Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) S T A N D A R D Tirane 8,000 2012-06-08 2012-06-20 169 10050012012 1005001 min.bujqesise publikim kontr porosie e DAPI-t njoftim dt 17.05.2012 fat nr 442 dt 25.05.2012 sr nr 00842336
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 44,712 2012-06-08 2012-06-20 16710050012012 1005001 min.bujqesise shp postar fat nr 2285 dt 26.05.2012 sr nr 87432887
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) 55 Tirane 8,000 2012-06-08 2012-06-20 16910050012012 1005001 min.bujqesise njoftim ne gazete kontr dt 16.05.2012 fat nr 90 dt 19.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BESA KONSTRUKSION Tirane 689,592 2012-06-08 2012-06-20 16510050012012 1005001 min.bujqesise sherbim + bl pjese kembimi up nr 14 dt 18.01.2012 kontr shtese nr 311/2 dt 18.1.2012 fat nr 3 dt 22.05.2012 sr nr 01418154
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KEMINET Tirane 20,400 2012-06-08 2012-06-20 16810050012012 1005001 min.bujqesise miremb faqes se internetit up nr 29/2 dt 1.02.2012 pv dt 28.03.2012 fat nr 262 dt 30.05.2012 sr nr 00875262
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 523,350 2012-06-08 2012-06-20 16010050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2313/2 dt 25.05.2012 fat nr 22 dt 28.05.2012 sr nr 02418222 fh nr 23 dt 28.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,200 2012-06-11 2012-06-20 17110050012012 1005001 min.bujqesise CMONTIM GOMASH UP NR 64/1 DT 20.03.2012 PV DT 20.03.2012 FAT NR 14 DT 20.03.2012 SR 001500 LISTA EMERORE
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 201,700 2012-06-20 2012-06-22 18810050012012 1005001 min.bujqesise shp CEZ kontr H109835 kodi klientit TRH 114080010109833 fat nr 126818713 dt 4.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,604 2012-06-22 2012-06-22 19310050012012 1005001 min.bujqesise ore jaste or urdh Minist 187 dt 07.06.2012 ,Urdh sek pergj 1871 dt 11.06.2012 liste dt 21.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 55,320 2012-06-15 2012-06-27 12510050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 fat nr 892 dt 30.04.2012 sr 01288243
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 20,000 2012-06-15 2012-06-27 17810050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 107 dt 10.04.2012 pv dt 10.04.2012 fat nr 2308 dt 10.04.2012 sr 01168218
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VIKTOR ĒAUSHI Tirane 140,000 2012-06-19 2012-06-29 18010050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj urdh MIN nr 167 dt 23.05.2012 fat nr 1 dt 31.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ERA 2000 Tirane 135,360 2012-06-19 2012-06-29 17910050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj urdh MIN nr 167 dt 23.05.2012 fat nr 143 dt 7.06.2012 sr 02511528
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 600 2012-06-19 2012-06-29 18410050012012 1005001 min.bujqesise bl bateri telekom ande lista emerore dt 18.06.2012 up nr 198 dt 12.06.2012 pv dt 12.06.2012 fat nr 1 dt 12.06.2012 fh nr 5 dt 12.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) P I RR O Tirane 25,000 2012-06-19 2012-06-29 17010050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 83/1 dt 23.03.2012 pv dt 23.03.2012 fat nr 72 dt 23.03.20123 sr 86947472
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 422,285 2012-06-19 2012-06-29 18610050012012 1005001 min.bujqesise tel statik klienti 1333486957 fat dt 5.06.2012 sr 706056874
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ITALIAN CLEAN INDUSTRY Tirane 166,400 2012-06-19 2012-06-29 18310050012012 1005001 min.bujqesise bl mat pastrimi up nr 181 dt 5.06.2012 pv dt 7.06.2012 fat nr 341 dt 7.06.2012 sr 02936365 fh nr 3 dt 7.06.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2012-06-19 2012-06-29 18710050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj lista emerore dt 18.06.2012 up nr 144/1 dt 12.05.2012 pv dt 12.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 14,600 2012-06-19 2012-06-29 18210050012012 1005001 min.bujqesise sig makinash up nr 156 dt 21.05.2012 pv dt 12.06.2012 fat nr 1289 dt 14.06.2012 sr 03323226
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 60,635 2012-08-01 2012-08-01 23110050012012 1005001 min.bujqesise pagat korrik 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,442,019 2012-08-01 2012-08-01 22910050012012 1005001 min.bujqesise pagat korrik 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 527,731 2012-08-01 2012-08-01 23010050012012 1005001 min.bujqesise pagat korrik 2012 listepagesa nr.pl.147,f136
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 211,515 2012-08-06 2012-08-07 24210050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi C1001579 fat qershor 2012 sr 36667235
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-08-06 2012-08-08 23810050012012 1005001 min.bujqesise shp uje fat nr 1206-159740-1-1 dt 30.06.2012 kontr nr 159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2012-08-03 2012-08-09 23210050012012 1005001 min.bujqesise 602 vendim gjyqi vend nr 5848 dt 9.11.2011 vend nr 726 dt 9.11.2011 urdh nr 726/1 dt 21.11.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 10,000 2012-08-03 2012-08-09 23310050012012 1005001 min.bujqesise 602 vendim gjyqi vend nr 28 dt 24.03.2011 vend nr 23 dt 1.03.2011 urdh nr 10734 dt 7.10.2011
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 108,250 2012-08-06 2012-08-14 24510050012012 1005001 min.bujqesise dieta urdh i MB nr 179 dt 4.06.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 39,300 2012-08-07 2012-08-14 23710050012012 1005001 min.bujqesise bl mat komjuteri up nr 117 dt 12.04.2012 pv dt 20.07.2012 fat nr 2399 dt 20.07.2012 fh nr 37 dt 20.07.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 16,500 2012-08-06 2012-08-14 23910050012012 1005001 min.bujqesise publikime kontr nr 72 dt 19.07.2012 fat nr 139 dt 19.07.2012 sr 04356478
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 196,193 2012-08-06 2012-08-14 24310050012012 1005001 min.bujqesise roje objekti kontr nr 2198/2 dt 15.05.2012 fat nr 209 dt 26.07.2012 sr 04387704
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,105,092 2012-08-07 2012-08-15 23410050012012 1005001 min.bujqesise bl kancelari kontr nr 2511/1 dt 4.06.2012 fat nr 80402402 dt 21.06.2012 fh nr 34 dt 5.07.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,768 2012-08-13 2012-08-17 24710050012012 1005001 min.bujqesise shp postar fat nr 2900 dt 26.07.2012 sr 874259904
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INSTITUTI I BUJQESISE BIOLOGJIKE Tirane 997,500 2012-08-10 2012-08-17 24610050012012 1005001 min.bujqesise SHERBIME KONSULENTE UP NR 108/1 DT 11.05.2012 KONTR dt 2.07.2012 fat nr 16 dt 16.07.2012 sr 0011366
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 152,000 2012-08-10 2012-08-17 25010050012012 1005001 min.bujqesise dieta autorizim dt 10.08.2012 listepagesa
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 387,235 2012-08-13 2012-08-17 24810050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel klienti 1333486957 fat dt 13.08.2012 sr 706865318
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 111,620 2012-08-10 2012-08-17 24910050012012 1005001 min.bujqesise dieta listepagesa dt 8.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 20,731 2012-08-20 2012-08-20 25210050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel kodi 520876 fat nr 000000011001232 dt 1.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 205,060 2012-08-20 2012-08-20 25110050012012 1005001 min.bujqesise shp CEZ kodi TR1H080010109835 fat nr 12910129 dt 1.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 29,100 2012-08-22 2012-08-22 25710050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel abonenti nr 1062420 fat nr 11061224 dt 2.08.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,410 2012-08-22 2012-08-22 25510050012012 1005001 min.bujqesise shp uje kontr nr 159740-1 dt 31.07.2012