Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,984 2012-05-03 2012-05-03 21910060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,000 2012-05-03 2012-05-03 20410060012012 606 MPPT shp transporti Prill 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,102 2012-05-03 2012-05-03 21410060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 122,200 2012-05-03 2012-05-03 21210060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 53,694 2012-05-03 2012-05-03 21710060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 21,422 2012-05-03 2012-05-03 21810060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,019 2012-05-03 2012-05-03 21110060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/2
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 715,500 2012-04-27 2012-05-03 20310060012012 602 MPPT dieta 5000 euro me 143.1,autorizim nr 27/4 dt 27.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,809 2012-05-03 2012-05-03 20910060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 699,077 2012-05-03 2012-05-03 21310060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/11
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 396,826 2012-05-03 2012-05-03 21510060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/6
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 50,000 2012-05-03 2012-05-03 20710060012012 606 MPPT shp transporti Prill 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 53,694 2012-05-03 2012-05-03 21610060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,058 2012-05-08 2012-05-09 21910060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 58,595 2012-05-08 2012-05-09 220/110060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 196,076 2012-05-08 2012-05-09 21810060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 116,070 2012-05-11 2012-05-11 23310060012012 602 MPTT UJE Prill 2012,fat nr 1204-159334-1-1 dt 28.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 176,856 2012-05-11 2012-05-11 22110060012012 600,602 MPPT telefon Mars 2012 klienti C1001071
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 317,875 2012-05-11 2012-05-16 22510060012012 602 MPPT telefoni Prill 2012 klienti 1366385050
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 8,444 2012-05-11 2012-05-16 22910060012012 602 MPPT tatim ne burim kom lic
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 498,482 2012-05-11 2012-05-16 22610060012012 602 MPPT telefoni Prill 2012 klienti 1241188026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) S T A N D A R D Tirane 6,000 2012-05-11 2012-05-16 23010060012012 602-MPPT publikime,kontrate dt 17.04.2012,fat nr 419 dt 25.04.2012,seri 00842313,shkrese nr 394/7 dt 09.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 11,000 2012-05-10 2012-05-16 231110010060012012 602 MPPT dieta,liste dt 09.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 65,436 2012-05-11 2012-05-16 22710060012012 602 MPPT komision licencash shk 1905 dt 17.04.2012,shkrese nr 2194 dt 07.05.2012,liste dt 10.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,490 2012-05-10 2012-05-16 23410060012012 602 MPPT perkethime,vertetim nr 3053/1 dt 05.05.2012,liste dt 09.05.2012,Edlira Dusha mbajtur tatim ne burim
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,400 2012-05-11 2012-05-16 23710060012012 602 MPPT tarife per Q.K.R,shkrese nr 2233 dt 1.05.2012,liste dt 10.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) FIRDEUS SECURITY Tirane 43,589 2012-05-10 2012-05-16 22310060012012 602 MPPT roje Prill 2012 up nr 2 dt 06.02.2012,pv dt 08.02.2012,kontrate dt 14.02.2012,fat nr 241 dt 30.04.2012,seri 1575591
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 610 2012-05-10 2012-05-16 23510060012012 602-MPPT tatim perkethimi
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,600 2012-05-11 2012-05-16 23610060012012 602 MPPT shpenzime gjyqesore,shkrese nr 10/5 dt 10.05.2012,vendim nr 1954 dt 29.09.2011,liste dt 10.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,482 2012-05-11 2012-05-16 2210060012012 602 MPPT poste Prill 2012 fat 1979 dt 26.04.2012,seri 02138330
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 41,410 2012-05-10 2012-05-16 23210060012012 602 MPPT dieta,liste dt 09.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 37,598 2012-05-16 2012-05-16 24110060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/1,liste dt 16.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 10,554 2012-05-11 2012-05-16 22810060012012 602 MPPT komision licencash shk 1905 dt 17.04.2012,shk nr 2194 dt 07.05.2012,liste dt 10.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,500 2012-05-11 2012-05-16 22410060012012 602 MPPT kuote teloni Mars 2012,liste dt 09.05.2012,fat dt 2.04.2012,kodi 1018572
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,727,750 2012-05-21 2012-05-21 24710060012012 606-MPPT shpenzime varrimi,shkrese nr 176 dt 199-270 dt 09.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2012-05-21 2012-05-22 24610060012012 1006001 602 shpenzime energji Mars 2012,kontrate A107838
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 172,700 2012-05-28 2012-05-29 25110060012012 606 MPPT ndihme ekonomike ,P.Dishnica,S.Carani,urdher nr 55 dt 15.05.2012,liste dt 28.05.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,874,445 2012-06-01 2012-06-04 25910060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/90
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 49,943 2012-06-01 2012-06-04 25810060012012 600 MPPT paga MAJ 2012 nr pun 152/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,099 2012-05-22 2012-06-04 24210060012012 602-MPTTT telefon Prill 2012,kodi 1017212