Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 90,000 2012-05-09 2012-05-10 23410110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES grada shkencore urdh 2562/1 dt 4.05.2012 boredo maj 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 252,416 2012-05-09 2012-05-10 23310110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES grada shkencore urdh 2562/1 dt 4.05.2012 boredo maj 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 76,500 2012-05-09 2012-05-10 22610110012012 606MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES burse urdh 218 dt 2872 bordermaj 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) P I RR O Tirane 15,000 2012-05-09 2012-05-15 23010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pritje percjellje urdh 174 dt 26.04.2012 fat 108 dt 30.04.2012 seri 02222508
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 129,972 2012-05-09 2012-05-15 23210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim postar fat . 1974 dt 26.04.2012 seri02138325
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 283,500 2012-05-10 2012-05-16 23510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE AUT 56,57,58 DT 4.09.2012 KONTRATE 2246/1 DT 30.02.2011 KONTR 5197/3 DT 3.01.2012 KONTRATE 6908/2 DT 5.01DT 9.05.2012 KONTRTATE NE VAZHDIM 6809/1 DT 3.01.2012 MB. 10% BORDERO MAJ 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-05-10 2012-05-16 23610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE AUT 59 DT 9.05.2012 KONTRTATE NE VAZHDIM 6809/1 DT 3.01.2012 MB. 10% BORDERO MAJ 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2012-05-10 2012-05-16 23710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM HONORARE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) IGLI-SAND Tirane 2,495,000 2012-05-14 2012-05-17 21810110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAJISJE UP NR 77 DT 8.08.2011 KONT 4287/9 DT 21.09.2011 PV DT 20.10.20111 FAT 153 DT 20.10.2011 SERI 84166955 FH 1 DT 20.10.2011 AUT 28 DT 20.04.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 110,980 2012-05-16 2012-05-17 23910110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ENERGJI ELEKTRIKE FAT nr 1PRILL 2012 kodi klientit tr 1c110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 84,790 2012-05-16 2012-05-17 24010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES UJE KONTRAT 159767-1 FATPRILL 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 509,132 2012-05-14 2012-05-17 22910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TRAJNIMI I MESUESEVE KONTRATE NE VAZHDIM 332 DT 16.01.2012 FAT 3 DT 27.03.2012 SERI 0139953
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EDIL - AL - IT Tirane 6,904,485 2012-05-16 2012-05-21 22810110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TVSH KONTRATE NE VAZHDIM 251-047/2010 DT 29.09.2010 FAT 24.01.2012 SERI 8937351
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 750 2012-05-16 2012-05-21 24210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenzime telefoni fiks fatura PRILL2012 kodi abonentit 1230487108
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,672 2012-05-16 2012-05-21 23810110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat .PRILL 2012 kodi 2606196603 nr tel 0682072415
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ADRIAN LABI Tirane 59,450 2012-05-16 2012-05-21 24310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PRITJE PARCJELLJE URDH 172 DT 2622 DT 22.04.2012 FAT 126 DT 24.04.2012 SERI 01515084
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,974 2012-05-16 2012-05-21 23710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat .PRILL 2012 kodi 2606133875
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 2,050,158 2012-05-17 2012-05-22 24910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5DT 10.05.2012 SHK.16 DT6.04.2012 SIT mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,754,946 2012-05-17 2012-05-22 24810110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5DT 10.05.2012 SHK.119 DT11.04.2012 SIT mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,000,752 2012-05-17 2012-05-22 24610110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5DT 10.05.2012 SHK.161 DT4.04.2012 SIT mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 6,858,309 2012-05-17 2012-05-22 24710110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 2441/5DT 10.05.2012 SHK.1391 DT4.04.2012 SIT mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 216,000 2012-05-22 2012-05-23 26210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE AUT 63 DT 18.05.2012 KONTRATE 6909/1 6909/3 DT 3.01.2012 BORDERO MAJ 2012 MBAJT 10%
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RILINDJA DEMOKRATIKE Tirane 17,500 2012-05-18 2012-05-28 25610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PUBLIKIME AUT 62 DT 15.05.2012 KONTRATE 28.12.2011 FAT 445 DT 30.12.2012 SERI 0017370
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 216,000 2012-05-18 2012-05-28 26110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE AUT 61 DT 15.05.2012 KONTRATE 6548/1 DT 4/2009 MBAJT 10% BORDERO MAJ 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 440,708 2012-06-01 2012-06-01 27210110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga pl116,f110,bordero
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 145,890 2012-06-01 2012-06-01 27410110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE BORDERO maj2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 617,065 2012-06-01 2012-06-01 27310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga pl116,f110,bordero
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 218,612 2012-06-01 2012-06-01 27110110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga pl116,f110,bordero
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,276,160 2012-06-01 2012-06-01 27010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga pl116,f110,bordero
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 14,755,988 2012-05-29 2012-06-08 22710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TVSH PROJEKTI AUT 2468/1 DT 30.04.2012 KONTRATE 2011/261-540 DT 4.03.2011 SIT 2 DT 31.10.2011 ,SIT 3 DT 31.10.2011 FAT 07 DT 29.02.2012 SERI 72440864 FAT 10 DT 30.03.2012 SERI 72440864
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,650 2012-05-25 2012-06-08 26710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES shpenzime anila shehi 0244224847pv 5 dt 15.05.2012 FAT 31 DT 15.05.2012 SERI 000790 URDH 131/1 DT 2072 DT 30.03.2012 FAT 187 DT 6.04.2012 SERI 86799541 FAT 61 DT 19.04.2012 SERI 88054178
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 9,400 2012-05-25 2012-06-08 25810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PERKTHIME AUT 62 DT 3039/3 DT 15.05.2012 FAT 23 DT 5/04/2012 SERI 5881023
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) M. LEZHA Tirane 156,360,000 2012-05-25 2012-06-08 26010110012012 231 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES pajisje aut 53 dt 10.05.2012 up 63 dt 27.06.2011 kontrate icbmoes/g/icb/002/2011 p fat,fh,pv,marrjes ne dorezim sipas listes bashkegjitur
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 172,140 2012-05-25 2012-06-08 26410110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA BORDERO MAJ 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,000 2012-05-25 2012-06-08 26310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM HONORARE
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EDMOND SALLAKU Tirane 52,000 2012-05-25 2012-06-08 25710110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PRITJE PERCJELLJE AUT 46 DT 3039/2 DT 15.05.2012 URDH 593/1 DT 6344 DT 13.12.2011 FAT 25 DT 14.12.2011 SERI 0002455
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 229,499 2012-06-07 2012-06-08 27510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TEL PRILL2012,AB3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 644,635 2012-06-07 2012-06-13 24110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TEL FAT PRILL 2012,AB1343485494,
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 7,108,309 2012-06-13 2012-06-25 27910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.2799/3,28.05.2012,shkres 1372,04.05.2012,sit.prill2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,000,752 2012-06-13 2012-06-25 27810110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES subvension aut.2799/3,28.05.2012,shkres 209,09.05.2012,sit.prill2012