Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Shendetesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 595,342,168.00 678 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KAPIDANI Tirane 480,000 2012-04-16 2012-04-24 4310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE miremb kompjutera up 14 dt 10.01.11 pv3.4 dt 17.01.11 ft 135 dt 12.07.11 ser 88067380 sit 12.07.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 276,120 2012-05-02 2012-05-02 13910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat prill 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,825,137 2012-05-02 2012-05-02 14010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat prill 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,414 2012-05-02 2012-05-02 13810130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat prill 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 494,550 2012-05-03 2012-05-04 14710130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE dieta urdher 170 dt 23.04.12 ,182 dt 25.04.12 autoriz 3/5 dt 03.05.12 euro 3500x141.3 Elmira Dobi
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 61,286 2012-05-04 2012-05-04 14510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE telefon mars 2012 fat 66
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,680 2012-05-04 2012-05-11 14410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg vend gjyqi Adrian Gjinishi lista
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,274 2012-05-04 2012-05-11 14110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg vend gjyqi lavdim Elezi lista
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,580 2012-05-04 2012-05-11 14210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg vend gjyqi Adnan Berdica lista
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 400,000 2012-05-11 2012-05-11 14810130012012 606 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz transporti lista janar-prill 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2012-05-04 2012-05-11 14310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE pg vend gjyqi Aida joanidhi lista
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000,000 2012-05-11 2012-05-14 15410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz kurimi vkm 257 dt 12.04.12 shkres 3713/4 dt 07.05.12 ft 8.05.12,01.03.12 09.05.12 ser 86973030 lista
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 207,580 2012-05-09 2012-05-14 10210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE uje janar shkurt 2012 nr kl 159404-1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 199,404 2012-05-09 2012-05-15 10310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE sherb postar janar shkurt 2012 ft 1082 dt 26.01.12 ser 87429582
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PANFINA Tirane 166,666 2012-05-11 2012-05-16 13710130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh 1/2 hena e kuqe kont siper 31.01.12 sit 25.03.12 ft 13 dt 4.04.12 ser 86677464
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SHEHI DEDE Tirane 166,667 2012-05-11 2012-05-16 13510130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh 1/2 hena e kuqe kont siper 27.07.11 sit 31.10.11 ft 36 dt 31.10.11 ser 42054337
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 876,843 2012-05-10 2012-05-16 15210130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE kosto lokale mod sit shend GEmedical system Hellas SAAlphabank iban GR6001403460346002002005141 up352 dtr 14.09.11 aut 27.02.12 kont dt 28.02.12 ft EL0011/2012 dt 29.03.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,750,322 2012-05-10 2012-05-16 15010130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE kosto lokale mod sit shend up 352 dt 14.09.11 autoriz lidhje kont 138/11 dt 27.02.12 kont dt 28.02.12 siemens Ag Hypo Vereinsbank Erlangen Suwft Hxvedemm417 euro 33615 x141
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,951,201 2012-05-10 2012-05-16 15110130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE kosto lokale mod sit shend Philips medical SystemNederlandBvRoyalbankof Scotlandnv IbanNL78RBOS0465393373 up352 dt 14.09.12 aut 28.02.12 kont 01.03.12ft 924145478 dt 19.04.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 101,080 2012-05-11 2012-05-16 13610130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh 1/2 hena e kuqe kont siper 10.05.11 ft 3871 dt 18.11.11 ser 88349144 pvdorez 18.11.11 fh5 dt 01.12.11
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) MONTAL Tirane 1,113,159 2012-05-11 2012-05-16 14910130012012 231 MINISTRIA E SHENDETESISE tvsh modern sist shend BB up 353 dt 14.09.11 autoriz lidhje 138 dt 20.02.12 njf 14.01.12 ft 4037 dt 01.03.12 ser 88349310
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 724,287 2012-05-15 2012-05-18 16010130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz kurimi vkm 259dt 14.5.2012 list pag dt 14.5.2012, per rezar veseli
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 500,000 2012-05-15 2012-05-18 16110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE shpenz kurimi vkm 258 dt 14.5.2012list pag dt 14.5.2012, per klodjan seferaj
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 210,750 2012-05-18 2012-05-25 161.10130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE DIETA JASHTE URDHER 203 DT 07.05.12 AUT 15.05.12 nr 15/6 euro 1500x140.5 Elmira Dobi
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) TROPIKAL Tirane 327,500 2012-05-18 2012-05-28 16310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE aktivitet 8marsit up 23 dt 03.04.12 pv3.4 dt 04.04.12 urdher ministri 1240/2 dt 03.04.12 ft 28 dt 4.04.12 ser 8794258
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 22,200 2012-05-18 2012-05-28 15310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE kontroll teknik up 24 dt 03.04.12 pv3.4 dt 23.04.12 ft 227 dt 23.04.12 ser 00966417
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 422,400 2012-05-29 2012-05-29 168 10130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE DIETA JASHTE URDHER 226,221 DT 18.05.12 ,dt 21.05.12AUT 18.05.12 euro 3000x140.8 Elmira Dobi
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 18,251 2012-05-29 2012-05-29 16310130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEtelefon fat 000000008813088382 dt 01.05.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,960 2012-06-01 2012-06-01 17210130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat maj 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 269,069 2012-06-01 2012-06-01 17010130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat maj 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 45,991 2012-06-01 2012-06-01 17110130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat maj 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,661,247 2012-06-01 2012-06-01 16910130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat maj 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 103,999 2012-06-01 2012-06-01 17310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat maj 2012 nr punonj pl 131 fakt 126
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 63,594 2012-05-29 2012-06-08 16510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE sherb postar ft 1981 dt 26.04.12 ser 02138332
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 37,100 2012-05-29 2012-06-08 16410130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISEtelefon fat 000000008813088374 dt 01.05.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 74,252 2012-06-07 2012-06-08 17410130012012 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE tel,fat 78 d 28/5/12,shkres 23/3/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,500 2012-06-01 2012-06-08 15510130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE DIETA ,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 25,215 2012-05-29 2012-06-08 16210130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE taksa vjetore up 26 dt 27.04.12 pv 9.05.12 ft 2131T dt 09.05.12 ser 00402729
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 37,380 2012-06-01 2012-06-08 15610130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE DIETA ,LIST PAGESE 2012
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 27,602 2012-06-15 2012-06-18 19610130012012 600,602 MINISTRIA E SHENDETESISE tel amc,shkrs 13/6 d 13/6/12,fat 000000008813413374 d 1/6/12