Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 388,116,977.20 1,041 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,000 2012-03-21 2012-04-02 80 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Dieta UM 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 71,640 2012-03-20 2012-04-02 72 1026001 2012 231 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave ups up 23 dt 30.03.2011 kontrat 4339 dt 22.07.2011 fat 80774716 dt 23.08.2011 fh 59 dt 26.08.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 16,500 2012-03-20 2012-04-02 69 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Njoftim gazete DAP fat 121 dt 18.02.2012 seri 00663510 fat 134 dt 21.02.2012 seri 00663523
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,988 2012-03-20 2012-04-02 82 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave VODAFON SHKURT 2012 VKM 864 DT 23.07.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 57,000 2012-03-20 2012-04-02 76 1026001 2012. 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Riparim makine PV 3/4 dt 21.02.2012 fat 64 dt 22.02.2012 seri 01162083
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,009,924 2012-04-02 2012-04-02 94/1 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AR & LO Tirane 835,240 2012-03-20 2012-04-02 75 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave bilete udhetimi UM 30/26.01.2012 URDHER MINISTRI 32 DT 30.01.202 UP 7 DT 26.01.2012 PV 3/4 DT 26.01.2012 FAT 827 DT 27.01.2012 FAT 829 DT 02.02.2012 SERI 01252079
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ITIRANA Tirane 76,000 2012-03-20 2012-04-02 65 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Internet janar shkur 2012 kontrat 01.07.2012 fat 199 dt 2 .02.2012 seri 01201699
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,050 2012-03-20 2012-04-02 81 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave PASHAPORTE DIPLOMATIKE, FAT 13.12.2011 PV 13.12.2011 FORMULAR 5
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 37,000 2012-03-21 2012-04-02 79 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Dieta UM 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 229,924 2012-03-23 2012-04-02 92 1026001 2012 1026001 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Energji elektrike shkurt 2012 fature seri 114519252
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 17,651 2012-03-21 2012-04-02 88 1026001 2012 602 M.M.P.A.U. Vodafon shkurt 2012 VKM 864 dt 23.07.2010
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 217,862 2012-04-02 2012-04-03 98 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,075,323 2012-04-02 2012-04-03 95 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 356,622 2012-04-02 2012-04-03 99 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 613,447 2012-04-02 2012-04-03 100 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 122,092 2012-04-02 2012-04-03 96 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 913,315 2012-04-02 2012-04-03 97 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 285,292 2012-04-02 2012-04-03 97/1 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,218 2012-04-02 2012-04-03 101 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 311,313 2012-04-02 2012-04-03 95/1 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujeravepaga Mars 2012 nr.pun. pl/fakt 117/117,sipas list-pageses
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 648,192 2012-03-23 2012-04-10 86 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tel fix shkurt 2012 fature seri 704642403
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 40,756 2012-03-23 2012-04-10 89 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave tel shkurt 2012 fature 2012 seri 36618431
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) IB SHELL GAZ SH.A. Tirane 140,000 2012-03-23 2012-04-10 49 1026001 2012 231 M.M.P.A.U. Blerje kondicioner up 49 dt 12.07.2012 pv 3/4 dt 13.07.2011//14.07.2011 fat 33 dt 20.08.2011 seri 70494782 fh 70 dt 09.09.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,083 2012-03-23 2012-04-10 90 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Amc shkurt 2012 dt 26.03.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,359 2012-03-23 2012-04-10 90 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Vodafon shkurt 2012 Fatura shkurt 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO OFFICE Tirane 398,400 2012-03-23 2012-04-10 88 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Blerje leter UP 9 dt 01.02.2012 pv 3/4 dt 02.02.2012 //03.02.2012 fat 1068 dt 02.03.2012 seri 01465388 fh 1 dt 02.03.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,433,500 2012-03-28 2012-04-11 93 102600 12012 602 M.M.P.A.U. dieta ne valute autorizim dt. 28.03.12 zj Elsa Sadiku nr, identiteti F96228042J
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 104,390 2012-04-11 2012-04-12 111/3 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tatim mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 429,013 2012-04-11 2012-04-12 111 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tatim mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 175,518 2012-04-11 2012-04-12 111/2 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tatim mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 126,258 2012-04-11 2012-04-12 110/2 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NEW MEDIA COMMUNICATIONS Tirane 147,000 2012-04-05 2012-04-12 47 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Kancelari Printime UM 520 dt 25.11.2011 //21.02.2012 UP 71 dt 25.11.2011 pv 25.11.2011 fat 30 dt 10.01.202 seri 85739037
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 232,574 2012-04-11 2012-04-12 110/4 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,500 2012-04-05 2012-04-12 103 1026001 2012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Dieta brenda vendit Urdher ministri 447 dt 18.10.2011
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 154,077 2012-04-11 2012-04-12 110/3 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 87,591 2012-04-11 2012-04-12 110/6 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 160,467 2012-04-11 2012-04-12 110/9 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 65,540 2012-04-11 2012-04-12 111/4 1026001 2012 600 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Tatim mars 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 644,045 2012-04-11 2012-04-12 110/1 1026001 2012 601 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave Sigurim Mars 2012