Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,233,146,208.00 1,789 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,084 2012-06-22 2012-07-13 53410040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste prill maj 2012 fat.352 dt.30.05.12 fat.280 dt.30.04.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 283,162 2012-06-22 2012-07-13 55610040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel muaji maj 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 774 2012-06-22 2012-07-13 56210040012012 602 ministria ekonomise. lik ft poste nr.446 dt.31.05.12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,042 2012-03-15 2012-04-02 19110040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1450992811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 87,812 2012-04-02 2012-04-02 26110040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 25,800 2012-03-15 2012-04-02 19810040012012 602 ministria ekonomise.dieta ne lek bord dt 6.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,520 2012-03-27 2012-04-02 22810040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 383,790 2012-04-02 2012-04-02 26610040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012 nr 11/11
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 182,523 2012-04-02 2012-04-02 26810040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,192 2012-03-15 2012-04-02 19010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1565487490
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SILVANA KONGOLI Tirane 337,981 2012-03-15 2012-04-02 18810040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta avioni urdher dt 27.1.2012, ft seri 58749490 dt 11.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) REBEKA STEFA Tirane 12,065 2012-03-19 2012-04-02 22010040012012 602 ministria ekonomise.lik ft shp pritje progr dt 2.12.2011, ft seri 5918008 dt 29.12.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 476,143 2012-04-02 2012-04-02 26210040012012 600 ministria ekonomise. paga shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 364,188 2012-04-02 2012-04-02 26710040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 203,740 2012-03-19 2012-04-02 22410040012012 602 ministria ekonomise. dieta ne lek bord dt 15.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,140,602 2012-04-02 2012-04-02 26410040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 94,981 2012-03-15 2012-04-02 18910040012012 602 ministria ekonomise.bl bileta avioni urdher min dt 15.2.2012, ft seri 00852070 dt 22.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FATBARDHA XHURA Tirane 99,687 2012-03-19 2012-04-02 22210040012012 602 ministria ekonomise.bl bilata av urdher dt 21.12.2011, ft seri 5394189 dt 21.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,932 2012-03-19 2012-04-02 22310040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1410084709
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 227,268 2012-04-02 2012-04-02 26010040012012 606 ministria ekonomise. paga mars 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 13,940 2012-03-27 2012-04-02 24510040012012 602 ministria ekonomise.lik ft uji shkurt 2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) H E K L A Tirane 80,000 2012-03-21 2012-04-02 22110040012012 602 ministria ekonomise. publikim up dt 20.2.2012, form 3,4 dt 20.2.2012, ft seri 89317883 dt 24.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,508,315 2012-04-02 2012-04-02 26510040012012 600 ministria ekonomise. paga mars 2012 nr pun 201/199
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 2,643,622 2012-03-15 2012-04-02 19610040012012 231 ministria ekonomise. lik tvsh per projektin beris, urdher min dt 5.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNI - KLIMA Tirane 36,000 2012-03-15 2012-04-02 19310040012012 602 ministria ekonomise.rip kond up dt 7.9.2011, form 3,4 dt 7.9.2011, ft seri 84164850 dt 7.9.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEA SECURITY Tirane 348,240 2012-03-15 2012-04-02 18510040012012 602 ministria ekonomise.shp ruajtje obl kontr ne vazhd dt 18.1.2012, ft seri 86527731 dt 29.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EURO PARTNERS DEVELOPMENT Tirane 987,984 2012-03-15 2012-04-02 20010040012012 231 ministria ekonomise. lik tvsh per projektin beris, urdher min dt 5.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 567,316 2012-04-04 2012-04-04 226110040012012 231 ministria ekonomise.kosto lokale per euro kompanise haefner gewichte gmbh urdher min ekon dt 5.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 286,486 2012-04-04 2012-04-04 30010040012012 602 ministria ekonomise.dieta me jashte aut dt 4.4.2012, zj liljana cikopana nr ident g25305181h
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 766,196 2012-04-04 2012-04-04 22510040012012 231 ministria ekonomise.kosto lokale per euro kompanise agimins.r.l
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2012-04-05 2012-04-06 26610040012012 606 ministria ekonomise.bonus transp bord dt 2.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2012-04-05 2012-04-06 26310040012012 606 ministria ekonomise.bonus transp bord dt 2.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 13,500 2012-04-05 2012-04-06 27110040012012 606 ministria ekonomise.TAT NE BURIM
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 13,500 2012-04-05 2012-04-06 27010040012012 606 ministria ekonomise.bonus transp bord dt 2.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,686 2012-04-09 2012-04-09 29810040012012 600 ministria ekonomise.shperblim dalje ne pension urdher dt 22.2.2012, bord dt 5.4.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,473,859 2012-03-23 2012-04-10 24310040012012 602 ministria ekonomise.shp publikimi urdher dt 19.3.2012, per financial times nr llog 71050990, bank hsbc plc box 125.8 canada
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2012-04-09 2012-04-10 9910040012012 606 ministria ekonomise.ndihme ekon urdher dt 27.1.2012, bord dt 27.2.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERALDA JANKISHTA Tirane 371,400 2012-03-27 2012-04-11 17010040012012 602 ministria ekonomise.shp zbukurim fasade up dt 6.12.2011, form 3,4 dt 18.12.2011, ft seri 1882396 dt 18.12.2011, fh dt 19.12.2011
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 5,518 2012-03-27 2012-04-11 23610040012012 602 ministria ekonomise.lik ft tel nr kl 1783750969
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,514 2012-03-27 2012-04-11 23210040012012 602 ministria ekonomise.lik ft cel kod ab 10065138