Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2012-04-05 2012-04-12 105 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Dieta brenda vendit Urdher ministri 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2012-04-05 2012-04-12 106 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Dieta brenda vendit Urdher ministri 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 133,690 2012-04-11 2012-04-12 110/8 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 530,925 2012-04-11 2012-04-12 110 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 281,656 2012-04-11 2012-04-12 110/5 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 182,000 2012-04-05 2012-04-12 102 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Dieta brenda vendit Urdher ministri 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 109,232 2012-04-11 2012-04-12 110/7 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 95,478 2012-04-11 2012-04-12 111/1 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tatim mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 69,000 2012-04-05 2012-04-12 104 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Dieta brenda vendit Urdher ministri 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 28,362 2012-04-11 2012-04-18 108 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Posta shkurt 2012 Fat 1843 dt 26.03.2012 seri 02148594
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 199,780 2012-04-11 2012-04-18 109 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Shtyp, UP 3 dt 11.01.2012 PV 3/4 dt 12.01.2012 Fat 41198 dt 09.04.2012 seri 01483471
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S I G U R I A Tirane 717,552 2012-04-11 2012-04-18 107 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sherbim roje.. Urdher 69 dt 24.02.2012 Kontrat 1330/1 dt 28.02.2012 fat 693 dt 16.03.2012 seri 01474012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 211,108 2012-04-19 2012-04-23 112 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Energji Mars 2012 dt 13.04.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,174,722 2012-05-02 2012-05-03 12610260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 205,975 2012-05-02 2012-05-03 13010260010 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,006,737 2012-05-02 2012-05-03 125/110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave bordero paga prill 2012 np pl 117 fakt 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,019,881 2012-05-02 2012-05-03 12810260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,945,363 2012-05-02 2012-05-03 12510260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave bordero paga prill 2012 np pl 117 fakt 117
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 252,548 2012-05-02 2012-05-03 128/10260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 441,672 2012-05-02 2012-05-03 126/110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 601,561 2012-05-02 2012-05-03 13210260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 122,092 2012-05-02 2012-05-03 12710260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,218 2012-05-02 2012-05-03 13310260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 356,622 2012-05-02 2012-05-03 13110260012012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga prill 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 23,740 2012-05-08 2012-05-11 11610260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave UJE mars 2012 nr fat 159762-1-1, 159766-1-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 37,047 2012-05-08 2012-05-11 11410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave tel mars 2012 fature 20.04.12 seri 36638359
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 32,600 2012-05-08 2012-05-11 11510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave tel mars 2012 fature 20.04.12 kod abonenti 1010937, 10057630, 1001452
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,318 2012-05-08 2012-05-11 11310260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tel fix mars 2012 fature kod abonenti 5199531000100026, 110060628
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 594,516 2012-05-08 2012-05-11 12410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tel fix mars 2012 fature seri 705168667 nr. klienti 1373808094
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) IB SHELL GAZ SH.A. Tirane 75,000 2012-05-11 2012-05-16 7010260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave up 5 dt 12.01.12 pv 12,13 dt 12.01.12; 13.01.12 f 48 15.02.12 s 70494798 fh 33 23.02.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) B R A T I Tirane 98,200 2012-05-11 2012-05-16 7110260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave up 6 dt 17.01.12 pv 18.01.12 f34 dt 20.02.12 fh 34 23.2.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 149,956 2012-05-18 2012-05-18 147/10260012012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave energji prill 2012 kontr c41273 fat 117582270 kod klienti tr1c110021041273
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G O C A Tirane 215,040 2012-05-16 2012-05-21 14210260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave up 17 dt 01.03.12 pv 02.03.12 fh 61 dt 08.05.12 fd 138 19.04.12 s 02636954
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KONSTRUKSION - 93 SHPK Tirane 205,493 2012-05-16 2012-05-21 14010260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave marveshje me KFV dhe qev.shqiptare vkm 606 dt 11.09.2006 shkrese 30.04.12 fat 15 dt 30.03.12 s87166565
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 543,244 2012-05-18 2012-05-23 15510260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kuatizacion ICCAT IBAN ES88 182 2370 4702 0017 3290 485-001802 BIC BBVAESMM BANK BBVA MADRID 3779.73 EURO*141.90 lek FAT 28.01.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,305 2012-05-18 2012-05-23 150/10260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kuatizacion lua-ece/eoa unog 485-001802 nr llog aba 021000021 bank jp morgan chase new york 429$*110.50 lek ur 5/3 05.03.12 fat dt 05.03.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 562,500 2012-05-18 2012-05-23 15110260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave dieta valute usd 5000*kursi 112.40 lek autorizim 16.05.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,128 2012-05-18 2012-05-23 148/10260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave kuatizacion fund 9340alb unep 485-002809 bank jp morgan chase new york llog chasus33chips02 355 $*110.50 u shk 5232 dt 20.04.12 f 19.03.12
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,460 2012-05-22 2012-05-23 16410260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave uje prill 2012 fature nr 159762-1-1; nr 159766-1-1
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TAFAJ Tirane 11,800 2012-05-21 2012-05-28 13710260012012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te UjeraveMAREVESHJE ME KFW DHE QEVERINE SHQIPTARE VKM 606 DT 11.09.2006 SHKR 19.04.12 FAT 6 DT 15.02.12 seri 69338683