Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 444,458 2012-06-06 2012-06-07 18810030012012 602 KM tel amc prill 2012,+ ndalesa debitor
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 2,405,473 2012-05-25 2012-06-07 15710030012012 602 KM dieta me jashte prog20.04.2012,f936,22.05.2012,s03197524,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,500 2012-06-06 2012-06-07 18010030012012 606 KM bonus transporti lp 4.6.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-06-06 2012-06-07 18410030012012 606 KM bonus transporti lp 4.6.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-06-06 2012-06-07 18310030012012 606 k ministrave bonus transporti 04.06.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LUAN BASHA/1 Tirane 392,000 2012-05-30 2012-06-08 16410030012012 602 KM sherbime perditesimi up.47,07.05.2012,pv08.05.2012,09.05.2012,f109,10.05.2012,s6030109
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALB AM 1 Tirane 316,800 2012-05-30 2012-06-08 15910030012012 602 KM aspirator up.50,10.05.2012,pv11.05.2012,14.05.2012,f225,15.05.2012,s01031377,fh34,15.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 50,000 2012-05-30 2012-06-08 16310032012 602 KM pagese per komunikimelektronik vkm599,23.07.2010,f28.03.2012,s83180474
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 227,813 2012-05-30 2012-06-08 16110030012012 602 KM tel prill2012,ab1065050,02.5.2012,s109071184
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,583 2012-05-24 2012-06-08 15310030012012 602 KM telefon PRILL2012,KL1183076825,F5.5.2012,S705686123
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 6,583 2012-05-30 2012-06-08 16210030012012 602 KM tel prill2012,ab1183076825,f5.05.2012,s705686123
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 91,868 2012-05-30 2012-06-08 16310030012012 602 KM kartvizita up44,2.05.2012,pv3.5.2012,4.05.2012,f12,7.05.2012,s6034412,fh28,7.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 9,918 2012-05-30 2012-06-08 16010030012012 602 KM pritje mars2012,f31,30.04.2012,s87980073
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,500 2012-06-11 2012-06-21 19710030012012 602 k ministrave dieta sh 31.5.2012 lp 11.6.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 241,500 2012-06-11 2012-06-21 19810030012012 606 k ministrave dieta sh 31.5.2012 lp 11.6.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) N E P T U N Tirane 196,900 2012-06-11 2012-06-21 19510030012012 1003001 602 KM pajisje up 9.3.2012 pv 12.3.2012 f 12.3.2012 s 01130870 fh 5.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 84,560 2012-06-11 2012-06-21 19610030012012 602 k ministrave pritje prog 7.5.2012 f 8.5.2012 s 02811154
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,875,657 2012-06-27 2012-06-27 20110030012012 602 KM PAGA qershor 2012 LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,575,478 2012-06-27 2012-06-27 20810030012012 602 KM PAGA qershor 2012 LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 332,113 2012-06-27 2012-06-27 20710030012012 602 KM PAGA qershor 2012 LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LIRI HOXHALLI Tirane 75,000 2012-06-14 2012-06-27 15710030012012 602 KM mat up 24.4.2012 pv 2.5.2012 f 17.5.2012 s 0010032 fh 17.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 456,517 2012-06-27 2012-06-27 20510030012012 602 KM PAGA qershor 2012 LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,806,500 2012-08-01 2012-08-01 28110030012012 602 KM dieta euro 20 mije me kurs 140.3 aut 1.8.12 prog 20.7.12 aut Hamide Rusmali me nr 027774645
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-08-02 2012-08-02 29210030012012 606 KM bonus transport 02.08.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 203,000 2012-07-25 2012-08-02 24910030012012 602 KM tel qershor 2012,ab1065050,02.5.2012,s109071184
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 74,831 2012-08-02 2012-08-02 29310030012012 606 KM bonus transporti lp 2.8.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-08-02 2012-08-02 29110030012012 606 k ministrave bonus transporti 02.08.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,435 2012-07-25 2012-08-02 25010030012012 602 KM tel qershor 2012 nr 1183076825
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,017 2012-07-25 2012-08-02 25110030012012 602 KM pritje tel qershor 2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,156,308 2012-07-25 2012-08-02 25210030012012 602 KM tel qershor 2012 nr 1366187399
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-08-02 2012-08-02 29010030012012 606 KM bonus transporti bordero 02.08.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 31,500 2012-08-02 2012-08-02 28910030012012 606 KM bonus transporti bordero 02.08.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,729,905 2012-07-31 2012-08-03 28010030012012 602 KM KONSULENCE E HUAJ 180225.75$*114.9 KONTRATE NE VAZHDIM DT 4.04.2011 FAT 10.04.2012 nr 24382PODESTA GROUP INC BANK SUN TRUST BANK 1445 NEY YORK AVENUE ,NW WASHINGTON DC LLOG.1000043230217NRABA06100014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 31,625 2012-08-02 2012-08-08 29510030012012 602 KM tel qerrshor 12 k 319611
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 99,400 2012-08-02 2012-08-08 28210030012012 602 KM tel pritje prog 29.3.12 f 30.3.12 s 0188833
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 827,007 2012-08-02 2012-08-08 28410030012012 602 KM pritje prog 13.6.12 f 177272 seri 74128271
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LUAN BASHA/1 Tirane 398,500 2012-08-02 2012-08-08 29810030012012 602 KM sh up 15.5.12 pv 16.5.12 f 17.5.12 s 6030207
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,000 2012-08-02 2012-08-08 29710030012012 602 KM sh 10.7.12 f 16.7.12 s 004011139
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,295,400 2012-08-02 2012-08-08 28810030012012 602 KM tel pritje prog 13.6.12 f 29.6.12; 30.6.12 s 882030428
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AGRON META Tirane 115,800 2012-08-02 2012-08-08 29410030012012 602 KM sh up 11.5.12 pv 14.5.12 f 16.5.12 s 0001600