Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 794,493,379.00 733 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BEVERAGE DRINK DISTRIBUTION SHPK Tirane 21,240 2012-05-11 2012-05-16 11810050012012 1005001 min.bujqesise pritje up.132,23.04.2012,pv23.04.2012,f36,23.04.2012,s02683736,fh18,23.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,000 2012-05-11 2012-05-16 12610050012012 1005001 min.bujqesise rimbursim ur.1750,13.04.2011,list 07.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2012-05-11 2012-05-16 13210050012012 1005001 min.bujqesise vendim gjyqi vend.7,002011986,urdh726,09.11.2012,aut.5321/1,06.12.2011,arjana cenaj
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 256,132 2012-05-21 2012-05-22 14210050012012 1005001 min.bujqesise energji prill 2012,f118227721,01.05.2012,kon H109835
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 42,706 2012-05-21 2012-05-22 14810050012012 1005001 min.bujqesise amc prill2012,s81312562
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-05-21 2012-05-22 14110050012012 1005001 min.bujqesise uji prill2012,kon3-a-159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EDMOND BARO Tirane 54,000 2012-05-17 2012-05-22 12810050012012 1005001 min.bujqesise larje makine up19,20.01.2012,pv30.04.2012,f87,30.04.2012,s0004867
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 71,310 2012-05-17 2012-05-22 9410050012012 1005001 min.bujqesise pritje um.23.03.2012,f9025,03.04.2012,s74123387,prog25.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 228,611 2012-05-21 2012-05-22 14610050012012 1005001 min.bujqesise eagle prill 2012,nr36648141
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 33,811 2012-05-24 2012-05-25 15410050012012 1005001 min.bujqesise vodafon prill2012,fs10908677,02.05.2012kod2522230975
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,000 2012-05-21 2012-05-29 14310050012012 1005001 min.bujqesise larje perde up108,11.04.2012,pv19.04.2012,f62,19.04.2012,s37774
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 327,902 2012-05-21 2012-05-29 14010050012012 1005001 min.bujqesise tel kl.1333486957,s705578221
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 912 2012-05-21 2012-05-29 11610050012012 1005001 min.bujqesise libreza up130,18.04.2012,pv18.04.2012,fh17.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,500 2012-05-21 2012-05-29 1410050012012 1005001 min.bujqesise dieta aut.1090/1,09.03.2012,u.min.1349/1,17.04.2009,lista 21.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-05-22 2012-06-01 13910050012012 1005001 min.bujqesise pritje up.130/1,30.04.2012,pv30.04.2012,f2649,30.04.2012,s01163859,fh20,30.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) GRANIT SOKOLAJ Tirane 16,800 2012-05-22 2012-06-01 14410050012012 1005001 min.bujqesise printim karta up132,20.04.2012,memo12.03.2012,pv14.05.2012,f40,14.05.2012,s5601290,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 28,000 2012-05-22 2012-06-01 14910050012012 1005001 min.bujqesise publikime per DAP shkres 675/3,08.05.2012,675/5,08.05.12,nj.dt.12.05.2012,f456,14.05.2012,s02970445,kon.sherb.48,maj2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ADRION / TIRANE Tirane 5,500 2012-05-22 2012-06-01 12710050012012 1005001 min.bujqesise publikime pritje up.13325.04.2012,pv25.04.2012,f1,25.04.2012,s89244001,fh19,25.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,669,490 2012-06-01 2012-06-01 15610050012012 1005001 min.bujqesise pagat maj 2012 listepagesa maj 2012 nr.pl.145,f134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 59,758 2012-06-01 2012-06-01 15810050012012 1005001 min.bujqesise pagat maj 2012 listepagesa maj 2012 nr.pl.145,f134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 462,957 2012-06-01 2012-06-01 15710050012012 1005001 min.bujqesise pagat maj 2012 listepagesa maj 2012 nr.pl.145,f134
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 407,367 2012-06-05 2012-06-05 16310050012012 1005001 min.bujqesise kuote nderkombetare e OECD urdh MIN nr 165 dt 23.05.2012 kerkese tranferte dt 19.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,514,975 2012-06-05 2012-06-05 16210050012012 1005001 min.bujqesise kuote nderkombetare urdh MIN nr 171 dt 30.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,173,020 2012-06-05 2012-06-05 16110050012012 1005001 min.bujqesise kuote nderkombetare e EPPO urdh MIN nr 166 dt 23.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) K A SH Tirane 199,980 2012-05-24 2012-06-06 15510050012012 1005001 min.bujqesise stenda ekspozimi up147/1,08.05.2012,memo 26.03.2012,pv15.05.2012,urdh.147,07.05.2012,f167,15.05.2012,s84914417
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,500 2012-05-24 2012-06-08 12310050012012 1005001 min.bujqesise dieta lista04.05.2012,umin.32,06.02.2012aut.582/10,30.04.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BESNIK ALLMETA Tirane 12,700 2012-05-24 2012-06-08 15210050012012 1005001 min.bujqesise materialeper telefona up117,12.04.2012,pv18.05.2012,f84,18.05.2012,s000079,fh21,18.05.2012,
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KEMINET Tirane 61,200 2012-05-31 2012-06-08 12410050012012 1005001 min.bujqesise MIREMBAJTJE UP.29/2,01.02.2012,KON01.02.2012,PV5/28,.05.2012,F101,05.03.2012,S00875101
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MOTT MACDONALD LIMITED Tirane 3,494,634 2012-05-30 2012-06-08 13310050012012 1005001 min.bujqesise tvsh kon.16.11.2011,ne vazh.shk.min.fin.23402/336,27.02.2012,f10,02.04.2012,s42477281,f11,02.04.2012,s42477282
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) P I RR O Tirane 20,000 2012-05-24 2012-06-08 15110050012012 1005001 min.bujqesise pritje u.min.07.09.2011,f25,08.09.2011,s88140525
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 151,630 2012-05-24 2012-06-08 15010050012012 1005001 min.bujqesise dieta lista emerore 22.05.2012,aut.1130/2,29.03.2012,aut.1090/2,09.03.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 54,000 2012-05-31 2012-06-08 12110050012012 1005001 min.bujqesise larje makine kon.125,20.01.2012,f2,29.02.2012s000871
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EAGLE MOBILE Tirane 182,532 2012-06-15 2012-06-18 17710050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat maj 2012 sr 36657719+ kodi C1001579
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,693 2012-06-15 2012-06-18 17510050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat dt 1.06.2012 sr 00000000813414901
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 17,390 2012-06-19 2012-06-19 18110050012012 1005001 min.bujqesise shp uje fat nr 1205-159740-1-1 dt 30.05.2012 kontr 3-A159740-1
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 39,756 2012-06-19 2012-06-19 18510050012012 1005001 min.bujqesise shp tel cel fat dt 3.06.2012 sr 109779804 nr abonentit 2522230975
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 48,840 2012-06-08 2012-06-20 16410050012012 1005001 min.bujqesise rip makinash kontr nr 310/1 dt 18.01.2012 pv dt 26.05.2012 fat nr 154 dt 28.05.2012 sr nr 01288154
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) COFFEE CLUB Tirane 10,000 2012-06-08 2012-06-20 16610050012012 1005001 min.bujqesise pritje per te huaj up nr 162 dt 22.05.2012 pv dt 22.05.2012 fat nr 2884 dt 22.05.2012 fh nr 22 dt 22.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA SH.A. Tirane 1,236,648 2012-06-08 2012-06-20 15910050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2397/1 dt 28.05.2012 fat nr 39 dt 29.05.2012 sr nr 2035039 fh nr 24 dt 29.05.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALES Tirane 98,096 2012-06-08 2012-06-20 17310050012012 1005001 min.bujqesise roje objekti kont nr 2198/2 dt 15.05.2012 fat nr 141 dt 30.05.2012 sr nr 02157935