Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFO TRAVEL SH P K Tirane 91,000 2012-05-11 2012-05-16 16210140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher ministri nr.139 dt.06.04.12 i ndryshuar me urdher 139/1 dt.139/1 dt.13.04.12 fat.12 dt.17.04.12 fat.39 dt.26.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,700 2012-05-11 2012-05-16 17110140012012 602- Ministria e Drejtesise honorare Urdher 3066/1 dt.23.04.12 shkrese e DAPIT nr.430/5 dt.16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,180 2012-05-11 2012-05-16 16310140012012 602- Ministria e Drejtesise printime dhe publikime Shkrese 144/1 dt.13.04.12 pv 5 dt.10/23/25 prill 2012 fh.20 dt.19.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 27,800 2012-05-11 2012-05-16 16110140012012 602 Ministria e Drejtesise sig.mjeti Up.135/1 dt.05.04.12 pv 3&4 dt.05.04.12 fat.628 dt.05.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 359,841 2012-05-10 2012-05-16 1531040012012 602 Ministria e Drejtesise telefon mars kod.abonentit 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 150,950 2012-05-15 2012-05-17 16510140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim perkthime janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 49,000 2012-05-15 2012-05-17 15710140012012 602 Ministria e Drejtesisepublikime shkrese e DAPIT nr.264/2 dt.05.04.12 kontrata nr.47 muaji prill fat.344 dt16.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2012-05-15 2012-05-17 17310140012012 602 Ministria e Drejtesise tarife rregjistrimi fat. dt.12.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 72,165 2012-05-15 2012-05-17 16810140012012 602 Ministria e Drejtesise udhetime jashte vendit Urdher ministri nr.187 dt.04.05.12 fat.76 dt.05.05.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alfa Services shpk Tirane 22,800 2012-05-15 2012-05-17 17010140012012 602 Ministria e Drejtesise bl karta cekimi Up.141/1 dt.09.04.12 pv 3&4 dt.17.04.12 fat.92 dt.17.04.12 fh.17 dt.17.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,835 2012-05-16 2012-05-21 17910140012012 602- Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher 187 dt.04.05.12 autorizim terheqje dt.16.05.12 kursi i dites i euro=141.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,951 2012-05-22 2012-05-23 18110140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Dobi muaji prill 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 19,470 2012-05-28 2012-05-28 19210140012012 602 Ministria e Drejtesise uje prill 2012 kontrate ne vazhdim nr.4-d159080-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 80,000 2012-05-18 2012-05-28 1551040012012 602 Ministria e Drejtesise mirmbajtje sistemi kontrate ne vazhdim nr.656/3 dt.01.02.11 fat.2 dt.30.11.11 fat.11 dt.10.12.11
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 12,510 2012-05-18 2012-05-28 481040012012 602 Ministria e Drejtesise mirmbajtje sistemi Up.8634/1 dt.14.12.11 pv 3 dt.14.12.11 pv 4 dt.15.12.11 fat.12 dt.15.12.11
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,300 2012-05-18 2012-05-28 17210140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 20,150 2012-05-18 2012-05-28 1671040012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare Urdher 3395 dt.03.05.12 pv dt.18.01.12 fat.44 dt.18.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,840,288 2012-06-01 2012-06-01 20610140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 985,952 2012-06-01 2012-06-01 20510140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,107,283 2012-06-01 2012-06-01 20310140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,222,264 2012-06-01 2012-06-01 20410140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,muaji Maj 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 323,421 2012-05-22 2012-06-06 1831040012012 602 Ministria e Drejtesise telefon PRILL kod.abonentit 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BISHA SH.P.K. Tirane 8,002 2012-05-22 2012-06-06 1801040012012 602 Ministria e Drejtesise llampa neoni Up.151/1 dt.11.04.12 pv 3&4 dt.11.04.12 fat.340 dt.11.04.12 fh.19 dt.18.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,507 2012-05-22 2012-06-06 18210140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Hajro muaji prill 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 27,500 2012-05-28 2012-06-08 15110140012012 602-Ministria e Drejtesise pritje Urdher ministri nr.163 dt.19.04.12 fat.1014 dt.23.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 15,900 2012-05-28 2012-06-08 19310140012012 602-Ministria e Drejtesise pritje percjellje urdher ministri nr.163 dt.19.04.12 fat.28 dt.22.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 11,900 2012-05-28 2012-06-08 189110140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare shkurt 2012 urdher nr.216 dt.21.05.12 pv dt.13.02.12 fat.13 dt.21.02.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2012-05-28 2012-06-08 17810140012012 602- Ministria e Drejtesise blerje me cek Pv 5 dt.17.05.12 kupon8 dt.16.05.12 ....
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 11,000 2012-05-28 2012-06-08 18610140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare janar 2012 urdher nr.216 dt.21.05.12 pv dt.24.02.12 fat.14 dt.27.02.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOHA JONE Tirane 37,800 2012-05-28 2012-06-08 190110140012012 602-Ministria e Drejtesise publikime shkrese Dapit nr.264/1 dt.05.04.12 fat.79 dt.11.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 15,730 2012-05-28 2012-06-08 187110140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare shkurt 2012 urdher nr.216 dt.21.05.12 pv dt.01.02.12 fat.45 dt.01.02.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,883 2012-05-28 2012-06-08 18510140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKERDI LLUPA Tirane 89,000 2012-05-28 2012-06-08 17710140012012 602-Ministria e Drejtesise riparim mjete transporti shtese kontrate ne vazhdim nr.27/2 dt.26.01.12 fat.17 dt.30.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 349,947 2012-05-28 2012-06-08 18410140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare shkurt 2012 urdher nr.216 st.21.05.2012 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 43,000 2012-05-28 2012-06-08 19410140012012 602-Ministria e Drejtesise pritje Up.151/3 dt.11.04.12 pv 3&4 dt.18.04.12 fat.2339 dt.18.04.12 fh.18 dt.18.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 15,000 2012-06-07 2012-06-13 19610140012012 602 Ministria e Drejtesise rip printeri up nr 168/1 dt 25/4/2012 pv dt 25/4/2012 fat dt 27/4/2012 seri 80417488
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-06-07 2012-06-13 19510140012012 602 Ministria e Drejtesise linja ne dispozicion fat prill 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARMANDO MYFTARI Tirane 38,000 2012-06-07 2012-06-13 19110140012012 602 Ministria e Drejtesise sherbim sistem ngrohje-ftohje up nr 918/1 dt 8/2/2012 kon nr 918/4 dt 1/3/2012fat nr 15 dt 31/3/2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 50,400 2012-06-07 2012-06-13 19710140012012 602 Ministria e Drejtesise larje automjeti up nr 96/2 dt 9/1/2012 pv dt 9/1/2012 kon nr 96/3 dt 9/1/2012 fat nr 1,2,3,4, janar-shkurt-mars-prill 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) O L S O N I Tirane 32,000 2012-06-07 2012-06-13 19810140012012 602 Ministria e Drejtesise kancelari up nr 151/3 dt 11/4/2012 pv dt 9/5/2012 fat nr 651 dt 9/5/2012 fh nr 24 dt 9/5/2012