Pagesa tė Thesarit 2012 & 2013 - Aparati Ministrise se Drejtesise (3535)

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 925,853,233.00 989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANGJELINA CEKA Tirane 48,000 2012-04-16 2012-04-24 12010140012012 602 Ministria e Drejtesise bl. albume Up.2154/1 dt.16.03.12 pv 3 dt.16.03.12 pv 4 dt.26.03.12 fat.11 dt.26.03.12 fh,10/1 dt.26.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 29,000 2012-04-16 2012-04-24 11810140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta,liste dt 09.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2012-04-16 2012-04-24 11910140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta,liste dt 09.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOKOL HYSA Tirane 75,600 2012-04-16 2012-04-24 12410140012012 231 Ministria e Drejtesise bl.logo Up.123/1 dt.27.03.12 pv 3 dt.27.03.12 pv 4 dt.30.03.12 fat.24 dt.30.03.12 fh.3 dt.30.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2012-04-16 2012-04-24 12110140012012 602 Ministria e Drejtesise dieta,liste dt 09.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,746,225 2012-04-27 2012-04-30 9510140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise energji muaji shkurt 2012 kontrate C-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 373,529 2012-04-05 2012-04-13 971040012012 602 Ministria e Drejtesise telefon shkurt 2012 kod.abonentit 1339584300
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,920 2012-04-05 2012-04-13 791040012012 602 Ministria e Drejtesise linje ne dispozicion;kontrate 16.11.2011;fat.90109349 dt.30.01.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,266 2012-04-06 2012-04-13 8510140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare dhjetor2011 urdher NR.84 dt.06.03.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 260,523 2012-04-06 2012-04-13 10510140012012 602 Ministria e Drejtesise bl tonera Up.28 dt.18.01.12 pv 1 dt.24.01.12 kontrate shtese nr.28/2 dt.30.01.12 fat. dt.01.02.12 fh.4 dt.01.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,100 2012-04-05 2012-04-13 7810140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare sipas listes bashkengjitur Urdher 38 dt.25.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 19,200 2012-04-05 2012-04-13 8810140012012 602 Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare Urdher 84 dt.06.03.11 fat.47 seri 5386699 dt.23.01.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 245,988 2012-04-05 2012-04-13 11110140012012 602 Ministria e Drejtesise posta kontrate ne vazhdim nr.1485 dt.26.02.12 fat.1787 dt.26.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 189,261 2012-04-06 2012-04-13 8410140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare dhjetor2011 urdher NR.84 dt.06.03.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,467 2012-04-06 2012-04-13 8610140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim honorare
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 24,000 2012-04-05 2012-04-13 8010140012012 602 Ministria e Drejtesise konfigurim centrali;UP918/3 17.02.12;PV 17.02.12;PV 20.02.12;fat.87123092 20.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PANORAMA GROUP Tirane 31,000 2012-04-05 2012-04-13 1041040012012 602 Ministria e Drejtesise botim njoftimi;Shkresa DAP188/2 23.02.12;fat.02174370 28.02.12;02174389 29.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 26,676 2012-04-05 2012-04-13 8710140012012 602 Ministria e Drejtesise honorare sipas listes bashkengjitur Urdher 84 dt.06.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOHA JONE Tirane 21,400 2012-04-06 2012-04-13 10310140012012 602 Ministria e Drejtesise publikime ne gazete Shkrese e DAP nr.188/1 dt.23.02.12 fat.45748 dt.29.02.12 kontrate dt.27.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 31,214 2012-04-06 2012-04-13 9210140012012 602 Ministria e Drejtesise telefon E. Halimi muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,800 2012-04-05 2012-04-13 10210140012012 602 Ministria e Drejtesise uje shkurt 2012 kontrate ne vazhdim nr.4-d159080-1;fat.1202-159080-1-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DENISA SHPOFI Tirane 90,000 2012-04-06 2012-04-13 10910140012012 602 Ministria e Drejtesise perde zyre dhe sherb. Up.1614/1 dt.28.02.12 pv 3 dt.01.03.12 pv 4 dt.13.03.12 fh.1 dt.13.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 109,060 2012-04-05 2012-04-13 11010140012012 602 Ministria e Drejtesise posta kontrate dt.22.02.12;fat. 87413231 28.02.12;87416213 26.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 18,000 2012-04-05 2012-04-13 9610140012012 602 Ministria e Drejtesise kancelari;UP 918/1 08.02.12;PV 3&4 17.02.12;fat.8041456 17.02.12;fh.4 17.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,588 2012-04-05 2012-04-13 9410140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Hajro muaji janar 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 15,270 2012-04-05 2012-04-13 811040012012 602 Ministria e Drejtesise Materiale pastrimi.UP 54/1 08.02.12;PV 3 14.02.12;PV4 27.02.12;fat.5605258 27.02.12;fh.5 27.02.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,860 2012-04-05 2012-04-13 9310140012012 600-602 Ministria e Drejtesise telefon E. Dobi muaji shkurt 2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,952,222 2012-05-02 2012-05-02 15010140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 4,231,909 2012-05-02 2012-05-02 14710140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,100,037 2012-05-02 2012-05-02 14810140012012 600-Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 919,637 2012-05-02 2012-05-02 14910140012012 600-606 Ministria e Drejtesise pagat,shpenzime transporti muaji PRILL 2012 nr.pun. Plan /fakt 136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 1,168,360 2012-04-27 2012-05-03 14610140012012 231 Ministria e Drejtesise permirsimi i lidhjeve online Kontrate ne vazhdim nr.1595/26 dt.31.10.11 fat.19566188 dt.30.03.12 pv dt.20.04.12 dif.fat.e dt.09.12.11
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 503,696 2012-05-10 2012-05-11 15210140012012 1014001 602 Ministria e Drejtesise energji muaji mars 2012 kontrate C-110816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,034 2012-05-11 2012-05-11 16010140012012 602 Ministria e Drejtesise tatim shperblim dalje ne pension
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,040 2012-05-11 2012-05-14 14510140012012 602 Ministria e Drejtesise uje mars 2012 kontrate ne vazhdim nr.4-d159080-1;fat.1202-159080-1-1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 27,306 2012-05-11 2012-05-15 15810140012012 606- Ministria e Drejtesise shperblim dalje ne pension urdher ministri 86 dt.12.03.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 42,300 2012-05-11 2012-05-16 15410140012012 602-Ministria e Drejtesise dieta jashte vendit Urdher ministri nr.116 dt.26.03.12 fat.39 dt.26.04.12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 22,620 2012-05-11 2012-05-16 16610140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare janar 2012 urdher nr.3395 dt.03.05.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,358,550 2012-05-11 2012-05-16 16410140012012 602-Ministria e Drejtesise perkthime zyrtare janar 2012 urdher nr.3395 dt.03.05.12 listpagesa bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,267 2012-05-11 2012-05-16 15910140012012 231 Ministria e Drejtesise ribursim TVSH telefon proj.Euralius II fat.mars 2011 nr.abonenti 1062912