Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati i Keshillit te Ministrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 807,067,786.00 817 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-05-07 2012-05-08 13210030012012 606 KM bonus transporti bordero 04.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 467,329 2012-05-08 2012-05-08 13810030012012 602 KM tel amcshkurt 2012,bordero ab.319611,f1.04.20123,01.03.2012-31.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,500 2012-05-07 2012-05-08 13110030012012 606 kministra bonus transporti 04.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) U.N.D.P. Tirane 70,028,344 2012-05-02 2012-05-09 13010030012012 605,602 KM qera PNUD 641223$*109.1lekmarrv.17qersh.2011,nenshkruar 24tetor2011,pjesa X,fat08.02.2012,anexI,vkm710,20.1.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHPIRAGU / TIRANE Tirane 478,456 2012-05-03 2012-05-10 90/210030012012 602 KM materiale pastrimi up.18.05.03.2012.pv6-7.03.2012,f384,19.03.2012,s2150786,fh9,19.03.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 45,570 2012-05-08 2012-05-11 13910030012012 602 KM posta prill 2012,fat1964,26.04.2012,s02138315
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 386,770 2012-05-08 2012-05-11 13710030012012 602 KM pritje vkm 258,3.6.1999,f26,29.02.2012,s87980301
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 179,289 2012-05-08 2012-05-11 14010030012012 1003001 602km abonim shtypi kon.33,3.01.2012,f460,29.03.2012,s87416445
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,918,145 2012-05-09 2012-05-14 14110030012012 602 KM bileta urdh20.04.2012,prog2.04.2012f794,30.04.2012s 02856896
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 174,015 2012-05-10 2012-05-16 135/110030012012 600,602 KM ore jasht orarit bor.30.04.2012,shk.1199,25.04.2012,shk,02.04.2012,minf965/2,03.02.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALB AM 1 Tirane 434,400 2012-05-15 2012-05-17 15310030012012 602 KM llampa elektrike up.36,23.04.2012,pv26.04.2012,27.04.2012,f216,3.05.25012,s01031367,fh7,23.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ELTON BALAJ Tirane 397,000 2012-05-15 2012-05-17 14910030012012 602 KM blerje aparat faks up.32,17.04.2012,pv19.04.2012,20.04.2012,f2253,23.4.2012,s6030152,fh17,23.04.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ELTON BALAJ Tirane 149,000 2012-05-15 2012-05-17 15010030012012 602 KM blerje paisje ndryshme up.28,16.04.2012,pv17.04.2012,18.04.2012,f2254,23.04.2012,s6030153,fh15,23.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 27,500 2012-05-15 2012-05-17 14710030012012 602 KM blerje albume up.23.09.2012,pv10.04.2012,11.04.2012,f741,11.04.2012,s02159241,fh21,11.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) R & T Tirane 3,507,504 2012-05-15 2012-05-17 10010030012012 231,KM,5% GARANCI,URDHER 8/5/12,KONTR 2776 D 11/9/03
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 118,482 2012-05-15 2012-05-17 14510030012012 602 KM servis,up21,12.03.2012,pv14.3.2012,pv16.03.2012,f114,20.03.2012,s01172384
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 195,000 2012-05-15 2012-05-17 14610030012012 602 KM aparate skaner up.30,16.04.2012,pv17.04.2012,18.04.2012,f2259,24.04.2012,s6030433,fh28,24.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 170,000 2012-05-15 2012-05-17 14710030012012 602 KM sistem audio per perkthim up.31,17.04.2012,pv19.04.2012,20.04.2012,f2260,24.04.2012,s6030434,fh19,24.04.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 230,000 2012-05-15 2012-05-17 15210030012012 602 KM stilolapsa up.22,29.03.2012,pv29.03.2012,22.2.2012,f38.29.04.2012,s6034382,fh22,29.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BLERINA BASHA Tirane 165,000 2012-05-15 2012-05-17 15110030012012 602 KM stabilizator up25,11.04.2012,pv12.04.2012,13.04.2012,f2261,24.04.2012,s6030435fh20,24.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ELTON BALAJ Tirane 66,200 2012-05-15 2012-05-17 14810030012012 602 KM blerje spiker per pc,up32,17.04.2012,pv19-20.4.2012,f2252,23.04.2012,s6030151,fh17,23.04.2012,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 31,350 2012-05-21 2012-05-21 15110030012012 1003001 602 KM uji mars 2012,f27.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KOMITETI OLIMPIK KOMB. SHQIPTAR Tirane 711,926 2012-05-15 2012-05-21 10110030012012 602,KM B.AVIONI,PROGRAM 8/5/12,URDHER 15/5/12,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 714,808 2012-05-21 2012-05-21 15010030012012 1003001 602 KM energji prill2012kon.B-207591,24.04.2012,s11879763
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LUAN BASHA/1 Tirane 288,000 2012-05-15 2012-05-21 15410030012012 602 KM sistem audio up.26,11.04.2012,pv12.04.2012,13.04.2012,f2243,20.04.2012,s6030417,fh14,20.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) LUAN BASHA/1 Tirane 260,000 2012-05-15 2012-05-21 15710030012012 602 KM diktofon up.27,11.04.2012,pv13.04.2012,f2242,20.04.2012,s6030416,fh13,20.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 13,550 2012-05-21 2012-05-28 154 10030012012 602 KM pritje f29,23.04.12,s02172329,u20.04.12,p20.04.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 627,041 2012-05-21 2012-05-28 14910030012012 602 KM pritje vkm258,3.06.1999,f5.23.4.2012,s87815522,f57-58-59-60,26.04.2012,s57980332-33-34-35
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 12,000 2012-05-21 2012-05-28 14810030012012 602 KM kartvizita up68.21.12.2011pv22.12.2011,f43,25.12.2011,s5875990,fh38,25.12.2011
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 332,113 2012-05-28 2012-05-29 15910050012012 602 KM paga maj 2012,pl128f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ERANDO SPAHIU Tirane 119,600 2012-05-21 2012-05-29 153 10030012012 602 KM larje kolltuqe up.24.10.04.2012,pv11-12.04.2012,f78,13.04.2012,s0005057
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KOMITETI OLIMPIK KOMB. SHQIPTAR Tirane 711,926 2012-05-21 2012-05-29 15210030012012 602 KM bilete pjesmarrje ne lojrat olimpike urdh10.05.2012,prog.8.5.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 459,785 2012-05-28 2012-05-29 15910030012012 600 KM paga maj2012,p128,f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,452,575 2012-05-28 2012-05-29 15910030012012 600 KM paga maj 2012,borderopl128f106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,120,106 2012-05-28 2012-05-29 15810030012012 602 KM PAGA maj2012LIST PAGESA PL128,F106
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,155,627 2012-05-21 2012-05-29 15110030012012 602 KM prill 2012telefon,f5.05.2012,s705580160,kl12366187399
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,852,500 2012-05-25 2012-05-31 15610030012012 602 KM dieta me jashte valute kursi 1E*142.6leke,20.000e*142.6prog20.05.2012,aut.25.05.2012,hamide rusmaili id.027774645
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 860,680 2012-05-22 2012-06-06 15210030012012 602kministrave ur.4.05.2012,13.04.2012,30.04.2012,21.03.2012,1.02.2012,prog.21.03.2012,30.05.2012,13.04.2012,04.05.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,000 2012-06-06 2012-06-07 18210030012012 606 KM bonus transport 04.06.2012
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-06-06 2012-06-07 18110030012012 606 KM bonus transporti bordero 04.06.2012