Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 430,441,581.00 754 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FRIULANA BITUMI S.R.1 DEGA NE SHQIPERI Tirane 17,000,000 2012-05-25 2012-06-07 13110120012012 231 M.T.K.R.S Likujdim tvsh me Ur min 136 dt 23.04.2012 fat 7 dt 29.02.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,500 2012-06-08 2012-06-08 136 1012001 2012 606 M.T.K.R.S Kompesim speciale shpenzime transporti Ligji nr 10160 dt 15.10.2009 Tatim mbajtur ne burim 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 598,244 2012-06-14 2012-06-18 158.. 1012001 2012 1012001 602 M.T.K.R.S shpenzime energjie ft nr 118080930 dt 01.05.12kodi TRIC110018053900
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 94,500 2012-06-14 2012-06-18 135 1012001 2012 606 M.T.K.R.S kompesime specilae shpe transporti sipas ligjit 10160 dt 15.10.2009,prill maj qershor 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 229,500 2012-06-14 2012-06-18 133 1012001 2012 606 M.T.K.R.S kompesime specilae shpe transporti sipas ligjit 10160 dt 15.10.2009,prill maj qershor 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,500 2012-06-14 2012-06-18 134 1012001 2012 606 M.T.K.R.S kompesime specilae shpe transporti sipas ligjit 10160 dt 15.10.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 219,242 2012-06-14 2012-06-19 156 1012001 2012 1012001 600 dhe 602 M.T.K.R.S pagese telefoni mars prill 2012 fat 4100002101 dt 31.05.12 ft nr 4100002102 dt 31.05.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 5,000 2012-06-08 2012-06-20 149 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzime gjyqsore UM per egzekutim vendimi 108 dt 05.04.2012 Vendim Gjykate 338 dt 09.02.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PROSOUND Tirane 200,000 2012-06-08 2012-06-20 119 1012001 2012 231 M.T.K.R.S Blerje paisje audio vizuale, UP 46 dt 01.04.2012 pv 3/4 dt 01.04.2012 ft 193 dt 02.04.2012 seri 01536193 fh 38 dt 18.04.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 19,678 2012-06-08 2012-06-20 145 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Tel Prill 2012 . Kodi abonentit 1016288
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) B C C Tirane 20,580 2012-06-08 2012-06-20 118 1012001 2012 231 M.T.K.R.S blerje paisje kompjuterike, UP 42 dt 14.03.2012 pv 3/4 dt 14.03.2012 fat 387 dt 15.03.2012 fh 30 dt 15.03.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 16,000 2012-06-08 2012-06-20 155 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Dieta punonjsish Bordero 26.04.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-06-08 2012-06-20 146 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzime gjyqsore UM vendim 89 dt 22.02.2010 Vendim gjykates larte 1479 dt 26.12.2007
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2012-06-08 2012-06-20 154 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Dieta punonjsish Bordero 29.03 .2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BUNA Tirane 226,560 2012-06-08 2012-06-20 120 1012001 2012 231 M.T.K.R.S Blerje orendi zyre, UP 47 dt 04.04.2012 PV 3/4 dt 04.04.2012 fat 62 dt 05.04.2012 seri 87537890 fh 37 dt 18.04.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2012-06-14 2012-06-26 158. 1012001 2012 602 M.T.K.R.S dieta punojesish liste pagese maj 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SILVANA SHAKA Tirane 89,400 2012-06-14 2012-06-26 157 1012001 2012 602 M.T.K.R.S shpenzime transporti up 30 dt 29.01.2012 pv 29.01.2012 fh 175 dt 31.01.12 um 40 dt 28.02.12 pv 28.02.12 fat 176 dt 29.02.12 um 50 dt 29.03.12, up 60 dt 29.04.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,500 2012-06-14 2012-06-26 153 1012001 2012 1012001 602 M.T.K.R.S pagese telefoni cel prill 2012 nikolle lesi fat 36647884 dt 01.05.2012 kodi abonentit c 1000953
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) MAK ALBANIA Tirane 114,838 2012-06-14 2012-06-26 158 1012001 2012 602 M.T.K.R.S shpenzime pritje percjellje um nr 147 dt 31.05.2011 fature nr 1136 dt 03.06.2011
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,000 2012-06-14 2012-06-27 152 1012001 2012 600 M.T.K.R.S dieta dt 06.04.2012 liste pagese 04.06.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 727,090 2012-06-16 2012-06-28 160 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzime tel Mars prill 2012 fat seri 705155923 //705576088
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-06-20 2012-06-29 150 1012001 2012 602 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore umnr141dt 24.05.2012 vendim gjykate 1684 dt 28.09.2010
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-06-20 2012-06-29 147 1012001 2012 602 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore umnr192 dt 17.082011, vendim gjykate 52 dt18.09.2009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-06-20 2012-06-29 148 1012001 2012 602 M.T.K.R.S shpenzime gjyqesore umnr193 dt 17.082011, vendim gjykate 323dt03.06.20092009
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,002,578 2012-08-01 2012-08-02 222 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat korrik 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 234,543 2012-08-01 2012-08-02 2261012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat korrik 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,488,290 2012-08-01 2012-08-02 224 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat korrik 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 480,196 2012-08-01 2012-08-02 223 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat korrik 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 916,400 2012-08-01 2012-08-02 225 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat korrik 2012 Nr pun Plan 103 Fakt 103
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UNION TRAVEL CO Tirane 127,089 2012-07-26 2012-08-03 220 10120012012 602 MTKRS DIETA JASHTE VENDIT, UMIN 112 DT 09.04.12 , PREV FT 3001 DT 13.07.12,
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,000 2012-08-14 2012-08-17 224 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzim per pasaporta diplomatike punojesish liste pagese Gusht 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2012-08-14 2012-08-17 222 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzim per pasaporta diplomatike punojesish liste pagese Gusht 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) K.D.K. Tirane 2,019,713 2012-08-14 2012-08-17 221 10120012012 602 MTKRS Rimbursim TVSH te projektit IPA me Ur min 257 dt 20.07.2012 fat 57 dt 25.05.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2012-08-14 2012-08-17 221 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzim per pasaporta diplomatike punojesish liste pagese Gusht 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000 2012-08-14 2012-08-17 223 1012001 2012 602 M.T.K.R.S Shpenzim per pasaporta diplomatike punojesish liste pagese Gusht 2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 464,940 2012-08-13 2012-08-17 23210120562012 602 MTKRS Dieta me jashte me Ur i min 152 dt 10.05.2012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 350,754 2012-08-14 2012-08-17 227 1012001 2012 602 MTKRS shpenz TELEFONI, Maj
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,200 2012-09-07 2012-09-12 237 1012001 2012 602 M.T.K.R.S dieta sipas autorizimit date 15.03.12 korce 07.09.12
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 24,500 2012-09-18 2012-09-19 243 1012001 2012 M.T.K.R.S tatim ne burim, mars - shtator 2012,sipas ligj 10160 dt 15.10.2006
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 654,216 2012-09-18 2012-09-19 245 1012001 2012 600 M.T.K.R.S Pagat gusht 2012 Nr pun Plan 104 Fakt 18