Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Punes (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,217,068,617.00 1,125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) GOLD-CONSTRUCTION Tirane 478,900 2012-04-12 2012-04-19 13710250012012 602 AP MIN PUNES PROJEKT PREVENTIV URDH 6 DT 20.01.2012 FAT 2 DT 19.03.2012 S 01935352 UP 5 DT12.02.2012 PV 19.03.2012 KONTR 31/0 DT 5.03.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) PALMA CONSTRUCION Tirane 177,200 2012-04-12 2012-04-19 4310250012012 231 AP MIN PUNES SUPERVIZION KONT NE VAZHDIM 928/10 DT 29.07.2011 FAT 7 DT 12.12.2011 S 00681157
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 257,592 2012-04-19 2012-04-19 15010250012012 602 AP MIN PUNES tel cel fat 36638858
Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 600,240 2012-04-12 2012-04-19 8810250012012 1025001 602 AP MIN PUNES RIP MJETE KONTR SHTES 43 DT 9.01.2012 FAT 60 DT 01160279 DT22.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,681,434 2012-05-02 2012-05-02 16210250012012 600 AP MIN PUNES PAGA PRILL 2012 PL 85/81
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,288,002 2012-05-02 2012-05-02 16310250012012 600 AP MIN PUNES PAGA PRILL 2012 PL 20/20
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 140,491 2012-05-02 2012-05-02 16410250012012 600 AP MIN PUNES PAGA PRILL 2012 PL 2/2
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 63,000 2012-05-03 2012-05-10 15910250012012 602 AP MIN PUNES BIL AVIONI FAT 61 DT 19.04.2012 SR 01235094
Aparati Ministrise se Punes (3535) ABCOM Tirane 276,700 2012-05-07 2012-05-11 170102500120122012 602 AP MIN PUNES tel fat 105217346 mars 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 571,500 2012-05-07 2012-05-11 16810250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT PRILL 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 206,600 2012-05-07 2012-05-11 16910250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT PRILL 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 48,216 2012-05-04 2012-05-11 15810250012012 602 AP MIN PUNES TEL CEL FAT 107590101 AB 1012933
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 16,500 2012-05-07 2012-05-11 16710250012012 602 AP MIN PUNES DJETA BR VENDIT PRILL 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,000 2012-05-07 2012-05-11 16510250012012 602 AP MIN PUNES perkthim memorandum perkthimi dt 21.03.2012 kontr 399 dt 20.02.2012 liste pages mars 2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EFOR - K SHPK Tirane 474,000 2012-05-07 2012-05-11 16110250012012 602 AP MIN PUNES nafte fat 120 dt 27.04.2012 s 01387120 fh 18 dt 27.04.2012 up 1019 dt 26.04.2012 pv 27.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,300 2012-05-11 2012-05-14 181/110250012012 600+602 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,050 2012-05-11 2012-05-14 18110250012012 600 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 97,400 2012-05-11 2012-05-14 18210250012012 602 AP MIN PUNES kancelari kontr 48/1 dt 9.01.2012 fat 80400074 dt 17.04.2012 fh 19 dt 27.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,600 2012-05-11 2012-05-14 17910250012012 600 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 20,250 2012-05-11 2012-05-14 17710250012012 600 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 7,600 2012-05-11 2012-05-14 17610250012012 600 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 7,600 2012-05-11 2012-05-14 17810250012012 600 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 15,200 2012-05-11 2012-05-14 18010250012012 600 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM KOMB I PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 233,000 2012-05-11 2012-05-14 17310250012012 602 AP MIN PUNES bl kancelari fat 80398661 fh 15 dt 23.03.2012 kontr shtese 49/9 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,000 2012-05-09 2012-05-15 16610250012012 602 AP MIN PUNES PERKTHIM MEMORANDUM DT 16.04.2012 PROGR 835/4 DT 16.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Tirane 7,600 2012-05-16 2012-05-16 17510250012012 602 AP MIN PUNES PJESMARRJE KOM PUNES VKM 730 DT 6.06.2003
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,184 2012-05-11 2012-05-16 17410250012012 602 AP MIN PUNES POSTA FAT 2115 SR 02138366
Aparati Ministrise se Punes (3535) SHPRESA SHPK Tirane 5,915,985 2012-05-11 2012-05-16 18410250012012 602 AP MIN PUNES RIKONSTRUKSION GODINE FAT 22 DT 3.02.2012 SR 88528196 SIT 24.01.2012 PV 10.10.2011 PV KOLAUDIMI 5.02.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 709,500 2012-05-15 2012-05-17 111110250012012 602 AP MIN PUNES terheqje valute terheq vitore stafuka urdh 1128 dt 11.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFO - TRADE Tirane 32,000 2012-05-18 2012-05-21 17110250012012 602 AP MIN PUNes miremb faqe interneti kont ne vazhdim nr 32 dt 9.01.2012 fat 26 dt 30.04.2012 s 6052026
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,300 2012-05-18 2012-05-21 19110250012012 602 AP MIN PUNes uji fat 1204-159752
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 50,000,000 2012-01-16 2012-05-22 38/1025001/2012/7 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 50,000,000 2012-01-16 2012-05-22 38/1025001/2012/5 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 848,900 2012-05-18 2012-05-23 19910250012012 602 AP MIN PUNES djeta jashte vendit autorizim dt 14.05.2012 terheq vitore stafuka nr 24398761
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 50,000,000 2012-01-16 2012-05-25 38/1025001/2012/8 606 AP MIN PUNES DEMSHPERBILIM TE PERNDJEKURISH POLITIK urdh 4 dt 12.01.2012 urdh 240 dt 9.01.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) EXPO VISION ALBANIA SHPK Tirane 480,000 2012-05-18 2012-05-28 19010250012012 602 AP MIN PUNES qera panairi urdh 1016 dt 26.04.2012 fat 75 dt 2.05.2012 s 02491377 fat 74 dt 02491376
Aparati Ministrise se Punes (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 10,240 2012-05-18 2012-05-28 18910250012012 602 AP MIN PUNes takse automjeti fat 2191 dt 14.05.2012 sr 00402735 shkr 13.05.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 22,037 2012-05-18 2012-05-28 18610250012012 602 AP MIN PUNES tel fat 478790000100134 fat 8130715
Aparati Ministrise se Punes (3535) GECI Tirane 70,900 2012-05-18 2012-05-28 18510250012012 602 AP MIN PUNes qera salle fat 1212 dt 14.05.2012 sr 02811212 urdh 967 dt 23.04.2012 kerk 967/1 dt 23.04.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,766 2012-05-18 2012-05-28 18810250012012 602 AP MIN PUNes tel cel fat 81307147 ab 47879