Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,715,684,897.68 1,090 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 685,891 2012-04-05 2012-04-12 17110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE anila shehi 0244224847 AUT 50 DT 4.04.2012 URDH 131 DT 30.03.2002 BORDERO PRILL 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OLA-1 Tirane 40,014 2012-04-04 2012-04-12 13510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE AUT 33 DT 16.03.2012 URDH 347 DT 21.07.2012 FAT 305 DT 21.09.2011 SERI 88596686 FH 70 DT 21.09.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) COFFEE CLUB Tirane 27,500 2012-04-03 2012-04-12 16210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES blerje kafe per pritje up nr 2 dt 30.01.12 pv 3,4 dt 6.02.12 fat 973 dt 07.02.12 seri 01174883 fl hyrja 8 dt 13.03.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 846,990 2012-04-04 2012-04-12 13610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHPENZIME KONFERENCE AUT 33 DT 16.03.2012 URDH 347 DT 21.07.2011 FAT 138 DT 4.10.2012 SERI 96115367 FH 75 DT 4.10.2012 FAT 145 DT 13.10.2011 SERI 86115374 FH 81 DT 20.10.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,749 2012-04-13 2012-04-16 ///19410110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 1.7% MARS2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 833,778 2012-04-13 2012-04-16 19510110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM MARS2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 934,735 2012-04-13 2012-04-16 /19410110012012 1011001 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 9.5% MARS2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,489,946 2012-04-05 2012-04-16 17010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KUATIZACIN D L R BANK Commerzbank AG,Cologne llog.DE56370400440509053500 AUT 2129 DT 3.04.2012 URDH 144/74 DT 23.11.2010 FAT 202 DT 3.09.2010 17400E*142.9LEK
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,162,350 2012-04-13 2012-04-16 19410110012012 1011001 601 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 15% MARS2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 131,749 2012-04-13 2012-04-16 //19410110012012 1011001 601 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES 1.7% MARS2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 94,500 2012-04-11 2012-04-18 17310110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGEES KONSULENCE AUT 50 prot 2171/1 dt 05.04.12 kontr. ne vazhdim nr 6809/1 dt 03.01.12, list prezence mars 2012 mbajtur 10% tatim ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INS. SHQIP. PER ST. DHE ED. NE TEKN. INF Tirane 1,500,000 2012-04-10 2012-04-18 17510110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA ME JASHTE trajnim mesuesish kontate ne vazhdim 3717/4 dt 23.11.2011 fat 4 t 1.02.2012seri 41314686 aut 44 dt 3.04.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 502,190 2012-04-11 2012-04-18 18410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES dieta bordero dt 06.04.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,000 2012-04-11 2012-04-18 17410110012012 602MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TATIM HONORARE aut.nr. 47,48,49,50 dt 05.04.12
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 86,788 2012-04-13 2012-04-18 19610110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES ENERGJI ELEKTRIKE FAT nr 115969133 mars 2012 kodi klientit tr 1c110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 24,000 2012-04-13 2012-04-23 19910110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tatim HONORARi aut. 52 prot 2180/1 dt 09.04.2012 10% tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 107,560 2012-04-20 2012-04-23 21010110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES uje fat 1111-159767-1-10nentor 2011 fat 1203-159767-1-1 mars 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,694 2012-04-13 2012-04-23 19710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES sherbim postar fat . 1673 dt 26.03.12 seri 02148723
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 21,531 2012-04-13 2012-04-23 20210110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat .mars 2012 kodi 2606133875 nr tel 0682080659
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,182 2012-04-13 2012-04-23 20110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat .mars 2012 kodi 2606196603 nr tel 0682072415
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 216,000 2012-04-13 2012-04-23 19810110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES HONORARE aut. 52 prot 2180/1 dt 09.04.2012 kontr. vazhdim 6909/1, 6909/3 dt 3.01.12, list prezenca mars 2012 tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,217,700 2012-04-26 2012-04-26 21710110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES DIETA J VENDI URDH 2609 DT 24.040212 URDH 174 DT 26.04.2012 AUT 26/4 DT 26.04.2012anila shehi 0244224847
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,600,000 2012-04-09 2012-04-13 18210110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 3,632,418 2012-04-09 2012-04-13 17710110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SHK. 54 DT 8.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 22,501,128 2012-04-09 2012-04-13 17810110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SHK. 112 DT12.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,410 2012-04-06 2012-04-13 /10310110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES telefon fat dhjetor 2011 KODI 2606196603
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2012-04-05 2012-04-13 15110111532012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHP. KONFERENCE URDH 347 DT 21.07.2011 BORDERO PRILL 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 3,428,729 2012-04-09 2012-04-13 18310110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,489,946 2012-04-05 2012-04-13 17010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KUATIZACIN D L R BANK Commerzbank AG,Cologne llog.DE56370400440509053500 AUT 2129 DT 3.04.2012 URDH 144/74 DT 23.11.2010 FAT 202 DT 3.09.2010 17400E*142.9LEK
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 3,354,514 2012-04-09 2012-04-13 18110110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 3,075,237 2012-04-09 2012-04-13 18010110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 10,562,463 2012-04-09 2012-04-13 17910110012012 603 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SUBVENCION AUT 1641/1 DT 5.03.2012 SIT SHKURT 2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 756,898 2012-04-12 2012-04-19 20010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENT NDERKOM.GID international ING BANK.NETHERLAND LLOG NL67INGB06841163405282.9EUR*1421.8 AUT 48 DT 5.04.2012 KONT.NE VAZH. NR 3131/3 DT7.07.2011 FAT 8695/11/47 DT 19.11.2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 224,190 2012-05-02 2012-05-02 22110110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga prill 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 543,580 2012-05-02 2012-05-02 22210110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga prill 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,197,265 2012-05-02 2012-05-02 22010110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga prill 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 148,764 2012-05-02 2012-05-02 22410110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga prill 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 594,307 2012-05-02 2012-05-02 22310110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES paga prill 2012 np pl 116 fakt 109
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 210,960 2012-05-02 2012-05-03 22510110012012 1011001 602,600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TELEFON mars 2012 KODI 3220
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EFEKT Tirane 383,500 2012-04-27 2012-05-03 21910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES riparim automjeti pv 3 dt 19.04.12 fat dt 18.04.12 seri 0004143