Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 440,764,773.00 1,169 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,963 2012-04-02 2012-04-11 14410060012012 602 MPPT telefon shkurt 2012 klienti C1000889
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,087,772 2012-04-11 2012-04-12 17710060012012 600 MIN E TRANSPORTIT TATIM PAGE MARS 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,913,262 2012-04-11 2012-04-12 17810060012012 600+601-MIN E TRANSPORTIT SIGURIME MARS 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 160,812 2012-04-11 2012-04-12 17910060012012 600+601-MIN E TRANSPORTIT SIGURIME MARS 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,969,358 2012-04-03 2012-04-16 16710060012012 602 MPPT lik detyrimi per Grimaldi e Asociate urdher 25 29.02.2012 shkr R10022101 11.02.2010 ref kode nr TTR08001
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,621,650 2012-04-16 2012-04-17 19610060012012 606-MPPT SHPENZIME VARRIMI SHKRESA 136-198 MARS 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 714,500 2012-04-16 2012-04-17 19410060012012 602-MPTTT VALUTE DIETA ME JASHTE AUTROIZIM 16.04.12 SHUMA 5000 EURO KURSI 142.9 LEKE
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 348,665 2012-04-11 2012-04-18 17510060012012 602 MIN E TRANSPORTIT TELEFON MARS 2012 FAT 05.04.12 KLIENTI 1241180026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 16,000 2012-04-10 2012-04-18 17210060012012 602 MPPT dieta liste dt 04.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 79,090 2012-04-12 2012-04-18 18110060012012 602 MPTT UJE MARS 2012 FAT 1203-159334-1-1 KONT 2B159334-1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 577,480 2012-04-10 2012-04-18 17310060012012 602 MPPT dieta liste dt 04.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 439,598 2012-04-11 2012-04-18 17610060012012 602 MIN E TRANSPORTIT TELEFON MARS 2012 FAT 05.04.12 KLIENTI 1241180026
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 73,480 2012-04-10 2012-04-18 17410060012012 602 MPPT dieta liste dt 04.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRIOT ZIFLA Tirane 18,800 2012-04-12 2012-04-20 18810060012012 602 MPTT PERKTHIM SHKRESA 833/1 DT 13.02.12 FAT 7 DT 08.02.12 SR 5881007
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KOCO BENDO Tirane 63,800 2012-04-12 2012-04-20 18710060012012 602 MPTT PERKTHIM SHKRESE 544/1 DT 31.01.12 FAT 6,7 DT 13.02.12 SR 5386708+5386707
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,700 2012-04-16 2012-04-24 18310060012012 602-MPTTT KOMISION AD HOC SHKRESA 317/4 DT 10.04.12 LISTA 12.04.12 TATIM NE BURIM
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,600 2012-04-16 2012-04-24 18610060012012 602-MPTTTTATIM NE BURIM KOMISION AD HOC SHKRESA 317/13 DT 10.04.12 LISTA 12.04.12 TATIM NE BURIM
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,565 2012-04-16 2012-04-24 19310060012012 602-MPTTT TELEFON FAT 107597661 ABONENT 1017212
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,780 2012-04-16 2012-04-24 19110060012012 602-MPTTT PERKTHIM MATERIALI VERTETIM MD 2363/1 DT 02.04.12 TATIM NE BURIM PV 12.03.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 5,850 2012-04-16 2012-04-24 18410060012012 602-MPTTT KOMISION AD HOC SHKRESA 317/13 DT 10.04.12 LISTA 12.04.12 TATIM NE BURIM
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 65,610 2012-04-16 2012-04-24 19010060012012 602-MPTTT PERKTHIM PV 08.01.12 +06.03.12+21.03.12 VERTETIM MD 09.02.12 NR 584/1
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,850 2012-04-16 2012-04-24 18510060012012 602-MPTTT KOMISION AD HOC SHKRESA 317/13 DT 10.04.12 LISTA 12.04.12 TATIM NE BURIM
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,990 2012-04-16 2012-04-24 18910060012012 602-MPTTT PERKTHIM PV 09.03.12 V ERETIM MD 1992/1 DT 16.03.12 TATIM NE BURIM
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,820 2012-04-16 2012-04-24 19210060012012 602-MPTTTTATIM NE BURIM KOMISION AD HOC SHKRESA 317/13 DT 10.04.12 LISTA 12.04.12 TATIM NE BURIM
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,432 2012-04-16 2012-04-24 19510060012012 600+602-MPTTT AMC FAT 01.04.12 KODI 51839500001000009
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2012-04-16 2012-04-24 18010060012012 602-MPTTT PASHAPAORTA FAT 10150401271 DT 123.04.12
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,285 2012-04-16 2012-04-24 19710060012012 602-MPTTT VODAFONE MARS 2012 FAT 1054759 SR 109056172
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) FIRDEUS SECURITY Tirane 36,071 2012-04-06 2012-04-13 16510060012012 602 MPPT roje shkurt 2012 up nr 2 dt 06.02.2012,pv dt 08.02.2012,kontrate dt 14.02.2012,fat nr 189 dt 29.02.2012,seri 01575539
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 21,109 2012-04-06 2012-04-13 16210060012012 602 MPPT komision licensash,shkrese nr 967 dt 20.02.2012,shkrese nr 1216 dt 05.03.2012,liste dt 06.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,873 2012-04-06 2012-04-13 16110060012012 602 MPPT komision licencash shkurt-mars 2012,shkrese nr 967,1216,20/3,1598 dt 20.02.2012-30.03.2012,liste dt 06.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 14,000 2012-04-06 2012-04-13 16610060012012 602 MPPT publikim shkrese nr 80/2 dt 27.01.2012,kontrate dt 01.02.2012,fat nr 116 dt 18.02.2012,seri 00663505
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,500 2012-04-06 2012-04-13 17110060012012 602 MPPT rimbursim telefoni Y Manjani
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2012-04-06 2012-04-13 16410060012012 602 MPPT pashaporta,shkrese nr 23/11 dt 23.11.2010,liste dt 06.04.2012,fat nr 10038814016
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 16,886 2012-04-06 2012-04-13 16310060012012 602 MPPT tatim ne burim kom lic
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,969,358 2012-04-03 2012-04-13 16710060012012 602 MPPT lik detyrimi per Grimaldi e Asociate urdher 25 29.02.2012 shkr R10022101 11.02.2010 ref kode nr TTR08001
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) FIRDEUS SECURITY Tirane 43,589 2012-04-12 2012-04-19 18210060012012 602 MPTT ROJE MARS 2012 UP 2 DT 06.02.12 PV 13.02.12 FAT 218 DT 30.03.12 SR 01575568
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2012-05-03 2012-05-03 20610060012012 606 MPPT shp transporti Prill 2012 urdher 51 01.04.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,538,749 2012-05-03 2012-05-03 20810060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/26
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,141,370 2012-05-03 2012-05-03 21010060012012 600 MPPT paga Prill 2012 nr pun 152/92
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,000 2012-05-03 2012-05-03 20510060012012 606 MPPT shp transporti Prill 2012 urdher 51 01.04.2012