06-28 22510140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 3758/2 dt 6/6/2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,016,411 2012-08-01 2012-08-01 30410140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaj korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,001,555 2012-08-01 2012-08-01 30510140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,016,852 2012-08-01 2012-08-02 30310140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,743,730 2012-08-01 2012-08-02 30610140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji korrik 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 66,000 2012-07-27 2012-08-03 28010140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta list pages dt 13.07.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 5,850 2012-07-27 2012-08-03 29310140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4778/1 dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 16,900 2012-07-27 2012-08-03 29710140012012 602 Ministria e Drejtesise TATIM HONORARE,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,850 2012-07-27 2012-08-03 29510140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4778/1 dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 117,000 2012-07-27 2012-08-03 29210140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4645/1-4696/4 dt 12.07.2012-19.07.2012,dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,550 2012-07-27 2012-08-03 29610140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare urdher nr 4778/1 dt 13.07.2012,shkrese nr 978/8 dt 09.07.2012 list pages qershor 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2012-07-27 2012-08-03 29410140012012 602 Ministria e Drejtesise HONORARE,URDHER 4699/4 D 18/7/12,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,329 2012-08-03 2012-08-13 30710140012012 602 Ministria e Drejtesise DIETA,URDHER 345 D 27/7/12,TERHEQ ORNELA BEJTE, 372EUROX 14034 LEK